Autor Wątek: QUENTIN mały wielki pies  (Przeczytany 915 razy)

Offline Rafik

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.05.2016
  • M: Radzymin
Odp: QUENTIN mały wielki pies
« Odpowiedź #15 dnia: 10.07.2018 o 13:47 »
Piękny czarnuszek :))
Ina nie zagrzewa się w takiej ilości futra? Wygląda na mega gęste :)

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.09.2016
  • M: czechowice-dziedzice
« Odpowiedź #16 dnia: 10.07.2018 o 14:16 »
Piękny czarnuszek :))
Ina nie zagrzewa się w takiej ilości futra? Wygląda na mega gęste :)

Tak futra to ona ma dużo i gęste ,Ina radzi sobie , jak jest upalnie to siedzi w jakimś chłodnym i przewiewnym miejscu w domu lub w garażu który specjalnie zostawiam otwarty , jest tam temperatura około 18 st., na ogrodzie mają porozstawiane wiaderka z wodą , i często bawi się wężem ogrodowym, spacery dopiero  wieczorem jak już jest chłodniej :)

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2015
  • M: Nedre Eggedal/Norway
« Odpowiedź #17 dnia: 11.07.2018 o 18:16 »
Śliczny Quentin. Jak fajnie móc go dalej obserwować jak rośnie i cieszy się życiem :)
A Inka widać świetnie się odnajduje w nowej roli starszej siostry i rehabilitantki :)

Darku ile waży Quentin? Teraz jak ma te 3 miesiące :)
Karmisz go nadal Royalem czy zmieniałeś na coś innego?

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 11.07.2018 o 18:44 »
W niedziele ważył 11 kilo , niestety przez 1 tydzień u mnie miał małe kłopoty żołądkowe jeszcze z hodowli i musieliśmy przerwać główne leczenie i przejść na inne leki od szefa z Częstochowy na te problemy żołądkowe , więc cały tydzień musiał być na diecie lekkostrawnej (tzw.lekko wzbogaconą marchwiankę,marchew ryż i pierś z kurczaka ,wszystko ugotowane i zblendowane na papkę) i przez chwilę stanął z wagą , teraz już wróciliśmy z głównym leczeniem i chłopak nadgania , zamówiłem mu GOSBI jest lepsze od Royala i zalecane przez P.Kasię , więc przechodzimy na tą. :)

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 11.07.2018 o 19:38 »
No my też mieliśmy podrażnione jelitka i krew w kupie bo mala zjadła jakieś kamyki i piasek.. także u nas też ten pierwszy tydzień waga ani drgnęła... tak jak Kasia mi ją ważyła  i miala 10 kilo to tydzień temu jak ja już ważyłam u weta ją to też nadal była dyszka, No ale wczoraj już było ponad 11,5 więc też nadrobiliśmy :) ja Quincy tylko pierwszy dzień mialam na Royalu a potem już ostra podmianka na TOTW dla szczeniąt. Teraz już od kilku dni kupy wzorowe. Małej dodatkowo po namoczeniu karmy mieszam ją też z ryżem, marchwią i kurczakiem, ale nie blenduję. Od wczoraj dostaje też po każdym posiłku po małym kąsku wołowiny, żeby do surowego ją przyzwyczaić też trochę. Póki co kupy nadal super więc jest dobrze :) No i oprócz tego gryzaki w postaci żwaczy wołowych suszonych. No i fakt przez ten poprzedni tydzien dawałam jej troszkę więcej niż zalecana dawka.. tzn karmy te 60 gram ale plus ta garść tego ryżu z marchwią i kurczakiem... no ale efekt jest :)
Pozdrawiamy Was serdecznie :)

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 11.07.2018 o 20:33 »
Naszą dietę reguluje lekarz więc nie mogę sam sobie wymyślać dodatków. :)
mamy podawać w tygodniu (2 x żółtko , 2 łyżki twarogu półtłustego, 1x łyżeczka oleju lnianego,1 x łyżeczka oliwy z oliwek niefiltrowanej, 2 łyżki jogurtu naturalnego) karmę możemy namaczać wywarem z ciętych kości wołowych lub wieprzowych w proporcji 1/3 z wodą ,w piątek robimy 1 szczepienie , za 2 tygodnie dopiero możemy zakropić na kleszcze choć niespecjalnie podoba się ten pomysł lekarzowi, więc jesteśmy całkowicie uzależnieni od szefa ;) ;) ;).
Ogólnie jest super , jestem przyzwyczajony do takiej opieki nad psiakami więc nie ma problemu :)
INA musi mieć dietę opartą na gotowaniu , więc nudów nie ma :DD :DD

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 11.07.2018 o 21:00 »
No pod waszym czujnym okiem to Quintin nie mógł być lepiej zaopiekowany :)
Mnie bardzo martwił ten tydzień gdy nic nie przybrała no ale musieliśmy się uporać z tą biegunką. Kasia mi jeszcze dała "na drogę" ostatnią tabletkę metronidazolu i podałam małej po połówce w poprzedni poniedziałek i wtorek.. też nam sie te szczepienia trochę poprzesuwały ze względu na ten antybiotyk ale już teraz wszystko wraca do normy. Paszport już mamy wypisany z odpowiednimi datami, choć fizycznie Quincy jeszcze nie była szczepiona na wściekliznę. Będzie w przyszłym tygodniu.
Ja żółtko też zaczełam podawać od dni 3 - raz dziennie. Twarogu jeszcze nie wprowadziłam, choć już czeka w lodówce.. może od jutra.. :)
Nic to.. 21:00 ostatni posiłek Quincy, lecę podać bo karma sie juz namacza od 20 minutek.. lece dodać resztę składników :)
« Ostatnia zmiana: 11.07.2018 o 21:10 wysłana przez JolkaB »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #22 dnia: 10.08.2018 o 14:55 »
I jak tam maluszek dalej się rozwija ?   

