Autor Wątek: Wypadająca sierść - brak witamin?  (Przeczytany 385 razy)

Offline milena_

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.06.2016
  • M: Wrocław
Wypadająca sierść - brak witamin?
« dnia: 10.04.2018 o 12:34 »
Hej!
Mój owczar mieszka z moimi rodzicami. Ostatnio zaczęła mu całymi płatami wypadać sierść, na skórze pojawiły się paskudne strupy... Weterynarz stwierdził, że to pasożyty wewnętrzne oraz niedobór witamin i zalecił odrobaczenie (które mieliśmy uskutecznić w maju), a także przepisał suplementy. Ponieważ rodzice mieszkają na wsi, a i weterynarz najwięcej doświadczenia ma ze zwierzętami gospodarczymi, jestem trochę sceptyczna co do tak ogólnej diagnozy.  ::) Czy miał ktoś podobny problem? Czy suplementy faktycznie mogą wystarczyć, aby to rozwiązać?

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.04.2018
  • M: małopolska
  • Feel Good Inc.
Odp: Wypadająca sierść - brak witamin?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.04.2018 o 14:09 »
Nie mam pojęcia czy suplementy wystarczą czy nie, ale jedno wiem na pewno z własnego doświadczenia - nie warto wierzyć na 100% weterynarzom, którzy mają kontakt w większości ze zwierzętami gospodarczymi.

U mojej Rishki takowy weterynarz zalecił antybiotyk ze względu na podwyższoną temperaturę - po drugim szczepieniu. Miała wtedy 39.5. Co prawda tłumaczyłem mu, że zanim do niego dojdziemy to pies ma sporą drogę do przebycia, zresztą jest spuszczany ze smyczy żeby na spokoju mógł załatwić swoje potrzeby. Stwierdził, że może być temperatura podwyższona tylko o 2 kreseczki a nie aż o tyle. Skapowałem o co biega jak zaczął mi wymyślać, że po antybiotyku da jeszcze mniejszy antybiotyk, potem trzeba będzie wszystkie szczepienia powtórzyć itd. itp.  ??:) wkurzyłem się, wsadziłem termometr przed wyjściem na dwór do tyłka psiakowi i okazało się że ma 38.6. Więcej do niego nie poszedłem.

Offline milena_

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.06.2016
  • M: Wrocław
Odp: Wypadająca sierść - brak witamin?
« Odpowiedź #2 dnia: 11.04.2018 o 20:50 »
Ech, okropne rzeczy... Trzeba samemu być cały czas czujnym.  :(