Autor Wątek: 3 letni owczarek, przeprowadzka z kojca do domu  (Przeczytany 72 razy)

Offline ewelina0411

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 20.01.2016
3 letni owczarek, przeprowadzka z kojca do domu
« dnia: 28.12.2018 o 00:25 »
Proszę o poradę, razem z mężem mamy 3 letniego Onka, z racji tego, że mieszkamy u rodziców piesek jest na dworze w kojcu i na podwórku, za ok 6 m-cy przeprowadzamy się do swojego domu, cały czas zamysłem było to, że piesek zamieszka z nami w domu, nie będziemy zostawiać go juz na dworze chyba, że w formie rekreacji. Ale ile osób otaczających nas tyle opinii większość twierdzi, że zrobimy mu krzywdę ponieważ on jest przyzwyczajony do życia na zewnątrz, ciężko mi w to uwierzyć ponieważ bardzo dużo czasu spędzamy z nim na dworze i jest on typowym psem do przytulanka, jest kochany i bardzo lubi nasze towarzystwo. Z drugiej strony jest też kwestia pracy wychodząc na 8h nie wiemy jak będzie się zachowywał, mąż wpadł na pomysł, że może w czasie naszej nieobecności będzie zostawal na podwórku, byłabym w stanie się z tym zgodzić, ale zostaje kwestia okresu zimowego, czy to aby na pewno dobre rozwiązanie w tym okresie? Gdzie w domu będzie cieplutko, a jego będę musiała wystawić na dwór :(

Offline ola74

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 29.12.2015
  • M: małopolska
Odp: 3 letni owczarek, przeprowadzka z końca do domu
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2018 o 10:09 »
nasza 3 letnia obecnie sunia mieszka z nami w domu ale podczas naszej nieobecności jest w kojcu lub w ogrodzie bez względu na pogodę. Kojec duży, osłoniony z ciepłą budą. To owczarek i nie zmarznie w zimie w dzień, przynajmniej nasza kocha zimę.
Skoro wasz pies mieszka teraz na dworze to wg mnie podczas waszej nieobecności bedzie mu lepiej na podwórku niż w  ciepłym mieszkanku ;)

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: 3 letni owczarek, przeprowadzka z kojca do domu
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2018 o 11:27 »
Po prostu obserwujcie psa i co Wam mówi i dostosujcie się do tego. Być może będzie wolał spędzać czas w mieszkaniu, a może jednak jedynie w ganku a będzie preferował spędzać czas na podwórku. Kwestia indywidualna.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili