Autor Wątek: Pomoc w wyborze hodowli  (Przeczytany 896 razy)

Offline Datecs

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.04.2018
Pomoc w wyborze hodowli
« dnia: 20.04.2018 o 18:29 »
Witam

Do niedawna byłem posiadaczem najwspanialszego(dla mnie) psa na świecie - Roxi. Był to pies zakupiony niestety z pseudo hodowli co zaowocowało ogromnymi nakładami pieniędzy i czasu na ciągłe leczenie psa. Pies chorował od małego, pomimo opieki weterynaryjnej ciągle wyskakiwało coś nowego. Od ropomacicza na skrecie żołądka kończąc a pomiędzy to już cała litania.

Pomimo tego psa kochałem całym swoim sercem i bardzo przeżyłem to, że musiałem go uśpić, niestety nie było już wyjścia pies bardzo cierpiał, leczenie nie pomagało, weterynarz przekonał mnie że tak będzie dla niej lepiej.

Pies był ze mną 7 wspaniałych lat.
Miałem nie brac już psa.  Ale czuję wewnętrzną ogromną pustkę, brakuje mi psa.

Mam 2 małych dzieci (1 i 3 latka) duży ogród, gotowy duży kojec z wygodną ocieplaną budą, zacienieniem itp (choć w zimie pies i tak spał w domu)

Czego oczekuje od psa.
- nie chciał bym bym musiał znowu przeżywać patrzenie na cierpienie zwierzęcia - ZDROWIE
- Mam 2 dzieci - łagodność, posłuszeństwo cierpliwość
- nie chcę by pies był stróżem, by był agresywny - ma być łagodny nawet dla obcych
- Inteligencja
- zdrowie po raz drugi

Proszę o pomoc w wyborze sprawdzonej hodowli z terenu Polski. Nie jest dla mnie istotne czy pies będzie krótko czy długowłosy czy czarny czy bury. Cena równiez nie jest wyznacznikiem ( po poznaniu cen operacji, leczenia, profesjonalnych weterynaryjnych karm wiem ze to nie jest oszczędność kupić psa tanio.

troszkę się rozpisałem...

Pozdrawiam

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Pomoc w wyborze hodowli
« Odpowiedź #1 dnia: 20.04.2018 o 20:21 »
Czyli dobrze, żebyś mógł poznac matkę miotu, najlepiej jeszcze zanim miot urodzi, a potem w miocie żeby hodowca pomógł ci ocenić charakter maluchów i wybrac najodpowiedniejszego. Do tego ze względu na dzieci, ważne żeby miot odchowywany był w domu, czy przy domu, a jakby hodowca sam mial dzieci które by się gdzieś tam przy maluchach non stop kręciły to sytuacja byłaby idealna.

Offline Datecs

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.04.2018
« Odpowiedź #2 dnia: 20.04.2018 o 21:30 »
tylko pytanie, gdzie takiego PEWNEGO hodowcę szukać.... jestem z Podkarpacia...

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
« Odpowiedź #3 dnia: 20.04.2018 o 21:53 »
https://wystawy.rzeszow.pl/shows/160135  26 maja masz wystawe owczarków w okolicy (blizszej czy dalszej nie wnikam) poświęć dzień, poobserwuj psiaki, porozmawiaj z hodowcami, nie daj się wkręcic w podpalania, wykroki, championy itd Zwracaj uwagę na zachowanie psów, nawiąż kontakt, moze któryś hodowca zaprosi cie z dziecmi do siebie, zeby zaprezentowac swoją hodowlę, moze będzie mógł pokazać ci jakieś potomstwo z poprzedniego miotu jakiejś suczki ?
Psa kupujesz na lata, z brzydkim da się żyć, ale z chorym choćby najpiękniejszym ciężej.
Nie patrz który najpiękniejszy, ale który najzdrowszy na ciele i umyśle.
Socjalna, energiczna, ciekawska, pewna siebie mamusia, dobry odchów miotu to jest połowa sukcesu co najmniej.   

Ps Wysylam Cię na wystawę piękności, a piszę że uroda nie najważniejsza  :D
Po prostu w takim akurat miejscu będziesz mial okazję spotkac wielu hodowców i zobaczyć wiele psów.

