Autor Wątek: Pomocy  (Przeczytany 344 razy)

Offline misieq

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 08.04.2018
  • M: Aleksandrów Łódzki
Pomocy
« dnia: 08.04.2018 o 16:12 »
Witam
Liczę tu na pomoc, podejrzewam o popelnienie błędu lekarza weterynarii... Może ktoś miał podobny przypadek albo jest wśród was lekarz weterynarii i jak nie na ogólnym forum wypowie się na priv... Ogólnie szukam pomocy bo wiem że lek weterynarze nie chętnie wypowiada ja się o kolegach po fachu. Ale ja tego i tak nie odpuszczę....

Otóż 27.02.2018 r. stawiłem się z moim pieskiem do w/w kliniki. Piesek kulał na prawą przednia łapę (była to suczka owczarka niemieckiego o imieniu Alfa)
Lekarz zbadał Alfę i nie był do końca w stanie stwierdzić co pieskowi się stało (ja przypuszczałem skok z wysokiego łóżka na dywanik i poślizgniecie się pieska niefortunnie na danej łapce). Doktor podał kilka leków w tym dwa których nazwy nie zapomnę do końca życia było to Loxicom 5mg inj. 1.3ml i drugi lek Rapidexon 0,2% 1ml w tym przepisał inne leki do podawania w domu

U pieska nastąpiła nieznaczna poprawa do dnia 31.03.2018 r. kiedy to pies dostał temp 40.2st C był osowiały i nie chciał jeść i pić. Lekarze pobrali krew do badań stwierdzili u pieska zakażenie jakąś chorobą od kleszczową zgodziłem się na zrobienie testów wynik wyszedł ujemny. Leki zostały i tak podane pod kierunkiem chorób kleszczowych.

1.04.2018 r. piesek dostał temp 40.7 w dalszym ciągu był osowiały w tym dniu ponownie zostały podane te leki co 27.03.2018r Loxicom 5mg 0,6ml i Rapidexon 0,2% 3,5ml. stan pieska się nie polepszył wykonano badanie USG na którym lekarz podejrzewał zmianę nowotworową śledziony.

2.04.2018 r. Afla wieczorem poprzedniego dnia zjadła kilka chrupek swojej karmy i napiła się wody rano wszystko zwymiotowała. Lekarz dalej nie wiedział co z pieskiem się dzieje. Wykonał ponownie morfologie która wyszła zdecydowanie gorzej niż 31.03.2018 r. Wykonał ponownie badanie USG gdzie nie podobała mu się wątroba... wykonał również badanie RTG podejrzewając jakaś chorobę kości bądź stawów.

3.04.2018 r. Pies ponownie wymiotował stan był jej bardzo słaby ledwo co chodziła. Lekarz w omacywaniu stwierdził powiększoną śledzionę i powłoki brzuszne lekko zagazowane. W dalszym ciągu nie wiedzieli co pieskowi jest podając antybiotyki codziennie inne...

4.04.2018 r. Lekarz zlecił gastroskopie w wyniku której stwierdził krwotok do żołądka wraz z zapaleniem, ściany żołądka bardzo mocno zniszczone... Pies musiał być operowany... została usunięta śledziona... Alfa została w klinice.

5.04.2018 r. Po konsultacji z lekarzem powiedział iż piesek jest w bardzo ciężkim stanie ale robią wszystko aby go ratować. Alfa ok godziny 17 według lekarzy o własnych siłach wyszła na dwór się załatwić.

6.04.2018 r. Dzwoniąc do kliniki o godzinie 8 rano dowiaduję się że pies nie żyje...

Przechodząc teraz do wniosków:

- Uzyskałem informację od innego lekarza weterynarii iż "Nie wolno łączyć niesterydowych leków przeciwzapalnych (Loxicom) ze sterydami (rapidexon) ponieważ grozi to krwotocznym zapaleniem żołądka lub/i jelit"

- Mój pies miał podane te leki 2 razy Rapidexon został 1.04 podany w dawce większej o 0.9 niż wskazuje ulotka. Lekarz ogóle nie wziął tego pod uwagę iż piesek mógł mieć działania niepożądane podania tych 2 leków razem.

- Dowiedziałem się również iż niektórzy lekarze ryzykują podaniem tych leków razem ale wtedy trzeba powiadomić właściciela i mieć pod kontrolą iż mogą wystąpić działania niepożądane.

Dnia 6.04 kiedy Alfa odeszła postanowiłem spotkać się z lekarzem prowadzącym pieska i właścicielem kliniki aby wyjaśnić dlaczego nie wzięli pod uwagę objawów niepożądanych tego leku. Obydwaj Panowie stwierdzili iż nie mieli podstaw bo piesek otrzymywał bardzo małe dawki tego leku (raz dawka była przekroczona według ulotki.)

Rozmawiałem jeszcze telefoniczne z lekarzem który robił pieskowi gastroskopie powiedział potwierdził stan w jakim Alfa była, zadając mu pytanie czy mogło być to spowodowane tymi lekami nie udzielił mi odpowiedzi powiedział że nie będzie się wypowiadał...