Autor Wątek: 3 letnia suka, czy jak ja adoptuje będzie stróżować?  (Przeczytany 701 razy)

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.12.2018
Witam, kilka tygodni temu pożegnałem mojego "brutusa"  [**]  to był świetny pies, na spacerach nikogo nie atakował, a na posesji szczekał na każdego obcego, czasami nawet ugryzł jak ktos był zbyt "odważny" i wchodził do kojca. Przygarnąłem go w wieku 1,5 roku niczego nie uczyłem tj nie uczyłem pilnowania.
Teraz mam okazje zabrać 3 letnia suczke, jej obecni własciciele nie maja dla niej czasu, psina siedzi sama w ogrodzie i czasami ucieka. Byłem zobaczyć ta suczke to zaszczekała 2 razy jak do niej wyciagnałem reke to zaczeła sie do mnie łasic i mnie lizać. widac ze brak jej kontaktu z człowiekiem, ale skoro jest taka ufna czy bedzie obszczekiwac obcych? mi sie wydaje ze stróża z niej nie bedzie , mam racje? nie oczekuje zeby była morderca ale zeby szczekała na każdego obcego i dawała mi tym sygnał ze cos sie dzieje zeby mógł zareagować.
brac ja czy nie spełni moich oczekiwań?

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
Odp: 3 letnia suka, czy jak ja adoptuje będzie stróżować?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.12.2018 o 21:36 »
Mam  letnia sukę owczarka , nie jest psem stróżującym ale Triss obszczekuje wszystkich którzy są za płotem i zbliża się do bramy, jak idą  droga tylko  obserwuje, natomiast jeżeli wpuszczę  te osoby do domu jak jest zamknięta, to są akceptowane i już jest okay. według mnie suki są lepsze do pilnowania, ta jest moja 3 sunią i wszystkie pięknie pilnowały obejścia domu, mimo tego ze nie były w tym kierunku prowadzone, co więcej one zawsze śpią w nocy w domu, nie są kojcowe. Sunia o której piszesz  szuka kontaktu z człowiekiem, owczarki go potrzebują, jak dostanie  dużo miłości i zainteresowania z Twojej strony  nie będzie  tego szukała u obcych.

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 11.12.2018 o 07:52 »
sam nie wiem, wziecie takiego psa to powinna byc przemyślana decyzja. Pies to nie rzecz, która mozna oddac czy odstawic w kat. a jak jednak nie bedzie obszczekiwac obcych to bede miał 2 "darmozjady" bo teraz mam jeszcze małego kundelka. Tylko tego kundelka własnie tak chciałem ułozyc zeby był przyjacielem wszystkich. bardzo mi w tym pomogły dzieci sasiadów

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #3 dnia: 11.12.2018 o 08:34 »
Wiesz, nikt z forum nie podejmie za Ciebie decyzji, sam musisz zdecydować a chcesz mieć psa do pilnowania to weź Kaukaza, one nikogo nie wpuszczają na teren posesji a dla rodziny i dzieci są najlepszymi opiekunami. Mój kuzyn ma dwa, nikt nie wejdzie na posesje, natomiast jego 2 letni synek  jak się przewrócił i płakał został przyniesiony za kurtkę do domu przez sunię, prosto pod drzwi :)

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #4 dnia: 11.12.2018 o 20:18 »
Trudno oczekiwać od zalęknionego zwierzątka zostawionego samemu sobie, bez więzi ze ludźmi - nadmiernej dzielności. Oczywiście gdyby miala skłonność do agresji pokazałaby ją pewnie z nudów. A to zwierzątko trzeba na nowo zbudować, pokazać że bycie z człowiekiem jest fajniejsze niż ucieczki. Nie sądzę by Twoje oczekiwania ta suczka spełnila, a i pewnie to co oferujesz nie uszcześliwi jej nadmiernie. Na pewno warto, żeby znalazła nowy dom oczywiście.

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 11.12.2018 o 20:51 »
też tak mysle dlatego niech znajdzie innego właściciela

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **

Offline beta46

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 06.01.2012
  • M: Świętokrzyskie
  • Mój najlepszy przyjaciel!
« Odpowiedź #7 dnia: 14.12.2018 o 16:50 »
Ta suczka...tona pewno nie jest za darmo,dzwoń,zapytaj,jesli to aktualne...A swoją drogą po co Ci owczarkowy alarm,czy nie lepiej takowy sobie zakupić?Owczarek jesli zadbany juz swoją posturą odstrasza,nasz dom zawsze kazdy lukiem omija nieproszony gość... :))

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2018 o 07:59 »
ta z ogłoszenia jest za darmo, ale... nie lubi smyczy, więc rozumuję że na spacery nie chodziła. atakuje koty i inne zwierzaki. Teraz planuję kupić szczeniaka. jest taki 4 m-cy. Takiego chyba mozna jeszcze ułozyć pod siebie.
Po co mi owczarkowy alarm? bo złodzieje sa bezczelni jak mnie okradł taki jeden dostał prace społeczne jak mu powiedziałem zeby oddał bo komornika nasle to sie zaśmiał i powiedział że juz nie jeden komornik u niego był i nic mu nie zabrał bo nie ma czego. Owczarek jak zaszczeka to może skutecznie takiego zniechęcić do kradzieży. Poprzedni pies nie raz mnie uratował przed złodziejami. wystarczyło ze w kojcu szczekał ja w nocy światło zaświeciłem i krzyknąłem. na meneli to wystarcza.
Dlaczego pies a nie zwykły alarm? bo pies jesk kochany a alarm to głupie urządzenie. Morze na to nie wygada ale kocham psy

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2018 o 08:18 »
A skąd w ogóle jesteś ? Teraz to taki okres zimowy to dla takiego malucha nie wiem czy kojec w tym wieku jest dobry czy nie lepiej przetrzymać w domu a od wiosny dopiero przyzwyczajać.

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 18.12.2018 o 08:16 »
4 miesięczny to maluch? właściciel twierdzi że jak najbardziej się nadaje do kojca, on ją trzyma właśnie w kojcu i jest przyzwyczajona. wiadomo jak będą duże mrozy to się ją zchowa do piwnicy

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #11 dnia: 18.12.2018 o 11:17 »
Jeśli chcesz stróża, to weź poszukaj do adopcji owczarka - samca, który całe życie spędził mieszkając na podwórku i stróżując. Często takie się też trafiają po zamknięciu zakładów czy po śmierci właściciela. One nie mają trudnych problemów z przeszłości typu nabranie nawyków ucieczek, wycia, niepewności wobec człowieka. Chcą tylko podwórko i będą szczęśliwe.
Takie które mają problematyczne zachowania na pewno będą je przejawiać też u Ciebie. Jeśli nie masz nastawienia, że stróż to drugoplanowa rola, a najważniejsze jest, by pies się czuł dobrze, to nie bierz takich, które wymagają pracy.

Szczenię wymaga pracy. A stróżowanie przychodzi z czasem, z dorastaniem psychicznym, czasem koło 2-3 roku życia. Do tego czasu pies stróżować nie będzie, a wręcz przeciwnie - złodzieje z chęcią go mogą ukraść.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #12 dnia: 18.12.2018 o 11:19 »
4 miesięczny to maluch? właściciel twierdzi że jak najbardziej się nadaje do kojca, on ją trzyma właśnie w kojcu i jest przyzwyczajona. wiadomo jak będą duże mrozy to się ją zchowa do piwnicy

Dla mnie maluch ale może ja jestem inna :) Powodzenia życzę :) Weź pod uwagę to co wyżej zostało napisane przez Nanami :) dobra rada :)
« Ostatnia zmiana: 18.12.2018 o 11:21 wysłana przez Paulina K. »

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 19.12.2018 o 07:36 »
Okazało sie że psinke juz strzelił 5 miesiąc, jest juz wielkosci jej matki. Kupiłem ją. Pierwsza noc była ciężka, szczekała/wyła, ale nie wychodziłem z domu niech nie mysli że na jej skomlenia bede przychodził.
Nanami Wiem że nad psem trzeba popracować, lubię to, a w zimie z racji mojego zawodu mam więcej czasu, więc będziemy sie uczyć podstawowych komend. Nie bardzo wiem tylko jak nauczyć że "Nie" to znaczy "Nie" oczywiście żeby nie zaburzyć więzi z psem i go nie zniszczyć, a jednocześnie żeby to zrozumiał