Autor Wątek: Weryfikacja pochodzenia szczeniaka  (Przeczytany 135 razy)

Offline Daniello18

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.03.2019
Weryfikacja pochodzenia szczeniaka
« dnia: 25.03.2019 o 12:13 »
Witam, poszukuje suni długowłosej i natrafiłem na takie ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/owczarek-niemiecki-warszawa-CID103-IDyYajL.html
Czy jest jakaś możliwość zweryfikowania czy szczenię na pewno jest po tych rodzicach wymienionych w ogłoszeniu?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Weryfikacja pochodzenia szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 25.03.2019 o 13:04 »
W ogłoszeniu jest napisane, że hodowla jest "ZKWP", ale na pewno związek nie zaakceptowałby nazwy hodowli "Wilki" (zbyt mało specyficzna, a gdyby była wolna, na pewno ktoś by już ją dawno zajął).
Teoretyczny ojciec szczenięcia jest psem reproduktorem w KHRON (to zupełnie inny związek, nie uznany przez ZKWP), więc nie ma uprawnień ZKWP.
Cena szczenięcia jest podejrzanie niska.
Podsumowując, bardzo podejrzana ta cała "hodowla".

Możliwość zweryfikowania jest osobista - jeśli to faktycznie hodowla ZKWP to szczenię ma metryczkę ZKWP (do wglądu) a chip lub tatuaż w nim wpisany jest zgodny z tym, który ma szczenię (chip czyta się specjalnym czytnikiem, jeśli tatuaż to w uchu albo w pachwinie - szczenię ZKWP ma albo czip albo tatuaż).
Hodowca powinien mieć oczywiście wszystkie papiery rodziców - wyniki badań zdrowotnych, wyniki z wystaw, przegląd hodowlany...
Badania DNA nie są obowiązkowe - ale niektóre hodowle owczarków niemieckich robią je, przyjmując wyższe niemieckie standardy. Wtedy ma się pewność, że to szczenię jest po tych rodzicach. Ale wątpię, by wtedy sprzedawali szczenię za "tylko" 700 zł.

Ja myślę, że to jakaś rozmnażalnia, a w ogłoszeniu wpisali ZKWP by więcej ludzi przyciągnąć. Nie podali wieku szczenięcia - dali zdjęcie około 2-3 miesięcznego, ale może być już zwyczajnie np. półroczne i cały ten czas nikt nie znalazł się chętny, więc cena spada. Ze starszymi szczeniętami jest taki problem, że już dawno mają za sobą najlepszy okres socjalizacji - jeśli spędziły go w kojcu albo na podwórku, to nie znają w ogóle świata i mogą różnie reagować ze strachu - agresją, przerażeniem...

Jeśli chcesz owczarka niemieckiego, to szukaj renomowanej hodowli i nastaw się na co najmniej 2000 zł, bo na "okazjonalnych" ogłoszeniach można się bardzo naciąć i potem mieć ogromny problem i tak pochłaniający mnóstwo finansów.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Daniello18

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.03.2019
« Odpowiedź #2 dnia: 25.03.2019 o 14:49 »
Dzięki za odpowiedź, odezwałem się do hodowli i sprawa jest naprawdę "gruba"

"Witam. Ten człowiek to oszust i klamca. Nie ma takiego psa XADOS Fichtenschlag-Zwinger tylko XADO, to raz. Z pełną świadomością mogę zaświadczyć że nigdy nie spotkał się z suka CARMEN O-Mega. Xado jest własnością hod.Werwa spod Krakowa, Carmen natomiast jest że Zgorzelca. Jeśli jeszcze żyje to jest to staruszka, matka moich dwóch suk. Ponadto, nie ma hodowli WILKI zarejestrowanej w Zkwp.

Facet z ogłoszenia kilka lat temu kupił od nas psa i suke z jednego miotu i to już jest któryś raz, gdy je mnoży. Byliśmy już u niego z policją ale jak widać nie pomogło. Wpisuje trefne nazwy hodowli, co chwila inne stowarzyszenia. Absolutnie proszę nie kupować od niego żadnych psów. Sprawą się zajmiemy, numer tel.sie prawdopodobnie zgadza więc będzie miał kolejne interwencje.
Jeśli mogę prosić, proszę mu nie mówić że sprawdził Pan tą informację, bo się sploszy, a prawdopodobnie tym razem nie ominie go prawo.
Dziękujemy za czujność i informacje!
Jeszcze dziś uruchomie odpowiednie służby celem odwiedzin u tego "hodowcy".
Dziękuję i pozdrawiam."

Także dobrze było jednak zgłębić trochę temat bo żona już dziś chciała jechać po tego psa...Niech to będzie przestroga dla wszystkich szukających "okazji" ja już się wyleczyłem i szukam renomowanej hodowli i mam nadzieję że dobiorą się temu "hodowcy" do tyłka,
Pozdrawiam

Offline vom Lienfelde FCI

• Hodowca
  • **
  • Data rej.: 16.03.2014
  • M: Liniewo
  • Użytkownik
  • Hod: vom Lienfelde FCI
« Odpowiedź #3 dnia: 25.03.2019 o 16:03 »
Samo ZKwP powinno mu się do d... dobrać za podszywanie się i psucie wizerunku