Autor Wątek: Pomoc przy wyborze owczarka niemieckiego (mieszaniec)  (Przeczytany 235 razy)

Offline BiBI

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 17.10.2018
  • M: PŃ
Witam wcześniej posiadałem szkota ,teraz mam możliwość zabrania szczeniaka owczarka niemieckiego lecz najprawdopodobniej będzie to mieszaniec,z tego co się orientuje to ojciec był owczarek niemiecki a matka nie wiem, z tego co właściciel mówił zacytuje " Ten czarny to będzie owczarek niemiecki " ale raczej ta osoba nie jest wiarygodna. Moje pytanie do was czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić jaki to pies faktycznie? jeżeli pies ma  2 tygodnie? ja się nie znam dla tego chciałem was poprosić o pomoc ,jeżeli w ogóle istnieje możliwość sprawdzenia

będę miał do wyboru kilka szczeniąt a chciał bym owczarka niemieckiego.

Offline CanisFamiliaris

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 29.04.2008
  • M: Kraków
Odp: Pomoc przy wyborze owczarka niemieckiego (mieszaniec)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2018 o 21:47 »
Tak,  musisz nabyć szczenię z rodowodem. Wtedy będzie i wyglądał jak owczarek i nim będzie.

Po rodzicach NN nie wiesz, jak pies będzie wyglądał - określisz może kolor, płeć, włos i wielkość.

Z tego miotu będą po prostu kundelki - czy mniej, czy więcej podobne do ON? Loteria.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Pomoc przy wyborze owczarka niemieckiego (mieszaniec)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.10.2018 o 22:16 »
Nie no, matkę powinieneś zobaczyć i poznać - i będziesz mógł naocznie sam stwierdzić czy wygląda jak owczarek niemiecki. Matki się raczej nie da "podstawić", zwłaszcza u tak małych szczeniąt. Z kolei jeśli szczenięta nie mają papierów, to potencjalny ojciec jest zawsze tylko 'być może'. Już nie wspominając o tym, że w jednym miocie każde szczenię może mieć innego ojca, bo ktoś nie dopatrzył.
Jeśli chcesz rasowego owczarka niemieckiego to kup z porządnej hodowli. A jeśli to są szczenięta do oddania za darmo, ale "w typie", to nie nastawiaj się, że na pewno coś podobnego do owczarka z niego wyrośnie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili