Autor Wątek: 3 letnia suka, czy jak ja adoptuje będzie stróżować?  (Przeczytany 50 razy)

Offline Pajej

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 10.12.2018
Witam, kilka tygodni temu pożegnałem mojego "brutusa"  [**]  to był świetny pies, na spacerach nikogo nie atakował, a na posesji szczekał na każdego obcego, czasami nawet ugryzł jak ktos był zbyt "odważny" i wchodził do kojca. Przygarnąłem go w wieku 1,5 roku niczego nie uczyłem tj nie uczyłem pilnowania.
Teraz mam okazje zabrać 3 letnia suczke, jej obecni własciciele nie maja dla niej czasu, psina siedzi sama w ogrodzie i czasami ucieka. Byłem zobaczyć ta suczke to zaszczekała 2 razy jak do niej wyciagnałem reke to zaczeła sie do mnie łasic i mnie lizać. widac ze brak jej kontaktu z człowiekiem, ale skoro jest taka ufna czy bedzie obszczekiwac obcych? mi sie wydaje ze stróża z niej nie bedzie , mam racje? nie oczekuje zeby była morderca ale zeby szczekała na każdego obcego i dawała mi tym sygnał ze cos sie dzieje zeby mógł zareagować.
brac ja czy nie spełni moich oczekiwań?

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
Odp: 3 letnia suka, czy jak ja adoptuje będzie stróżować?
« Odpowiedź #1 dnia: Wczoraj o 21:36 »
Mam  letnia sukę owczarka , nie jest psem stróżującym ale Triss obszczekuje wszystkich którzy są za płotem i zbliża się do bramy, jak idą  droga tylko  obserwuje, natomiast jeżeli wpuszczę  te osoby do domu jak jest zamknięta, to są akceptowane i już jest okay. według mnie suki są lepsze do pilnowania, ta jest moja 3 sunią i wszystkie pięknie pilnowały obejścia domu, mimo tego ze nie były w tym kierunku prowadzone, co więcej one zawsze śpią w nocy w domu, nie są kojcowe. Sunia o której piszesz  szuka kontaktu z człowiekiem, owczarki go potrzebują, jak dostanie  dużo miłości i zainteresowania z Twojej strony  nie będzie  tego szukała u obcych.

Offline Pajej

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 10.12.2018
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 07:52 »
sam nie wiem, wziecie takiego psa to powinna byc przemyślana decyzja. Pies to nie rzecz, która mozna oddac czy odstawic w kat. a jak jednak nie bedzie obszczekiwac obcych to bede miał 2 "darmozjady" bo teraz mam jeszcze małego kundelka. Tylko tego kundelka własnie tak chciałem ułozyc zeby był przyjacielem wszystkich. bardzo mi w tym pomogły dzieci sasiadów

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 08:34 »
Wiesz, nikt z forum nie podejmie za Ciebie decyzji, sam musisz zdecydować a chcesz mieć psa do pilnowania to weź Kaukaza, one nikogo nie wpuszczają na teren posesji a dla rodziny i dzieci są najlepszymi opiekunami. Mój kuzyn ma dwa, nikt nie wejdzie na posesje, natomiast jego 2 letni synek  jak się przewrócił i płakał został przyniesiony za kurtkę do domu przez sunię, prosto pod drzwi :)