Autor Wątek: Żywienie 4 miesięcznego owczarka  (Przeczytany 98 razy)

Offline Dari

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.11.2018
  • M: Wrocław
Żywienie 4 miesięcznego owczarka
« dnia: 28.11.2018 o 22:08 »
Witam.
Od soboty posiadam 4 miesięczną suczkę Lenkę i zabardzo nie wiem w jakich proporcjach podawać jej jedzenie. Zaznaczę że gotuję sam(żołądki, serca, szyjki z indyka, wołowina do smaku + warzywa i delikatnie ryż jako uzupełnienie). Mała waży 20 kg, wyczytałem gdzieś że powinna dostawać 7% masy ciała czyli wyszło mi jakieś 1,4 kg dziennie w ciągu trzech posiłków. Jednak mam wątpliwości czy dobrze ma dobrane dawki rano  300g, w południe po 16 zazwyczaj 200 i na kolację około 20 500g.
Czy jest to wystarczające? Dodam że Lenka to owczarek długowłosy  :).
Z góry dziękuję za porady

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Żywienie 4 miesięcznego owczarka
« Odpowiedź #1 dnia: 29.11.2018 o 09:34 »
1,4kg to za duzo dla szczeniaka owczarka niemieckiego...

mój 2 letni  nadaktywny pies zżerał w dzien jakieś 800g do kilograma surowizny i miał 41kg przy ciągłym biegu rowerowym... a to i tak dużo jak na niego  ??:)

Według czego to obliczałeś? Spora sucza, niektóre  rasowe w tym wieku ważą nawet 14kg  a niektóre więcej, nie przekarmiaj jej za bardzo, szczupły pies to zdrowy pies. Szczegolnie w fazie wzrostu tak aby stawów nie przeciążać. Wazne jaką kondycje ma. To ile pies potrzebuje jedzenia to cecha osobnicza, kazdy pies potrzebuje innej dawki. Nie ma co się sugerować jakimiś kalkulatorami, dawkami przypisanymi na opakowaniach, poradnikach.

Choć jak dla mnie Te 500g na koncu móglbyś obniżyć we względu na to że już jeden posiłek jadła 4 godziny wcześniej  :) a pół kilograma to dużo  :)

i co wy macie z tym ryżem?  :)) ??:) ::) po co tym psa zapychać  >:<