Autor Wątek: Uczulenie na kurczaka i indyka a inny drób  (Przeczytany 248 razy)

Offline kubaoka

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.08.2018
Uczulenie na kurczaka i indyka a inny drób
« dnia: 17.01.2019 o 17:16 »
Wie ktoś może czy przy uczuleniu na kurczaka i indyka inny drób taki jak kaczka czy gęś również będzie uczulał psa? Druga sprawa to czy przy uczuleniu na wyżej wymienione mięso podawanie podrobów pochodzenia kurzego bądź indyczego takich jak wątroba serce żołądki będzie uczulało tak samo jak mięso czy jest szansa że nie? Mamy zamiar przejść na BARF jednak jak wiadomo jest to zróżnicowana dieta a podawanie samej jagnięciny czy wołowiny to niewielkie zróżnicowanie. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Uczulenie na kurczaka i indyka a inny drób
« Odpowiedź #1 dnia: 18.01.2019 o 13:50 »
pozostaje ci metoda prób i błędów, zacznij od innego ptactwa w małych ilościach. Niby ta sama rodzina, drób jak drób ale białko inne. W sumie kurczak i indyk to też inne białka, ale warto spróbować. Co do podrobów tych uczulających też odpuść.  [tak]

Jak objawia się alergia? Skóra?
Na testach też coś wyszło? (temu też nie koniecznie bym ufała), mojej znajomej pies miał robione testy, miała całkiem drób odstawić jednak tłuściutka kaczka, przepiórka, indyk wchodzi bez problemu i nie ma nawrotów alergii.

Bywało też tak że połączenie kurczaka i wołowiny wywoływało większą reakcje alergiczną niż przy samym kurczaku ::)

jesli jesteś na grupie barfnej na facebook (Barfne Korepetycje - pies), odwiedź ją jest tam więcej osób, były tematy o alergiach,są tam osoby z dużą wiedzą  [tak]

Rodzajów mięs jest duzo, da się drób zastąpić innymi  :) Fajnie że ludzie na surowe przechodzą i się dokształcają  **>

Offline kubaoka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18.01.2019 o 17:26 »
Po każdym podaniu indyka czy kurczaka odchody psa są luźne /wodniste w kolorze jasnym żółtym. Kiedy podawałem kurze drób dłuższy czas na brzuchu pojawiła się także wysypka.

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #3 dnia: 18.01.2019 o 23:43 »
Jeżeli masz blisko do Wrocławia to mogę podać na miary na barf w smolcu, sama tam kupuje i jest wysokiej jakości, do wyboru : koza, konina, sarna,  jeleń, baranina, łosoś mielony, kaczka, ges, indyk,przepiórka, jagniecina, cielecina, same lub mielone z kośćmi, żołądki wołowe, mixy podrobowe z mięsem, lub  samem popatrz na ich stronie https://barfpies.pl/, może wysyłają kurierm, ja odbieram osobiście.  Mięso jest świeże dobrze pakowane jak przywiozę mogę 3 dni trzymać po za lodówką. Ludzie  sprzedający udzielaj wszystkich informacji czy wskazówek i zawsze można do nich zadzwonić z pytaniem

Offline kubaoka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 19.01.2019 o 12:47 »
Przede wszystkim zapomniałem o najważniejszym. Mój owczarek Kenia ma teraz 8 miesięcy a w wieku dwóch miesięcy przeszła parwowirozę, kokcydiozę oraz atak innych pasożytów. Może dlatego nie toleruje drobiu i jej układ pokarmowy jest osłabiony. Czy w ogóle barf w tym przypadku jest dobrym pomysłem? Poleci troszkę offtopem ale cały czas mam wrażenie że jest jakby niedorośnieta i nie ma wymiarów takich jak inne spotykane przeze mnie owczarki. W wieku 8 miesięcy waży 26kg a w kłębie ma ok 60cm. Jest raczej grubej kości i średniego włosa. Spotkaliscie się kiedyś z takimi niedorostkami?

Offline joanna3491

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 28.07.2015
  • M: Ozorowice/Wisznia Mała
  • TRISS
« Odpowiedź #5 dnia: 19.01.2019 o 18:41 »
Jak na 8 miesięczną sunie to ja nie widzę odchyleń w wadze i  wysokości w kłębie. Poszukaj na forum, była robiona tabelka  wzrostowo wagowa, porównaj ze swoja dziewczyną. Z drugiej strony tak jak i u ludzi są pomiędzy nimi różnice.

Offline kubaoka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 19.01.2019 o 21:00 »
Rozumiem, a jak oceniacie wprowadzenie barfa po przebytych wcześniej wymienionych chorobach

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2019 o 22:28 »
barfowanie z głową jest zawsze lepsze.
I nawet jeżeli pies ma jakąś nietolerancje, problemy zdrowotne, będzie to wymagało więcej obeznania w temacie, jednak warto.

[tak]

Offline kubaoka

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 23.01.2019 o 20:09 »
Od dzisiaj zacząłem dawać Keni wołowinę. Kupki po barfie jeszcze nie widziałem. Dodam że nie przestawiam ją przez żołądki z treścią bo nie jestem przekonany co do treści żołądka zwierząt hodowlanych masowo na rzeź. Co do kości to kiedy zacząć wprowadzać i czy mogą to być również kości wołowe mielone? Jak widzicie sprawę podawania kości pochodzenia które uczula mojego psa tj. Kurczak i indyk?