Autor Wątek: Pomoc w wyborze hodowli  (Przeczytany 897 razy)

Offline czarny wolf

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.12.2019
  • M: Lubawa
Odp: Pomoc w wyborze hodowli
« Odpowiedź #15 dnia: 02.12.2019 o 18:00 »
To zależy czy chcesz kupić porządnego owczarka niemieckiego czy kundelka podobnego do owczarka.                                                                                                                                                                      Jeśli porządnego to: 1. z hodowli użytkowej, czyli proste grzbiety, rodzice wyszkoleni po testach psychicznych. I oczywiście z uprawnieniami hodowlanymi ZKwP (FCI).  2. Musisz przejrzeć w internecie co to za skojarzenie, czyli opis ojca i matki szczeniąt. 3. Weź pod uwagę jakim i gdzie hodowca pokrył swą sukę, jeśli zagranicą tzn. że musiał się czym kierować aby zrobić kilkaset kilometrów i zapłacić nie tanio za krycie. 4. Obejrzyj stronę internetową hodowli. 5. Zadzwoń rozpytaj, sprawdź wiedze hodowcy na temat hodowli i rasy. Zapytaj czy możesz do hodowli przyjechać i ją zobaczyć. Jeśli jesteś dalej niezdecydowana to jedź do hodowli.                                                                                                                                                                                                                         ------Jeśli postawisz sobie takie kryteria, to dojdziesz do wniosku że w Polsce zostanie ci jedna, może dwie hodowle gdzie można kupić psa. Jeśli nie masz wybranego umaszczenia porozmawiaj z hodowcą. Ja przy zakupie szczeniaka takie właśnie przyjąłem  kryteria i kupiłem pieska w hodowli Arpat.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Pomoc w wyborze hodowli
« Odpowiedź #16 dnia: 03.12.2019 o 11:11 »
Dodałabym jeszcze, jeśli jest taka opcja kontakt z posiadaczami psów z poprzednich miotów danej suczki np.
Przyjazd do hodowli w sumie niewiele daje no chyba żeby poobserwować szczeniaki zanim się wybierze. No i to sprawdzanie wiedzy hodowcy. Brzydko napiszę, trzeba samemu ją mieć, żeby móc weryfikować u innych, choć sam fakt bycia hodowcą też nie obdarza ogromem wiedzy znikąd .