Autor Wątek: Kupno 2 owczarka.  (Przeczytany 278 razy)

Offline Marys

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 08.02.2019
  • M: Polska
Kupno 2 owczarka.
« dnia: 09.02.2019 o 20:11 »
Witam, tak jak w tytule wiadomości, mam parę pytań, od nośnie 2 owczarka niemieckiego. Miałaby by to być suka, więc pierwsze moje następujące pytanie jest jak radzić sobie w domu z cieczką, oraz jak uchronić ją przed psem, który także mieszka w domu, czy wchodzi w grę tylko odizolowanie? Moje drugie pytanie jest od nośnie szkolenia, pies jest wyszkolony, bardzo posłuszny, lecz, nigdy nie miałem jeszcze w domu 2 psów na raz, więc nie wiem jak to jest z wychowaniem małego, wraz z dużym już psem, ponieważ będzie nim bardziej zainteresowany, czyli wchodzi w grę raczej oddzielne sesje szkoleniowe, oczywiście nie faworyzowanie już stałego domownika, jakie macie swoje doświadczenia z dorosłym psem i małą suczką razem? Pytam się o to ponieważ, chciałbym tą suczkę wyszkolić na minimum pt. 1.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
Odp: Kupno 2 owczarka.
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2019 o 08:49 »
Do nas nasza Nixi dołączyła gdy Dante już był prawie dorosły :) między nimi różnica była 15 miesięcy. Jeżeli chodzi o cieczkę no to moja chodzi w majtkach i wkładam jej wkładki aby mi nie brudziła :) ja akurat nie musiałam ich rozdzielać przy cieczce, nie miałam zbytnio dużego problemu z tym :) a jeżeli chodzi o szkolenie to my chodziliśmy różnie raz wspólnie raz osobno tylko z Nixi. Wiele się też nauczyła od Dantego patrząc i obserwując go. Najlepiej wysterylizuj suczkę po pierwszej cieczce abyś nie miał serenad w domu :D chyba, że chcesz suczkę hodowlaną z niej zrobić to musisz oddzielać.

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
Odp: Kupno 2 owczarka.
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2019 o 22:30 »
Sytuacje są rózne. Rózne psy. Na pewno nie wpadnij w rutynę , jeden sie wychowował to i drugi jakoś przy nim się ogarnie. Psy mają różne temperamenty, róznie reagują. Nie wszystkie patenty i metody sprawdzone za pierwszym razem będą skuteczne za drugim. Mogą ale nie muszą  :)
Co do cieczki, ze dwie pierwsze izolacja, potem kastracja jesli to suczka ma byc kastrowana. Albo pies juz teraz przed pojawieniem się suczki.
Czas i uwaga dla starszego psa muszą być, maluch musi też umiec egzystowac sam, samodzielne spacery, podróże autem. Owszem moze nam sie wydawac ze łatwiej wszystko ogarnie w towarzystwie drugiego psa, ale mozna sie obudzic po paru mcach z reką w nocniku gdy młodzież okaże się wybitnie nie samodzielna.