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 14.08.2018 o 17:54 »
Quentin chciałby się rozwijać jak wszystkie szczeniaki ale życie wciąż rzuca mu kłody pod łapki. :(

od 1,5 tygodnia walczymy z septycznym zapaleniem stawu łokciowego , musieliśmy odstawić leki na jego główny problem i ogarniamy teraz łokieć.
Quentin w poprzedni poniedziałek nagle rano zaczął piszczeć ,nie chciał jeść i nie mógł stanąć na lewą łapkę ,więc natychmiast pojechaliśmy do weterynarza żeby sprawdzić co jest nie halo ,RTG stawu nic nie wykazało , diagnoza że to Młodzieńcze zapalenie okostnej i tu nic specjalnego się w tym kierunku nie robi,tak jest i już a że temp.miał prawie 41 st.to dostał odpowiednie leki i kontrolowaliśmy łobuza żeby ruszał się tylko na załatwienie swoich potrzeb.
Niestety w środę oglądając go jak zwykle zauważyłem że ten łokieć jest mocno spuchnięty , a temperatura choć staraliśmy się ją zbijać to i tak wahała się w granicy 40st.
Więc pies w samochód i z powrotem do weta.
Lekarze stwierdzili że musi go obejrzeć ortopeda , bo zrobiło się naprawdę nieciekawie.
Ortopeda obejrzał (Martin Novak z Czech) i natychmiastowa decyzja o pobraniu próbki ze stawu do badania i dalej zobaczymy .
Niestety do tego zabiegu Quentuś musiał być uśpiony, po badaniu okazało się że to septyczne zapalenie stawu i trzeba zadziałać szybko i agresywnie żeby bakterie nie rozwaliły mu stawu bo będzie kulał do końca życia ( badanie CRP ponad 200  ::)) więc podano antybiotyk leki przeciwzapalne i wypłukano staw , po tym zabiegu temp.spadła już do normalnych wartości czyli 38,5 .
Kolejne płukanie 2 dni później i znowu psiurka uśpiona i cały dzień w klinice.
W tym momencie Quentek od 1 zabiegu z temp. ok, biega i łobuzuje , ale jest na antybiotyku , troszkę nam schudło maleństwo bo przez te zabiegi nic nie jadł , ale zaraz to nadgonimy ;)

Myślę że wszystko już będzie git , ale odpukać w niemalowane.

Acha , na pytanie skąd to zapalenie lekarz stwierdził że ostatnio miał kilka takich przypadków u szczeniąt podczas wymiany zębów , jest rana ,a psiaki zbierają do pyszczków różne dziwne rzeczy , kamyczki patyczki ziemię itp.
Miały być wczasy z Psiurami nad morzem , ale kasa została w klinice , ot pech

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 14.08.2018 o 17:58 wysłana przez darek-j »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #24 dnia: 14.08.2018 o 20:32 »
O kurcze, dobrze, że zażegnany problem, kciuki za malucha  [tak].
I kolejna lekcja dla nas, przy zmianie zebów częściej szorować zabawki i zabraniac śmieciuchowania koniecznie.

Offline .Dorka.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 30.10.2016
  • M: Katowice
« Odpowiedź #25 dnia: 15.08.2018 o 20:43 »
O matko jedyna ale się porobiło  :o Dobrze ,ze już ogarnięte z maluszkiem i oby już nic się nie działo więcej  >:< Niestety czasem tak bywa ,że plany biorą w łeb .Mizianeczki dla psiaków no zdrówka dla maluszka  >:< >:<

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 16.08.2018 o 19:35 »
Och jak to dobrze, że on jest u Was. Kasia wiedziała co robi powierzając go właśnie wam :) Dla was szacun za szybką reakcję i za poświęcenie wakacji! Dobrze, że Quentuś już wychodzi na prostą :) Oby już nic więcej się szkrabowi nie przyplątywało i żeby mógł spokojnie się rozwijać pod bacznym okiem waszym i niańki Inki! :)

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 18.08.2018 o 12:51 »
Jest już chyba dobrze  :), teraz musi odrosnąć futerko na łapkach które zostało wygolone na potrzeby zabiegów.
Jeszcze przez 2 tygodnie będzie QUENTUŚ przyjmował leki na łokieć i wznawiamy leczenie na główną przypadłość , acha , 2 jąderko już poza obręczą  :)

Online darek-j

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 25.08.2018 o 12:00 »

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 26.08.2018 o 21:25 »
Super :) Quentin super sie rusza! Prawie nie widać żadnej dysfunkcji! Brawo wy :) No i brawo Quentin :)