Autor Wątek: Późno postawione uszy  (Przeczytany 1074 razy)

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.12.2018
Odp: Późno postawione uszy
« Odpowiedź #15 dnia: 21.01.2019 o 19:09 »
Ja poprostu zaufałem wet, a kosci jakie mu daje to świńskie łapki ze skóra i miesem takie rapetki plus noga do 1go kolana. Często czytałem zeby słuchać wet a nie porad innych, bo nie mozna leczyc przez internet. teraz zbaraniałem.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #16 dnia: 21.01.2019 o 19:57 »
jeden z weterynarzy chciał kryć moją nierasową sukę innym psem w  typie owczarka który miał cięzką dysplazję, tym samym skazując miot na powazne problemy z aparatem ruchu i kolejne kundelki. Inny zaś leczył u mojego psa pękniętego kła aż do korzenia lekami przeciw zapalnymi i sterydami zostawiając otwarty kanał i powaznie narażając życie psa, tymczasem wystarczyło ząb usunąć.
Co byś powiedział jeśli twoj weterynarz zasugerował by ci że twój pies ma problem (przykładowo) z wątrobą, nerkami i wciskałby ci karmę ''specjalistyczną '' Royal Canin za 300zł?

Takze bierz poprawki z mądrości co niektórych. Jezeli ludzie ci radzą, też bierz poprawkę z tego bo my tu mamy po kilka psów obecnie a niektórzy nawet więcej teraz i w przeszłości, znamy te problemy, są dośc proste i łatwe do rozwiązania.
Nikt ci tu nie wylicza dawek leków dla psa bo własnie od tego jest weterynarz, ale sugerujemy ci zrobienie zwykłych podstawowych badań krwi gdy jest taka potrzeba, to nie leczenie przez internet tylko zasugerowany sposób jak sprawdzić co psu jest.

nie kazdego stać na super hiper karmy, ale prosze jako kolejna osoba zmień sposob żywienia psa i odstaw marketówki.. jest tam zaledwie 4% produktów odzwierzecych (czyli pióra, pazury, wymiona, pyski) a reszta to pszenica, proso. Czy tak się ma żywić mięsożerca? Na wsiach kury, świnie i psy na łancuchach przy budzie jedza lepiej. Weź chociaz tego Brita, zobacz czy suce podpasuje, ta karma ma w  miare wszystko zbilansowane i nie potrzeba urozmaicać i suplementowac tych karm... worek kosztuje od 90zł do ponad 100zł. Starszą wersje nawet taniej mozna wyłapać, ostatnio w Krakvet widziałam za 80zł chyba. Kurczak/jagnięcina masz do wyboru. To karmy bardziej ryżowe niż pszeniczne i tego zwierzecego źrodła mają więcej, rozumiem że nie każdego stać.
Arion 12kg za 100-130zł tez śmiało kupisz.
Nie wiem co tam jeszcze, wspomniana Fitmin Maiten......, ta bogatsza wersja za ok 140zl za 15kg. Przy suce starczy ci to na miesiąc raczej.
A wynalazki sobie odpuść, można rozlegulowac psu układ pokarmowy, zaczną się problemy z trawieniem, z koopami

Nózki wieprzowe sa fajne od czasu do czasu ale nie na dłuższą metę, wieprzowina jest dość tłusta i cięzka. Kup czasami jakąś surową szyję indyczą, kaczą - tez nie są drogie za kg. Można dostać porcje bulionowe z kaczki za grosze. Na promocjach w Lidlu czy w Biedronce można wyłapac (ostatni hit ćwiartki z kurczaka za 2.75zł kg - było 5 nóżek i wyszło mi ok 1,300kg) ale oczywiście sporadycznie. Zdecyduj się na jeden model zywienia i łakociami suczy nie rozpuszczaj bo znowu suchego jeść nie będzie chciała, pies wie co dobre i mądry jest  [V]

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #17 dnia: 21.01.2019 o 20:45 »
Jeżeli chodzi o uszy to na prawdę badanie krwi (wapń i fosfor) i wymaz z ucha :) moje szczenię z pierwszego miotu miał oba uszy stojące potem mu klapły przy wymianie zębów i postawił jedno a drugie nie. Zrobili wymaz i wyszedł jakiś stan bakteryjny, dostał jakiś lek i jest ok. Jeżeli chodzi o karmę to ja kupuję na zooarcie fitmin maxi puppy 15 kg 155 zł a maxi junior kosztuje 15 kg 145 zł jak pamiętam i Ty byś musiał podawać fitmin maxi junior już w tym wieku co masz psiaka.

Offline Pajej

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 10.12.2018
« Odpowiedź #18 dnia: 23.01.2019 o 18:40 »

zamówiłem brita a na zdjeciach moja psina
« Ostatnia zmiana: 23.01.2019 o 18:43 wysłana przez Pajej »

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #19 dnia: 23.01.2019 o 20:35 »
Słodka, ale faktycznie te uszy średnie mocno, oba załamane. Ale ja nie traciłabym nadziei. Dobre żywienie, ewentualnie do tego galaretka z łap kurzęcych powinny pomóc. I zajrzyj do tych uszu, czy nie pachną brzydko, czy nie ma jakiejś wydzieliny.