Autor Wątek: Mata chłodząca  (Przeczytany 372 razy)

Offline Graba29

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 01.12.2017
  • M: Śląsk
Mata chłodząca
« dnia: 27.09.2019 o 05:01 »
Ciekaw jestem czy mial ktoś do czynienia z tym wynalazkiem i opinii o takich matach. Zbliza sie sezon grzewczy, a ze mam ogrzewanie podłogowe psiaki sie dosyc męczą. Zastanawiam sie co wymyślić, zeby im trochę ulżyć. Maja co prawda swoje kojce, ale są nauczone spac w domu no i zastanawiam się czy przechodzic ta traumę, przyzwyczajania do spania w budach w kojcu czy jakoś im pomóc odczuc chłód w domu. Jakie są wasze doświadczenia? Moze ktos przechodził podobny dylemat/problem?

Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Mata chłodząca
« Odpowiedź #1 dnia: 27.09.2019 o 10:19 »
Maty chłodzące są "mało wydajne", wystawione na słońce dosyć szybko wyczerpują swój wewnętrzny chłodek, więc zapewne podgrzewane od spodu też będą mizernie się sprawdzały. Ja w lato uwielbiałam stopami na nich się opierać, ale po jakimś czasie one przestają działać i potrzebują chwili na regenerację.

Może legowiska na stelażu dla psów? One nie mają styku z podłożem, nie są ciepłe, za to łatwo się je czyści.
https://sklep.doogi.eu/
https://www.ceneo.pl/53818096
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Grzes

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2002
  • M: Wrocław / Bydgoszcz
« Odpowiedź #2 dnia: 28.09.2019 o 15:58 »
Hej, a nie prościej po prostu zakręcić ogrzewanie w jednym pomieszczeniu? Przy klasycznym ogrzewaniu albo dodatkowych matach i łóżkach naszym psiakom i tak nie jest komfortowo w okresie grzewczym. Wiem, łatwo mi mówić, bo nie jestem zmarźluchem ale wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. Sam w jednym pomieszczeniu wyłączam grzanie a czasem uchylam okna na dłużej zimą.

Offline Graba29

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 29.09.2019 o 06:14 »
Rzeczywiście rozwiązanie proste i z pewnością skuteczne, niestety nie bardzo mam pomieszczenie które mógłbym "odciąć". Chyba spróbuję na noc przyzwyczaic do kojca i ciepłej budy a jak sie nie uda to będą musialy sie pomęczyć w domu (jeden pies to taki mój przydupas, że nie wiem czy nie bedzie za bardzo "płakać").

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #4 dnia: 29.09.2019 o 10:24 »
No cóż, w takim wypadku ważna jest konsekwencja już teraz i aklimatyzowanie ich do warunków na zewnątrz. Muszą poczuć stopniowe obniżanie się temperatury, by móc wykstałcić ciepłe futro na warunki zimowe. Skakanie "jedna noc na zewnątrz, a druga w domu, bo strasznie płakał" jest zdecydowanie nie wskazane. Powodzenia! ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Graba29

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 29.09.2019 o 10:33 »
Dzieki ! jaki to dylemat i "ból głowy" zrozumie tylko psiarz

Pozdrawiam serdecznie