Autor Wątek: Owczarek samiec 3,5roku i jego niebywała agresja  (Przeczytany 289 razy)

Offline ENDZODZEK

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 28.04.2019
Owczarek samiec 3,5roku i jego niebywała agresja
« dnia: 28.04.2019 o 10:09 »
Witam, otóż mam taki problem z moim psem, jest on mega agresywny do innych psów, na swoim koncie ma jedno zagryzienie kota na śmierć oraz jednego psa, 3 razy ugryzł inne psy, jeżeli tylko zauważa  psa to nie reaguje na moje komendy, proszę pomóżcie mi. Ostatnio rozmawiałem z tatą i chcemy mu ogarnąć behawioryste, dajcie znać czy to dobry pomysł, dodam że od ostatniego miesiąca bardzo dużo z nim pracuje(10min dziennie uczenie go komend, z 35 minut dziennie wychodzenie z nim na podwórko i bawienie, oczywiście mój pies praktycznie cały dzień jest na dworze ale bawić się z nim bawię z 35 minut + dałem mu ostanio zasady żeby np nie wchodził na kanapę, proszę jeżeli macie jakiś pomysł żeby go uspokoić to proszę piszcie..
Pozdrawiam

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Owczarek samiec 3,5roku i jego niebywała agresja
« Odpowiedź #1 dnia: 28.04.2019 o 10:17 »
Jeśli już do takich drastycznych wypadków doszło, to 1) porządny kaganiec na każdym spacerze (kaganiec fizjologiczny bojowy) 2) nie behawiorysta a szkoleniowiec, który pracuje z trudnymi przypadkami i nauczy kontroli psa w wysokich emocjach. Behawiorysta zaleci zapewne unikanie problemu, wyciszane, ale to się nijak nie przełoży na kontrolę w wysokim pobudzeniu, czyli jak już namierzy inne zwierzę do zabicia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline ENDZODZEK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 28.04.2019 o 12:15 »
Jakieś rady jak go uspokajac? Do tej pory jak mój pies szczekał na inne psy odwracalem jego uwagę zabawkami ale przychodzil do mnie tylko wtedy jak pies już sobie odchodził.

Offline ENDZODZEK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28.04.2019 o 12:17 »
Nad tym szkoleniowcem już myślę ale dopiero za 2,3 miesiące jakoś mogę go ogarnąć a przez te 2 miesiące chociaż chciałabym z nim trochę popracować nad agresją.

Offline Nanami

• Pasterz
« Odpowiedź #4 dnia: 28.04.2019 o 12:40 »
Agresji jako takiej nie wyeliminujesz, to znaczy jeśli już zdarzyły mu się takie problemy, to nie można mu w tej kwestii zaufać i nie zrobisz z niego psiej duszy towarzystwa.
Tak więc kluczem do wypracowania tej agresji jest żelazne posłuszeństwo. Ale nie od razu buduje się takie posłuszeństwo tylko długimi miesiącami intensywnej pracy... czyli na początek to co możesz sam zrobić - to nauka podstaw posłuszeństwa w warunkach niskiego pobudzenia (czyli jeszcze w normalnych warunkach a nie utrudniających skupienie) i stopniowe zwiększanie trudności. No i oczywiście zawsze smycz lub linka.
Jak już psa namierzy i leci mu przysłowiowa piana z pyska, to za późno na uspokajanie - należy go zabrać z tego miejsca, zwiększyć dystans i ćwiczyć w takiej odległości, z jakiej jest jeszcze w stanie się skupić.
Jeśli jego problemy mogą mieć podłoże hormonalne tj. testosteron, to czasem do terapii dokłada się  kastrację - ale to nie zawsze pomaga, trzeba bardzo świadomie do tego podejść.

Offline ENDZODZEK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 28.04.2019 o 13:13 »
Posiadam smycz która ma 10m, podczas ćwiczeń używać takiej smyczy czy zwykłą 2m?
Jezeli mój pies zauważy psa dać mu podejść do niego czy odwracać jego uwagę zabawkami czy coś? Jeżeli zacznie szczekać na psa to pozwolić mu na to?
Dodam jedynie że mój pies to cichy zabójca, potrafi być spokojny do psów ale po chwili nagle potrafi psa ugryźć.

Offline Nanami

• Pasterz
« Odpowiedź #6 dnia: 28.04.2019 o 13:57 »
Jeśli dajesz psu podejść do psa, to działasz na jego zasadach i wzmacniasz tym samym zachowania agresywne a tracisz autorytet. Jeśli pies może być potencjalnie niebezpieczny, to nie powinien mieć żadnych niekontrolowanych spotkań z innymi psami. Oraz oczywiście zawsze być w kagańcu, gdyby właściciel drugiego psa był na tyle durny by swojego psa nie odwołać albo Twój pies wyrwał Ci smycz z ręki czy puścił karabińczyk w smyczy. Jeśli odległość od drugiego psa jest duża, to skupić na sobie - komendą wcześniej wypracowaną, a nagradzać skupienie zabawką lub smakołykiem. Jeśli szczeka to odległość jest za bliska i należy zwiększyć dystans od drugiego psa - bezceremonialnie odejść.

10m tam, gdzie chcesz by pies miał trochę więcej swobody i mógł bezpiecznie eksplorować teren.
2m tam, gdzie chcesz psa mieć bliżej i podczas ćwiczeń w bliskości człowieka.

Offline ENDZODZEK

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 03.05.2019 o 21:52 »
Dziękuję mega za rady, nie raz miałem tak że ja widząc psa to zamiast od niego się odsunąć to pochodzilem do niego z moim psem i praktycznie odrazu zaczynał na niego szczekać, teraz wiem że źle robilem, dzięki mega jeszcze raz.