Pępowina czy przepuklina ?

Autor Wątek: Pępowina czy przepuklina ?  (Przeczytany 459 razy)

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.05.2018
  • M: Kraków
Pępowina czy przepuklina ?
« dnia: 07.05.2018 o 22:08 »
Witajcie, jesteście mi wstanie powiedzieć, czy powyżej psiego sikula, płynny mały woreczek to pozostałość po pępowinie, czy psiak ma przepuklinę ?

Weta mam dopiero w przyszłym tygodniu.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Pępowina czy przepuklina ?
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2018 o 23:45 »
Psy mają pozostałość po pępowinie bardzo wchłoniętą, nie tak jak u ludzi. Raczej mała przepuklina.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #2 dnia: 08.05.2018 o 05:48 »
Na 100%przepuklina pępkowa, jak będziesz masował to sama zanika a czasami trzeba zabieg zrobić. Powiększa się po jedzeniu.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: 08.05.2018 o 11:27 »
Przepuklina pępkowa.

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 08.05.2018 o 15:47 »
Konsystencja tłusta, nie wchodzi do środka. Tak jakby coś się pod skórą zebrało, nie masowałem, zacznę.

Ok konsultacja z weterynarzem, jeśli nie muszę z tym nic robić, nie dotykam.

Dziękuje Wam za info.
« Ostatnia zmiana: 08.05.2018 o 15:49 wysłana przez syngress »

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 08.05.2018 o 23:46 »
Konsystencja tłusta, nie wchodzi do środka. Tak jakby coś się pod skórą zebrało, nie masowałem, zacznę.

Dziękuje Wam za info.

https://www.vetopedia.pl/art/przepuklina_u_psa trochę do poczytania. A co hodowca nie poinformował Cię, że ma przepuklinę pępkową ? A jeżeli to jest pies to pokazał czy posiada oba jądra w mosznie ? Pozdrawiam

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 09.05.2018 o 07:58 »

Dziękuje Wam za info.

https://www.vetopedia.pl/art/przepuklina_u_psa trochę do poczytania. A co hodowca nie poinformował Cię, że ma przepuklinę pępkową ? A jeżeli to jest pies to pokazał czy posiada oba jądra w mosznie ? Pozdrawiam

Nie nic nie pokazał. Wizyta u weterynarza powinna rozwiązać wszystkie wątpliwości.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 09.05.2018 o 10:56 »

Dziękuje Wam za info.

Nie nic nie pokazał. Wizyta u weterynarza powinna rozwiązać wszystkie wątpliwości.

Powinien Ci pokazać i Cię poinformować o takich rzeczach jak to czy pies w dzień odbioru ma już oba jądra w mosznie czy też nie no i o tej przepuklinie także bo jak jest mała to spoko ale jeżeli będzie duża to będziecie musieli robić zabieg. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2018 o 23:28 »
Powinien Ci pokazać i Cię poinformować o takich rzeczach jak to czy pies w dzień odbioru ma już oba jądra w mosznie czy też nie no i o tej przepuklinie także bo jak jest mała to spoko ale jeżeli będzie duża to będziecie musieli robić zabieg. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Domyślam się, że hodowca zostawił tą informacje dla siebie. A ja z braku wiedzy o to nie zapytałem.

Ale psiak jest teraz z nami i zadbamy o to, żeby miał wszystko ok ;)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 11.05.2018 o 11:42 »

Domyślam się, że hodowca zostawił tą informacje dla siebie. A ja z braku wiedzy o to nie zapytałem.

Ale psiak jest teraz z nami i zadbamy o to, żeby miał wszystko ok ;)

To nie powinien tego zostawiać dla siebie tylko przekazać takie informację nabywcy :) niech się zdrowo chowa i wszystkiego dobrego.

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 12.05.2018 o 19:21 »
Dzięki, psiak już po pierwszej wizycie u Vet'a, Pani doktor była zdumiona, że malec nie chce jej roznosić gabinetu na strzępy, jak to ujęła, pies jest bardzo zrównoważony i warto zadbać o jego szkolenie  [tak]

Kulka okazała się małą przepukliną i do momentu kiedy nie boli na dotyk lub masowanie, zostawić i spoglądać co się będzie działo.

Oczywiście dali wolną rękę na zabieg, ale ja nie mam serca wprowadzać go w narkozę w takim wieku, nie ma mowy :(

Gdyby coś się stało serducho by mi pękło.

Jądra są ok, przepuklina do obserwacji, psiak zdrowy, silny, rośnie :)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 12.05.2018 o 22:18 »
Dzięki, psiak już po pierwszej wizycie u Vet'a, Pani doktor była zdumiona, że malec nie chce jej roznosić gabinetu na strzępy, jak to ujęła, pies jest bardzo zrównoważony i warto zadbać o jego szkolenie  [tak]

Kulka okazała się małą przepukliną i do momentu kiedy nie boli na dotyk lub masowanie, zostawić i spoglądać co się będzie działo.

Oczywiście dali wolną rękę na zabieg, ale ja nie mam serca wprowadzać go w narkozę w takim wieku, nie ma mowy :(

Gdyby coś się stało serducho by mi pękło.

Jądra są ok, przepuklina do obserwacji, psiak zdrowy, silny, rośnie :)

Jak mała przepuklina to zostawcie :) ona mu nie będzie w niczym przeszkadzać ale to już będzie wasza decyzja co zrobicie :)

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 13.05.2018 o 12:31 »
Jak mała przepuklina to zostawcie :) ona mu nie będzie w niczym przeszkadzać ale to już będzie wasza decyzja co zrobicie :)

Tak, zostawiam i obserwuje, jeśli nic się nie będzie działo niech z tym rośnie.

Offline Borusia

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 11.05.2018
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #13 dnia: 14.05.2018 o 00:45 »
Moja psinka tez ma ta przepuklinke pepkowa- bylismy juz u weta i powiedzial to co Panstwo powyzej-trzeba obserwowac czy sie nie powieksza od czaso do czasu podotykac /pomasowac. Pieska nalezy karmic malymi porcjami ale czesto - jak dostanie na raz za duza porcje to moga byc konsekwencje bo to powieksza sie jak brzuszek jest najedzony. Do 6 miesiaca powinno zanikanac -jak tak sie nie stanie to wskazany jeat zabieg kosmetyczny ktory zamknie to ujscie. W tej przepuklince znajduje sie albo tluszcz albo siatka jelit. Wiec czekamy do 6 miesiaca z nadzieja ze samo sie 'zarosnie'.

Offline syngress

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 14.05.2018 o 12:08 »
W naszym przypadku jest to troszkę dziwne, nie chce wchodzić do środka kiedy naciskam.
Pytanie czy czasem nie wyszło jak był malutki, zrosło się i sam tłuszcz został w tej wybrzuszynie.
Poczekam jeszcze 1mc, pojadę na ponowną kontrolę.