Autor Wątek: Wielkość szczeniaka  (Przeczytany 300 razy)

Offline justyna 77

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.09.2018
  • M: Warszawa
Wielkość szczeniaka
« dnia: 17.10.2018 o 21:07 »
Cześć, jesteśmy nowi tu, mam pytanie odnośnie szczeniaka ZKWP, ma 6,5 miesiąca, waży teraz pewnie około 27 kg i ma wzrost 63cm w kłębie, jest duży, grubej kości, pies długowłosy, samiec.  Chcę zapytać, jak dużo może urosnąć jeszcze w wysokość?do kiedy będzie jeszcze mniej więcej rósł w wysokość? Jak wysoki powinien być  samiec z rodowodem w jego wieku? Drugie pytanie mam takie, że wymienił już zęby, ale jedno ucho nadal jego końcówka jest klapnięta, jak coś go zaciekawi stawia to ucho całkowicie. Czy działać coś z tym uchem, w sensie wkładki, klejenie... czy czekać jeszcze? wet powiedział, że ucho stanie, pies jest zdrowy, pod stałą kontrolą weta. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam :)

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Wielkość szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2018 o 22:13 »
Generalnie to 6 miesiąca jest najbardziej intensywny wzrost wzwyż, potem jeszcze może centrymetr lub dwa, zwykle nie więcej. Powinien mieć już wzrost dorosłego psa, ale wyglądać chudo - w kolejnych latach samce nabierają masy mięśniowej i mocniejszej kości
W tym wieku powinny też już stać uszy na baczność, bo powinien być wymieniony komplet zębów. Jeśli tylko końcówka jest klapnięta, to jest szansa, że się sama usztywni, nie robiłabym nic specjalnie.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili