Autor Wątek: (czarna) Sunia po przejściach szuka właściciela - Warszawa i cała Polska  (Przeczytany 238 razy)

Offline osei

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 21.02.2019
  • M: Warszawa
WARSZAWA - SUNIA PO PRZEJŚCIACH SZUKA ZAANGAŻOWANEGO WŁAŚCICIELA

Ogłoszenie skierowane do osób spokojnych, mających pojęcie o odpowiedzialnym dbaniu o pupila i jego rozwój. Do pasjonatów, którzy potrafią poświęcić psu czas i uwagę jakiej potrzebuje. Nie jest to pies dla kogoś bez doświadczenia.

Poznajcie Teskę, czarnego owczarka niemieckiego w wieku ok. 3-4 lat. To kochana, wierna przylepa, nie odstępuje mnie na krok i zawsze czujnie pilnuje. Delikatna wariatka. Radosna, pełna energii i chęci do ... wszystkiego! Nie zawsze tak było.

Trafiła do mnie po kilku latach spędzonych w małej klatce w pseudohodowli. Futro całe we własnych odchodach, a w oczach strach. Bardzo szybko przywiązała się do mnie, ale na każdą inną osobę reagowała paniką. Świat się nie liczy, oby tylko się gdzieś schować. W ostateczności położyć się na plecach i sikać pod siebie. Na pierwszych spacerach ze stresu nawet się nie załatwiała, szła cały czas przyklejona do mojej nogi rozglądając się z przerażeniem. Sunia bardzo długo była nerwowa, na dosłownie każdy głośniejszy odgłos reagowała strachem. Nawet na użycie obcinaczki do paznokci. Sądząc po jej reakcjach, bardzo mocno podejrzewam, że była bita. Prawdopodobnie dostawała też niezbędne minimum jedzenia marnej jakości, bo za każdą porcję miski okazywała ogromną wdzięczność. Ogólnie: nerwowy, strachliwy dzikus.

Z czasem zaufała, poczuła się bezpiecznie i już jest nie do poznania. Oczywiście mimo to dalej potrzebuje duużo się nauczyć.Na ten moment jest już zrelaksowana. W domu czuje się bardzo swobodnie. Uwielbia chodzić na spacery. Mimo braku szkolenia spuszczona ze smyczy przybiega od razu na zawołanie. Największe szczęście? "Nieważne co robimy, byle byśmy robili to razem!" Jest spragniona uwagi i miłości. Ma w sobie dużo delikatności, ale też temperament wariatki. :) Ponieważ przez mój dom przewija się regularnie sporo ludzi była mocno socjalizowana. Obecnie w pierwszym kontakcie z "obcym" wycofuje się, ale po chwili obserwacji z bezpiecznego dystansu potrafi sama podejść po pieszczoty.

Co jest problematyczne na ten moment:
- duży strach na spacerze w obecności samochodów
- duża nieufność wobec ludzi na ulicy
- trudności w dyscyplinie, na podniesiony głos reaguje jeszcze czasem sikaniem pod siebie i stresem, który uniemożliwia czasem zrozumienie, o co temu ludziowi w ogóle chodzi
- zazdrość, jeśli poświęca się uwagę drugiemu psu, potrafi być zaborcza
- boi się obcych rosłych mężczyzn i długich obiektów
- boi się ....dzieci, potrafi na spacerze zerwać się ze smyczy
- obszczekuje przez ogrodzenie dzieci, osoby na rowerach, motocyklach

*podejrzewam, że boi się dzieci, ponieważ nie miała nigdy z żadnym styczności

Czego jej potrzeba:
- cierpliwego, zrównoważonego właściciela!
- dużo socjalizacji i oswajania ze światem - wszystko jest straszną nowością!
- stymulacji! tresury, dużo aktywności. To młody pies w sile wieku z ogromną chęcią do nauki, zadowalania właściciela i ruchu. Uwielbia skakać, hasać, galopować. Myślę, że świetnym zajęciem byłoby agility :) (przy okazji socjalizacja z innymi psami.)
- Teska mimo roku spędzonego z innym psem (seniorem) w jednym domu z ogrodem nie potrafi się z nim bawić. Koncepcja jest dla niej obca. Może drugi młody pies by ją rozbujał?

Po roku spędzonym w bezpiecznym miejscu rozkwitła i czeka na adopcję. Na kogoś, kto poświęci jej bardzo dużo czasu i mądrze zadba o jej rozwój. Kogoś, kto pokocha ją tak bardzo, jak ona jego. Kogoś, kto zapewni spokojny dom.

Sunia uwielbia jazdę samochodem, więc możemy rozważyć adopcję spoza Warszawy.

Teska i ja czekamy na odzew! :)
proszę o kontakt przez facebook: facebook.com/gaweda92

P.S.
rodowodu brak
nie wiadomo jak reaguje na koty
« Ostatnia zmiana: 21.02.2019 o 16:50 wysłana przez osei »

Offline osei

• Forumowicz
  • *
ogromna prośba o podpowiedź gdzie jeszcze mogłabym zamieścić ogłoszenie. Teska to wspaniały pies, całe życie przed nią. Chciałabym znaleźć dla niej wspaniały dom.

Offline osei

• Forumowicz
  • *
informacje w skrócie wg regulaminu forum

- miejsce pobytu: DT w Ząbkach zaraz koło Warszawy
- tel do mnie: 535503881 proszę o najpierw kontakt sms
- suka jest zdrowa
- jeszcze nie sterylizowana, jesli mi się uda zrobię to niebawem lub sterylizacja przez nowego właściciela będzie warunkiem adopcji
- zdjęcia i opis w linku powyżej
- akceptuje drugiego psa w domu
« Ostatnia zmiana: 21.02.2019 o 16:46 wysłana przez osei »