Autor Wątek: Żywienie ONek długowłosy 10 tygodni  (Przeczytany 478 razy)

Offline Domi

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.09.2018
Żywienie ONek długowłosy 10 tygodni
« dnia: 15.09.2018 o 21:57 »
Witam, dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami ONka długowłosej suczki. Suczka ma dokładnie 10 tygodni. Proszę o poradę odnośnie żywienia, czy lepiej dawać dobrej jakości suchą karmę, czy gotować kaszę lub ryż z warzywami i mięsem? Słyszałam, że nie powinno się mieszać tych dwóch rodzajów jedzenia, tylko nie wiem dlaczego?
ON jest długowłosy, więc czy powinnam już teraz kupić mu coś dodatkowego na sierść? Jakieś witaminy? Może podawać mu Canvit? Co innego ewentualnie polecacie?
Proszę o rady :)

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Żywienie ONek długowłosy 10 tygodni
« Odpowiedź #1 dnia: 16.09.2018 o 08:11 »
Witam, dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami ONka długowłosej suczki. Suczka ma dokładnie 10 tygodni. Proszę o poradę odnośnie żywienia, czy lepiej dawać dobrej jakości suchą karmę, czy gotować kaszę lub ryż z warzywami i mięsem? Słyszałam, że nie powinno się mieszać tych dwóch rodzajów jedzenia, tylko nie wiem dlaczego?
ON jest długowłosy, więc czy powinnam już teraz kupić mu coś dodatkowego na sierść? Jakieś witaminy? Może podawać mu Canvit? Co innego ewentualnie polecacie?
Proszę o rady :)

A jaką karmę jadła w hodowli ? Najlepiej kontynuować to co tam jadła chyba że chcecie zmienić na inną karmę to stopniowo się wprowadzą nową. Żadnego gotowania kasz czy ryżów to są tylko zapychacze jeżeli nie chcecie karmić suchą karmą to może poczytajcie o diecie BARF. Warzywa ugotowane możecie dać albo surową marchew jako przegryzkę między posiłkami, tak samo jak ugotowane jajko, czy twaróg itp... Witaminy to tylko suple na stawy a inne to tylko i wyłącznie jeżeli badania krwi np. na wapń i fosfor wyjdą wam złe wtedy można jakieś witaminy podawać.

Offline Domi

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2018 o 14:51 »
W hodowli dostawała karmę Brit. Czyli lepiej cały czas dawać suchą karmę? Niż kombinować z gotowaniem? A jak często dawać jej takie przekąski między posiłkami? Na stawy coś konkretnego polecasz?
Teraz ma 10 tygodni,  to jedzenie powinna dostawać 3 do 4 razy dziennie?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 16.09.2018 o 15:01 »
W hodowli dostawała karmę Brit. Czyli lepiej cały czas dawać suchą karmę? Niż kombinować z gotowaniem? A jak często dawać jej takie przekąski między posiłkami? Na stawy coś konkretnego polecasz?
Teraz ma 10 tygodni,  to jedzenie powinna dostawać 3 do 4 razy dziennie?

Jeżeli piszesz o brit care to fajna karma jak za tą cenę :) Moja dorosła suczka jest teraz na purizon single meat ale kiedyś też była na brit care i całkiem spoko. Na stawy to bardzo dużo ludzi chwali te preparaty z  firmy game dog a dokładnie aniflexi plus jak dobrze pamiętam, moja jak była szczeniakiem ponad 3 lata temu akurat dostawała tabletki caniviton forte. Sporo tego na rynku i w różnej formie (syropy, proszki, tabletki). Możesz jej ugotować ale nie kasze czy ryż tylko warzywa, jajo i dawać raz na jakiś czas :) Moja akurat z warzyw to lubi marchew, buraki, seler, pietruszkę od czasu do czasu zje kalafior czy brokuł, do tego lubi zjeść twaróg, jogurt, serek wiejski, mięsko ale ja daje surowe itp. Przegryzki typu (kurze łapki, przełyki wołowe, penisy wołowe, płuca wołowe czy żwacze) możesz dawać co dzień :) jeżeli chodzi o warzywa czy twaróg to jak uważasz możesz raz na tydzień czy dwa razy w tygodniu albo w każdy weekend coś jej dasz :) Ale osobno nigdy nie mieszaj co by nie było problemu z jedzeniem karmy :)
« Ostatnia zmiana: 16.09.2018 o 15:03 wysłana przez Paulina K. »

Offline Domi

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2018 o 19:30 »
Tak, chodzi właśnie o Brit Care :) dzięki wielkie za rady, zaraz sobie poczytam o tych preparatach. Czyli te przekąski typu kurze łapki, przełyki wołowe itp dajesz surowe? Te przekąski mogę zacząć dawać jej już teraz?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2018 o 20:55 »
Tak, chodzi właśnie o Brit Care :) dzięki wielkie za rady, zaraz sobie poczytam o tych preparatach. Czyli te przekąski typu kurze łapki, przełyki wołowe itp dajesz surowe? Te przekąski mogę zacząć dawać jej już teraz?

Ja daje tylko mięso surowe (wołowina, pierś z kurczaka i mięso mielone z indyka) a kurze łapki czy płuca wołowe kupuje na zooplusie z firmy rocco one chyba są suszone. Możesz sobie poszukać na zoolpusie czy mają tam Twoją karmę to i przy okazji zamawiania to możesz na spróbowanie kupić te przegryzki i dawaj :) ja daje co dziennie swojej suni ale nie za dużo :)