Autor Wątek: Purina Pro Plan - która - typ budowy ciała  (Przeczytany 378 razy)

Offline Dejwol

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 30.01.2018
  • M: Poznań
Purina Pro Plan - która - typ budowy ciała
« dnia: 19.07.2018 o 10:41 »
Dzień dobry wszystkim,

Jeżeli takowy temat już powstał, to najmocniej przepraszam.
Mam problem z wybraniem odpowiedniej karmy purina pro plan, a adekwatnej do typu budowy ciała owczarka długowłosego, tj. "large adult athletic" (dorosłych psów dużych ras o atletycznej budowie ciała) lub "medium" (dorosłych psów średnich ras). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, która będzie zgodna z typem budowy ciała? A może nie ma aż takiej różnicy?

Wybrałem purinę ponieważ mój pies - póki co - tylko tę karmę toleruje (optidigest) i nie ma po niej żadnych problemów gastrycznych.

Pozdrawiam!

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Purina Pro Plan - która - typ budowy ciała
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2018 o 10:47 »
Ta pierwsza :)

Offline Dejwol

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2018 o 11:17 »
Dziękuję za szybką odpowiedź  :)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2018 o 13:00 »
Dziękuję za szybką odpowiedź  :)

**> **> **>

Offline Opiekun

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 21.07.2018
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #4 dnia: 21.07.2018 o 22:12 »
odżywianie psa jest ważne jak dla każdego, pytanie gdzie pies będzie mieszkał czy w mieszkaniu, czy w domku bez terenu czy w domku z terenem. Wszystkie karmy tzw. suche sprzedawane od różnych producentów nie są tak naprawdę zdrowe do końca. Ważne czym będziesz kierować się w wychowaniu i przyjaźni z psem. Czy będzie dla ciebie ważne zachowanie czystości przy psie. Posiadanie psa owczarka niemieckiego jest odpowiedzialne. Bo jeżeli nie masz warunków dla psa to lepiej nie przyjmuj bo będzie później cierpiał z powodu twojej chwilowej decyzji. Karmienie suchą karmą dopuszcza się ale nie za często/ Sucha karma jest doskonałym rozwiązaniem problemów żywieniowych dla gospodarza ( lenia , nie odpowiedzialnego opiekuna) gdyż wystarczy na opakowaniu rysunek owczarka i gospodarz mysli że to jest właśnie to. Wdaj się w przykłąd swojego życia czy codziennie jesz to samo. Samo zadawanie pytań o suchej karmie znaczy że nie jesteś przygotowana na posiadanie psa. Pies ma swoje smakołyki ale lubi też mięso surowe, gulasz , kości wieprzowe , cielęce, wołowe, chrząstki kurze, podudzia kurze, dania puszkowane to ja uznaję do teraz jedynie produkty dolina noteci, ku zdziwieniu ser biały tłustyale taki prawdziwy nie z biedronki mozarella, raz na miesiąc podać żółtko kurze. Menu dla psa jest duże to twój pomyślunek sprawi że pies będzie lubiał jeść. Pamiętaj też że pies ma dni kiedy nie ma apetytu. Nie jest to znak złego jedzenia.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #5 dnia: 24.07.2018 o 17:04 »
A te wszystkie rady to spraktykowane na osobistym psie? Czy to w ramach lookowania produktu? 🤣

Offline Dejwol

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 30.11.2018 o 15:10 »
Dzień dobry wszystkim!

Posłuchałem Waszej porady i wprowadziłem mojemu psu purunę "large adult athletic", którą na początku z ogromną ochotą wcinał. W końcu przyszedł moment na zakup drugiego worka (14 kg), gdzie przy końcówce karmy zaczął wybrzydzać i nieraz głodzić się przez cały dzień. No dobra - pomyślałem - nie jest najgorzej, ponieważ skończył 15 miesięcy, a planowałem od tego wieku przejść na Royala dedykowanego dla owczarków niemieckich (rekomendowana od 15 miesiąca życia). Dosyć szybko okazało się, że nie smakuje mu RC, a dodatkowo wciąż utrzymywał się bunt na purinę. Do tego wszystkiego doszły wymioty, biegunka i ogólne kiepskie samopoczucie. Przygoda u weterynarza, rozluźnianie spiętych jelit, 2-dniowa głodówka, porady, polecenia i finalnie rachunek. Skończyło się na tym, że po głodówce dostał karmę, która definitywnie mu najbardziej smakowała, mianowicie: Pro Plan Medium Puppy Sensitive Optidigest. I tutaj moje pytanie do Was: czy 15 miesięczny owczarek może być karmiony karmą dla juniorów skoro smakuje mu ona i nie ma po niej żadnych problemów gastrycznych?

Pozdrawiam!

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #7 dnia: 30.11.2018 o 18:43 »
Jeśli pierwszą z ogromną chęcią wcinał, a drugi worek mu już obrzydł, to tak będzie z każdą karmą - jakiś czas będzie mu smakowała, a potem sobie przegłodzi i coś innego dostanie.
Dodatkowo piszesz, że w tym czasie miał problemy żołądkowe - może po prostu nie miał apetytu, bo już to były zalążki choroby?
Royal Canin to generalnie strasznie droga karma o strasznie słabej jakości - tam nawet nie mają mięsa na pierwszym miejscu (czytaj: ich głównym składnikiem nie jest mięso, a powinno), po prostu lecą na marketingu, dosmaczaniu i tworzeniu karm "dla każdej rasy", co jest bujdą na resorach.
I dorosły pies nie powinien jechać na juniorze - jeden worek okej, ale docelowo powinien ją zmienić.

Szukaj dalej - co mu posmakuje, co ma dobry skład i co jest cenowo znośne. Albo zacznij karmić w innym systemie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Dejwol

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 30.11.2018 o 20:20 »
Ogromnie dziękuję za odpowiedź! ;)

Offline jacekmury1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.10.2015
  • M: Katowice
« Odpowiedź #9 dnia: 28.12.2018 o 18:22 »
Ja moim psom żadko daje suche,przeważnie kupuje w dyskoncie mieso i tym karmie.Sucha tylko w razie draki.