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.04.2018
  • M: małopolska
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #4 dnia: 20.04.2018 o 22:14 »
A teraz przyznawać się, kupował ktokolwiek w taki sposób psa jaki podała Monikach?

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #5 dnia: 20.04.2018 o 22:21 »
A teraz przyznawać się, kupował ktokolwiek w taki sposób psa jaki podała Monikach?

może i nikt nie kupował ale to dobra okazja aby poznać hodowców, tam możesz zobaczyć zdrową i chorą rywalizacje nie pomiędzy pieskami ale pomiędzy włascicielami. Tam zobaczycz na zywo panowanie właścicieli nad swoimi Onkami, tam zobaczysz jak to wybitnie wyszkolone psy zachowują się w stosunku do innych psów- POPROSTU KILKA HODOWLI SKREŚLISZ ODRAZU

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #6 dnia: 20.04.2018 o 22:52 »
Meh. Uważam jednak, że żadne takie oględziny nie pomogą i nie zagwarantują Ci w stu procentach tego, że szczeniak którego planujesz mieć, będzie w pełni zdrowy. W większości nie mamy na to niestety wpływu, a ktoś inny się tym zajmuje (jeżeli w ogóle istnieje... badum tsss.)

Posiadam w swoim domu od dziesięciu lat zwykłego pląta z ulicy (kota), któremu przez całe życie nic nie było (oprócz sytuacji jak dostał po pysku od kocicy), a np. znajoma kupiła sobie Onka z hodowli dość powszechnie znanej i uważanej za "dobrą" i psiak mając 3 lata jest po paru operacjach.

Nie lepiej zamiast kupować kota w worku wziąć psiaka z bidula gdzie już wiesz mniej-więcej cóż z niego wyrosło i jak się trzyma zdrowotnie?
« Ostatnia zmiana: 20.04.2018 o 22:57 wysłana przez Klebezjusz »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
« Odpowiedź #7 dnia: 20.04.2018 o 23:02 »
Klebezjusz, ale załozyciel wątku pisze o rodzinie, małych dzieciach, tu trudniej zdac się na przypadek. Mozna mieć fuksa, a można przez najbliższe 10 lat  minimum izolowac, pilnować, martwić, kłopotac i miec mało szczęścia z posiadania psa. Mówię o charakterze. Zdrowie to loteria,  i wcale nie jest tak, że zmieszana koza z poczwarkiem kieleckim da okaz zdrowia ,a szampion z szampionem  :D kalekie potworki,  może tak być, ale może być i odwrotnie.
Wybierając psa dla rodziny z dziećmi, trzeba minimalizowac ryzyko po prostu we wszystkim.

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Feel Good Inc.
« Odpowiedź #8 dnia: 20.04.2018 o 23:21 »
Zdrowie to loteria,  i wcale nie jest tak, że zmieszana koza z poczwarkiem kieleckim da okaz zdrowia ,a szampion z szampionem  :D kalekie potworki,  może tak być, ale może być i odwrotnie.
No tak, właśnie o tym napisałem, że jednak jeżeli o zdrowie chodzi to takie oględziny raczej nie pomogą zbyt wiele.
Z psiakiem jak z dzieckiem, nie wszystko przewidzisz. Nie wiem jakbyś dbał o swoje pociechy może przyjść taka chwila że zachorują, wtedy robisz wszystko by wyleczyć i kochasz dalej... tak samo jest z psami.

No a jeżeli mowa o charakterze, to to nie jest tak że biorąc szczeniaka możemy w nim wypracować charakter? No bo popatrz, że wszyscy ludzie których znam i posiadają duże psy typu Onek, nigdy na takich wystawach nie byli, nie oglądali hodowców, a i nawet brali pierwszego lepszego psiaka z hodowli, no i ich dzieci bawią się z tymi psami bez większych problemów do dnia dzisiejszego. Pytanie - czy rodzice są mało odpowiedzialni?

