Autor Wątek: Sucha karma Wiejska Zagroda dla szczeniaka  (Przeczytany 304 razy)

Offline Wojtek90

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 27.03.2019
Sucha karma Wiejska Zagroda dla szczeniaka
« dnia: 29.05.2019 o 09:51 »
Cześć,
Zwracam się do Was o radę jako do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Za 5 tygodni w moim domu pojawi się 8-tygodniowy maluch DONka. Im wiecej czytam o karmie dla szczeniaka, tym bardziej mam mętlik w głowie.
Poszukuje jak najlepszej karmy dla malucha - hodowca poleca Tropidoga (pomimo nieco złej prasy wobec tej karmy, ich psy są w świetnej kondycji i mają piękną lśniącą sierść), ja mam trochę mieszane uczucia czytając skład.
Wczoraj znalazłem suchą karmę z serii Wiejska Zagroda od firmy Alpha Spirit - ma dużo białka, wydaje się, że niezły skład, ale znów zawartość wapnia i fosforu to odpowiedni 1,6% do 1,0%.
Drugim pomysłem jest Purizon Puppy.
Trzecim - Brit care puppy - ale tutaj znów w składzie jest mączka mięsna...
Co Wy stosowaliście w tym krytycznym wczesnym okresie? Macie jakieś rady, sugestie?
Dzięki i pozdrawiam,
Wojtek

Offline artw

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 31.03.2005
  • M: Rychwałd
Odp: Sucha karma Wiejska Zagroda dla szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 29.05.2019 o 11:45 »
Jeśli nie obcy Ci angielski, to polecam zajrzeć tutaj: https://www.allaboutdogfood.co.uk
Po pierwsze nie przestawiaj diety po odebraniu szczeniaka od hodowcy. Będzie miał wystarczająco dużo stresu związanego z odstawieniem od matki i rodzeństwa oraz z adoptowaniem się do nowego otoczenia. Przez pierwsze 2-4 tygodnie utrzymaj dokładnie taką, jaką był karmiony u hodowcy. Potem, ewentualnie, powoli zmieniaj, ale to też na zasadzie stopniowego wprowadzania nowej karmy do starej. Powiedzmy 10% nowej, 90% starej przez kilka dni. Potem 20/80 i tak dalej.
Generalnie sucha karma nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale niestety jest wygodna. Ja swojego szczeniaka za chwilę będę przestawiał z suchej Fitmin Medium Puppy (bo tak był karmiony w hodowli) na karmę mokrą Akela (suchą Akela zachowam na smaczki i jako dodatek, żeby pies jadł mi w miarę wszystko - dla wygody). Potem, jak będzie już po etapie szybkiego wzrostu, zamierzam podawać coś na kształt BARF'u (ale rozsądnego).