Autor Wątek: Karma  (Przeczytany 2902 razy)

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Karma
« Odpowiedź #15 dnia: 28.08.2019 o 11:53 »
Royal Canin to słaba karma za spore pieniądze. A droga jest dlatego, że cały koszt pompowany jest w marketing i skłanianie weterynarzy, by właśnie ich karmę polecali.
Wystarczy spojrzeć na skład i co jest pierwsze w składzie oraz resztę składników.
Te wszystkie linie sportowe i dostosowanne do ras... pic na wodę.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Grzes

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2002
  • M: Wrocław / Bydgoszcz
« Odpowiedź #16 dnia: 28.08.2019 o 22:28 »
Hej Aniu,

też tak myślałem o Royalu ale teraz mam trochę mętlik.

Ilekroć karmiłem psy Royalem, odchody były zwarte, sierść błyszcząca. Ilekroć próbowałem karm z pozytywnymi opiniami, z mięsem (np taste of the wild) zaczynały się problemy.

Potem doczytałem, skąd się to bierze, duży zbiorowy pozew przeciw TOTW (https://topclassactions.com/lawsuit-settlements/lawsuit-news/856646-taste-of-the-wild-class-action-says-dog-food-contains-pesticides-metals/),  podobnie było z innymi karmami z tzw "lepszej półki", więcej mięsa itp. Od tego momentu całkiem zgłupiałem. Dlaczego hodowcy w PL, DE, AT, CZ tak polecają Royala jednak? Czy to możliwe, że wszyscy poddali się reklamie?

Nie znam się na żywieniu, to tylko moje pytania, bo nie znam odpowiedzi. Być może nie tylko proste tabelki dają jednoznaczną odpowiedź.

pozdrawiam
taste of

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #17 dnia: 28.08.2019 o 22:59 »
No wiesz, ja znam wiele psów, co całe życie Pedigree albo inszą karmę marketówkę wcinają i też - zdrowe, kupy zwarte, smacznie wcinają  ;) 
Bo zasadniczo żadna psia karma przecież nie zabija - a przynajmniej nie powinna... i każdemu żywemu organizmowi będzie coś trochę innego służyło. Mojej wysokomięsne karmy nie służą - od razu dobija się na nerkach, mimo że podobno "przebiałkowanie" nie istnieje.
Jak ktoś karmi RC i im pasuje - to spoko. Jak ktoś karmi Pedigree, a pies ma robione badania i zdrowotnie jest okej - to też spoko.
Ja bym jednak z tej półki cenowej próbowała coś innego dobrać na początek, a z pewnością nie zachwalała RC i "nie schodzi poniżej", bo poziom tej karmy jest po prostu średni. Są gorsze. Są lepsze.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #18 dnia: 29.08.2019 o 10:55 »
Ja skusiwszy się na plecaczek dodawany do karmy jakis czas temu zafundowalam psom worek RC  :D. Dobrze że Regon wszystko zjadliwy choc kopy były jak stodoły. Tolusi tez smakowało, tak bardzo :D, że od dnia gdy dostała pierwsza porcję próbowala ponownie skonsumować . Czyli brutalnie pisząc chciała wcinać swoje odchody. Także ona na pewno RC nie bedzie jadła  :D