Autor Wątek: moja ROXI choruje ;(  (Przeczytany 589 razy)

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.03.2013
  • M: warszawa
moja ROXI choruje ;(
« dnia: 29.09.2018 o 14:11 »
Witam Państwa, moja suczka w wieku prawie 8 lat zaczęła chorować.. Chodze z nią co dwa tygodnie do weterynarza, zrobiłem już badanie krwi oraz USG i podobno nie widać żadnej choroby a piesek jest bardzo słaby, ma problemy ze wstawaniem (to podobno norma u owczarków - stawy) ale do tego jest leniwa, nie szczeka a jak szczeknie to tak jakoś słabo jak by miała chrypę, zauważyłem że się ślini, nie chce wychodzić z kojca no i schudła przez 2 miesiące 8kg. Teraz waży 31 kilo i trzyma wagę, je raz dziennie wieczorem suchą karmę pomieszaną z mięsem no i miseczkę zjada...  Może ktoś zna się na wynikach z krwi i chciałby zerknąć, proszę o jakieś porady ?
« Ostatnia zmiana: 29.09.2018 o 14:25 wysłana przez Gaweł »

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
Odp: moja ROXI choruje ;(
« Odpowiedź #1 dnia: 29.09.2018 o 14:16 »
Witam Państwa, moja suczka w wieku prawie 8 lat zaczęła chorować.. Chodze z nią co dwa tygodnie do weterynarza, zrobiłem już badanie krwi oraz USG i podobno nie widać żadnej choroby a piesek jest bardzo słaby, ma problemy ze wstawaniem (to podobno norma u owczarków - stawy) ale do tego jest leniwa, nie szczeka a jak szczeknie to tak jakoś słabo jak by miała chrypę, zauważyłem że się ślini, nie chce wychodzić z kojca no i schudła przez 2 miesiące 8kg. Teraz waży 31 kilo i trzyma wagę, je raz dziennie wieczorem suchą karmę pomieszaną z mięsem no i miseczkę zjada...  Może ktoś zna się na wynikach z krwi i chciałby zerknąć, proszę o jakieś porady ?
« Ostatnia zmiana: 29.09.2018 o 14:23 wysłana przez Gaweł »

Offline monika2415

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 04.05.2015
  • M: Manchester/Buxton UK,Szczecin PL
« Odpowiedź #2 dnia: 29.09.2018 o 14:39 »
Nie widzę dokładnie tych wyników :M A jak z koopami ? Normalne ? Czy miała badaną trzustkę ?

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 29.09.2018 o 14:57 »
Kupy normalne, robiłem tylko krew i usg.. Czy powinienem jeszcze jakieś badania zrobić ?

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #4 dnia: 29.09.2018 o 15:33 »
Może byś zbadał na DM (mielopatia degeneracyjna) wielu wetów problemy ze wstawaniem kojarzy z dysplazją a może to być mielopatia degeneracyjna. https://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=13303

Offline KasiaMagdalena

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.02.2011
  • M: Śląsk
« Odpowiedź #5 dnia: 29.09.2018 o 19:38 »
Widzę, że jesteś z Warszawy. Zmień weta, z tego co wiem są dobrzy specjaliści. Jeśli widzisz, że z psem się źle dzieje, nie szukaj przez forum pomocy tylko działaj, jak najszybciej do dobrego weta. Jeśli nie znasz, to popytam na grup[ie na fb, bo już kilka osób polecało kogoś w stolicy.

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
Odp: moja ROXI choruje
« Odpowiedź #6 dnia: 30.09.2018 o 19:49 »
To fakt że mój weterynarz może nie być ASem.  Zauważyłem jeszcze że Roxi bardzo dziwnie szczeka, tak jak by miała chrypę albo nie miała siły szczekać no i się ślini, nie oblizuje śliny... Bardzo leniwy piesek, coś jakby eis w ciągu 3 miesięcy szybko zestarzał.  Boję się, bo skoro z krwi nie widać żadnej choroby, a piesek miałby przestać chodzić to co wtedy...

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #7 dnia: 30.09.2018 o 20:57 »
koniecznie skonsultować u innego weterynarza...  :( im szybciej tym lepiej

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #8 dnia: 01.10.2018 o 13:15 »
A badania na choroby odkleszczowe ?
 - anaplazmoza
- borelioza

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 01.10.2018 o 13:51 »
Podobno choroby po kleszczowe wychodzą z krwi.. tu nic na to nie wskazywało :/

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #10 dnia: 02.10.2018 o 22:04 »
Na anaplazmoze i boreliozę są na pewno oddzielne testy, borelioza potrafi dawać objawy po latach czy miesiącach od zakażenia, anaplazmoza też miewa formę przewlekłą. 
https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zwierzeta-domowe/borelioza-u-psa-czy-jest-wyleczalna-diagnostyka-i-objawy-aa-BGip-1iib-HDUE.html
http://zoobranza.com.pl/anaplazmoza/

Offline kszweda

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.06.2015
  • M: Ruda Śląska
« Odpowiedź #11 dnia: 04.10.2018 o 04:58 »
Szybki test na dirofilariozę/boreliozę/anaplazmozę/Ehrlichiozę to kwestia 15 minut i koszt rzędu 30 zł.
Mieliśmy anaplazmozę u dwóch psów.
Atos był bardzo osłabiony, nie jadł, ciągnął łapami po ziemi, dosłownie lało mu się z pyska i nosa, i kaszlał. Tylko że oprócz anaplazmozy miał białaczkę i nie wiem które objawy były czym spowodowane. Pamiętam że już następnego dnia po podaniu antybiotyku niesamowita poprawa: zaczął jeść, chętniej się ruszał, nie kaszlał co chwila, i zdecydowanie mniej się ślinił.
Saba z kolei objawów nie miała, o zrobienie badania poprosiłem na wszelki wypadek bo znaleźliśmy na niej kilka kleszczy, a przebywa w dokładnie tych samych miejscach co jej poprzednik.
Drugiej opinii warto zasięgnąć.