Autor Wątek: Agresywny szczeniak (4 miesiące)  (Przeczytany 172 razy)

Offline breendii

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 22.11.2018
Agresywny szczeniak (4 miesiące)
« dnia: 22.11.2018 o 13:11 »
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam psiaka, który ma 4 miesiące. Jest cudowny do ludzi i dzieci. Spokojnie się bawi i z każdym witam.  Problem pojawia się gdy zobaczy innego psa. Zaczyna być agresywny, szczeka i strasznie szarpie na smyczy. Nie ma znaczenia czy to mały czy duży pies. Gdy pojechałam do kuzynki która ma 3 sznaucery średnie zdominował je na ich terenie i w ich domu. Musiałyśmy ich rozdzielać. Po godzinie w domu gdy wyszedł z nimi przed dom to ładnie się bawiły. Po powrocie do domu znowu był problem ale już mniejszy. Byłam na jednym szkoleniu ale nic nie dało. Dzwoniłam do innej szkoły i pani z 30 letnim doświadczeniem kazała oddać psa. Pomocy ja chcę go wychować nie oddać. A zapomniałam dodać że w sytuacji gdy widzi psa to nie reaguje na nic innego i że ma 1 kolegę z którym bawi się ładnie.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Agresywny szczeniak (4 miesiące)
« Odpowiedź #1 dnia: 22.11.2018 o 18:09 »
taki maluch nie jest agresywny... skąd jesteś? może uda się polecić kogoś normalnego..

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Agresywny szczeniak (4 miesiące)
« Odpowiedź #2 dnia: 23.11.2018 o 11:35 »
Jeśli maluch ma 4 mce to pisanie że byliście na jednym szkoleniu oznacza że byliscie na jednej lekcji ? I to nic nie dało ? No bo to tak nie działa, jesli pies ma predyspozycje do takich zachowań zdecydowanie jedno spotkanie ze szkoleniowcem to za mało. Zapewne były jakieś zalecenia, stosowanie rad i praca na co dzień to podstawa. To żywy organizm uczący się liczbą powtórzeń, budowanie motywacji, podporządkowania itd  Nic nie dzieje się wtedy po jednej lekcji.