Tak czy siak, powodzenia w szukaniu pieska.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
« Odpowiedź #9 dnia: 21.04.2018 o 14:39 »
A jutro jeszcze lepsza okazja do popatrzenia i oceny pogłowia owczarów, testy, przeglad hodowlany, egzaminy Bh, IPO koło Rzeszowa

http://www.zkwp.rzeszow.pl/index.php/badz-na-biezaco/66-testy-psychiczne-i-przeglad-owczarakow-niemieckich

Klebezjusz podstawa to geny, potem odchów u hodowcy, a potem wypadkowa naszych dzialan świadomych lub przypadkowych, doświadczeń psa itd.

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2015
  • M: Nedre Eggedal/Norway
« Odpowiedź #10 dnia: 21.04.2018 o 17:48 »
Może Staroniemieckie? One jednak mają te charaktery bardziej zrównoważone i nie mają tych fiksacji  ... taki pies powinien być stabilniejszy emocjonalnie niż dzisiejsze ONki.

Offline cziluj

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.03.2014
  • M: Katowice
« Odpowiedź #11 dnia: 22.04.2018 o 08:41 »
Mój trener ma teraz szczeniaki-hodowla weź go czart. Zdaje się kilka suczek i 1 pies o ile ktoś nie porezerwował ale na pewno jeszcze jakieś szczeniaki są wolne. Ojciec Dax Prima Vega,matka Shella Prima Vega. Rodziców znam osobiście i fajnie są nastawione na pracę i człowieka,Dax ma dużo osiągnięć wystawowych i dostkonałe oceny. Szczeniaki powinny być fajne wiem że pan Roman też je socjalizuje od pukawek żeby się nie bały po wizyty dzieci itp. Jeśli interesuje Cie śląsk to szczeniaki z rodowodem fci za 1000 zł (być może do negocjacji) i hodowca jest też trenerem z wieloletnim stażem, tel 500 169 610

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #12 dnia: 23.04.2018 o 09:48 »
nie masz gwarancji na to czy pies bedzie zdrowy. Ale technika jest dosc rozwinieta, mozna kontaktowac sie z wlascicielami psow z poprzednich miotow po danym psie, suce.

Szukaj malej hodowli, gdzie hodowca poswieca uwage wszystkim psom, nie trzyma ich calymi dniami w kojcach. Matka miotu nie moze przejawiac cech psa lekliwego,wycofanego. Dobrze jest poznac obojga rodzicow, czesto jest mozliwe poznanie dziadkow miotu.
Wybieraj szczeniaka ktory szuka kontaktu z czlowiekiem, nie ucieka, nie chowa sie. Dobry socjal w pierwszych dniach zycia przydaje sie w przyszlosci.

Koniecznie sprawdzaj czy psy byly przeswietlane (przod + tyl) i jaki wynik, zawsze mozna choc troche zmniejszyc ryzyko i kupic psa z normalnymi stawami

Jestem za hodowlami ze zwiazku kynologicznego, ale z czystym sumieniem moge polecic ci hodowle z innego klubu (nie jest to typowy twor ktory propaguje pseudo ). Oni bazuja na psach rasowych ale przynaleza gdzie indziej:
Hodowla Olimpus, woj Lubuskie, wlascicielka pomoze w wychowaniu psa, takiego pro rodzinnego.

W razie czego pytaj o skojarzenia, hodowle. Zawsze jakies wskazowki, sa tu ludzie ktorzy maja psy z roznych hodowli
« Ostatnia zmiana: 23.04.2018 o 09:50 wysłana przez Kamila_ »

Offline pauka1993

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.05.2016
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2018 o 23:52 »
Ja kupowałam ;) I jestem zadowolona mega :)

Offline bobwoj

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.10.2014
  • Maximus Rodiaz
« Odpowiedź #14 dnia: 05.09.2018 o 20:18 »
Polecam gorącą hodowlę Rodiaz pana Piotra Szkalskiego. Człowiek z pasją, profesjonalista i co najważniejsze kocha psy. Mam od niego dwa pieski. Jestem mega zadowolony. Ludzie nie mogą się  nadziwić urody Maksimusa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 05.09.2018 o 20:20 wysłana przez bobwoj »