Jak to jest z tym mieszaniem?

Autor Wątek: Jak to jest z tym mieszaniem?  (Przeczytany 226 razy)

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2015
  • M: Nedre Eggedal/Norway
Jak to jest z tym mieszaniem?
« dnia: 16.07.2018 o 06:47 »
Witam...
się zastanawiam, jak to jest z tym mieszaniem... mokrego z suchym. Tyle się człowiek nasłucha, że się nie miesza.... a mi się to po raz kolejny wcale nie potwierdza. Quincy (14 tygodni) dostaje jako podstawę TOTW z rybką dla papików - wiadomo, ale... do tego dorzucam jej garść gotowanego ryżu z marchewką i kurczakiem. Karma jest wcześniej namaczana letnią wodą przez 15-20 minut. Pies przybiera na wadze, rośnie, kupy wręcz wzorcowe - brązowe, twarde bobki, kupy są małe.
Jak to jest z tym trawieniem? Że niby inaczej żołądek trawi mokre, inaczej suche... ale może jak karmę się namacza to to podchodzi pod mokre?? Quincy dodatkowo dostaje do niektórych posiłków żółtko i po większości posiłków surową wołowinę(np goleń wołowa). Wszystkie kupy w ciągu dnia są ładne, nie mam się do czego przyczepić.

Dodam, że dorosłym psom (4 lata rott  i 12,5 roku malamut) podaję też TOTW adult tyle, że dosmaczam im puszką Carno Animondy. Dosmaczam tzn... do porcji karmy wrzucam garść puchy i mieszam dla smakowitości. Kupy też zwarte, zdrowe.

No więc jak to jest??

« Ostatnia zmiana: 16.07.2018 o 06:52 wysłana przez JolkaB »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Jak to jest z tym mieszaniem?
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2018 o 08:53 »
Poczekaj jeszcze mc - dwa na takim jedzeniu,  sprawdź u rosnącego szczeniaka poziom wapnia i fosforu we krwi, ich stosunek i będziesz wiedziala czy dodawanie miesa do bezzbożowej karmy u was się sprawdza czy nie.

Offline JolkaB

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.01.2015
  • M: Nedre Eggedal/Norway
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2018 o 14:30 »
No właśnie  na pewno będę sprawdzać. Ale to muszę aż tak długo czekać? Może zrobić te kontrolne badanie wcześniej? Bo ja jeszcze wg zaleceń Kasi podaję wapno w tabletkach? Nie chcę przedobrzyć bo wiem, że nadmiar wapna jest szkodliwy.. i jak ma mieć go za dużo przez tak długi czas to trochę się martwię.. może mogę takie badanie krwi pod tym kątem zrobić np za tydzień, czy dwa? Może po prostu odstawię tabletki? Bo tak szkoda mi ją trzymać na samej suchej.. bo to monotonne.. oprócz wapna podaję (oczywiście wg zaleceń hodowcy) jeszcze tabletki na chrząstki z glukozaminą i czymś tam jeszcze.. więc w sumie ta suplementacja tabletkowa to na dwóch preparatach się opiera.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2018 o 20:00 »
No myślę że trochę dłuzej trzeba stosować określony rodzaj żywienia by mial przełozenie na wyniki ?
Sprawdzić jeszcze tu w Pl możesz jak najbardziej, ale wiarygodniejsze zapewne będzie badanie wlasnie za jakiś czas.