Autor Wątek: Schorowana starsza suka i zakup szczeniaka  (Przeczytany 121 razy)

Offline Gaweł

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.03.2013
  • M: warszawa
Schorowana starsza suka i zakup szczeniaka
« dnia: 01.10.2018 o 09:46 »
Witam, mam sukę 8 lat niestety już schorowana na tylne stawy wstaje ale ciężko, chodzi ale już nie biega i stąd moje pytanie...:
Czy zakup szczeniaka który byłby z nią by jej nie zaszkodził ???  pytam bo wiem że młody to skacze, podgryza i chce się bawić a ona już raczej nie chętnie...

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Schorowana starsza suka i zakup szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 01.10.2018 o 10:42 »
szczeniaka można nauczyć nie przeszkadzać starszemu psu, myślę że suka sobie z gówniarzem też poradzi, skarci go gdy będzie za mocno dawał w kość. Mój szczeniak nie był upierdliwy, miał respekt przed suką. Nie zamęczał jej, wręcz swoją ruchliwością dodał starszyźnie wigoru.  [tak]

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Schorowana starsza suka i zakup szczeniaka
« Odpowiedź #2 dnia: 01.10.2018 o 13:11 »
To, że szczeniak będzie mieszkał ze starsza suczką to nie problem, problem że ze schorowaną, czyli taką co moze miec mniej cierpliwości dla nachalnego malucha. Suczka może też dac się ponieść zabawie, a potem dwa dni nie wstawać bo przeciążyła i tak chore stawy czy kręgosłup. Znam sytuację, gdy po prostu młoda suczka musi być część dnia izolowana od staruszka samca, bo on i na dwóch by z nią tańcował, a potem nie ma siły wstać na siku.
Więc szczeniak jak najbardziej, ale ciężar wychowania i wymęczenia malucha bierze na siebie człowiek