Autor Wątek: Mycie szczenięcia.  (Przeczytany 618 razy)

Offline OlkaPola

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.04.2014
Mycie szczenięcia.
« dnia: 30.04.2014 o 15:16 »
Czeeść  :) Od którego roku/ miesiąca życia mogę po raz pierwszy wykąpać szczenie i obciąć pazurki? Jakie szampony polecacie?
Jeszcze jedno: Czy zwykła szczotka wystarczy do owczarka niem. długowłosego?  Zwykła szczotka czyli taka drewniana z jednej strony czarne, gładkie włoski, na drugiej stronie sztywne, metalowe :P

Offline Porter

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.05.2014
  • M: Irlandia
Odp: Mycie szczenięcia.
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2014 o 13:59 »
Hej.
Porter pierwszy raz byl w wannie moze tydzien po przybyciu czyli jak mial 3 miesiace i tydzien.
Z tego co sie orientowalem to nie ma jednej rady co do Twojego pytania. Jedni twierdza ze mozna od razu i raz na miesiac , a inni ze psa to sie raz na rok myje a najlepiej wogole.
Powiem Ci, ze ile ludzi tyle opinni. A i rozny wet tez roznie gada.
Ja wyszedlem z zalozenia ze woda mu krzywdy nie zrobi BxB a psiaka trzeba przyzwyczajac od malego, tak do mycia jak i do zabiegow pielegnacyjnych jak czesanie czy czyszczenie ucha  ;). Oczywiscie musisz wziac pod uwage zeby kapiel odbyla sie na koniec dnia bez wyjscia na dwor ( w szczegolnosci jesli jest zimnawo).
Ogolnie staram sie stosowac najczestrza ze spotykanych rad czyli nie czesciej niz co miesiac i nie rzadziej niz potrzeba :DD (warunkowane to bylo naturalna warstwa ochronna psiaka co by jej nie zmywac zbyt czesto).
Powodzenia

Offline Klebezjusz

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.04.2018
  • M: małopolska
  • Feel Good Inc.
Odp: Mycie szczenięcia.
« Odpowiedź #2 dnia: 27.03.2019 o 09:11 »
Rishula była kąpana dzień po odebraniu z hodowli, bo całe swoje 6 miesięcy życia spędziła w kojcu i smierdzialo od niej niemiłosiernie. Jakiś najzwyczajniejszy szampon dla psów i tyle.
Od tamtej pory tylko ją spłukuje zwykłą wodą po zabawie w błocie, lub po pływaniu w stawie. O obcinaniu paznokci nie myślałem nawet nigdy, bo w końcu to owczarek, a nie jakiś domowy kajtek wychodzący się przed dom łaskawie wysikać.

Co do szczotki, na początku używałem zwykłej i bardzo dobrze tą sierść zbierała, teraz przerzuciłem się na jakąś specjalistyczną https://www.easypet.pl/dane/full/d003d778ic3dbi4ad0ib7bdi8631a2116e18HPGO10726.jpg i pies się mniej wyrywa, ale znowu nie zbiera tej sierści tak fajnie jak zwyczajna szczotka. :)