Autor Wątek: Nieprawidłowy kształt ucha  (Przeczytany 448 razy)

Offline Glambert27

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 27.09.2015
  • M: Krosno
Nieprawidłowy kształt ucha
« dnia: 18.05.2019 o 17:08 »
Hej :-) Mój owczarek niemiecki niedługo kończy 7 miesięcy. Z jego prawym uchem wszystko jest ok ale lewe cały czas klapie a końcówka wywinięta jest w drugą stronę. Ucho niby stoi ale jednak coś jest nie tak. Zastanawiam się czy moze to byc wynikiem ugryzienia przez mojego starszego ONka. Ugryzł go w koncówke tego ucha kiedy ten mial 2 miesiące. W późniejszym czasie oba uszka stały prawidłowo, potem klapnęły i teraz jest tak jak jest. Nie wiem czy to uszko ma szanse jeszcze stać 'prawidłowo'? Załączam zdjęcie jak uszko wygląda teraz(Mam nadzieję że bedzie widoczne) Może ktoś miał podobny problem?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Nieprawidłowy kształt ucha
« Odpowiedź #1 dnia: 18.05.2019 o 17:11 »
Być może mechaniczne ugryzienie trochę zmieniło kształt małżowiny, a w okresie wzrostu się utrwaliło - a może nie, może tak genetycznie miał, bo ja widywałam nie tak rzadko na wystawach najróżniejsze kształty i zawijasy uszu - byle stały, były proporcjonalne to już jest okej, nie jest to wada hodowlana. Wadą jest miękkie ucho (kłapiące). Tak naprawdę symetria uszu jest ważna gdy się patrzy na głowę vis a vis - ma być ładne, solidnie osadzone ucho, harmonijne po obu stronach.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Glambert27

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 27.09.2015
  • M: Krosno
Odp: Nieprawidłowy kształt ucha
« Odpowiedź #2 dnia: 18.05.2019 o 17:49 »
Ale jak był mniejszy to stało prawidłowo...