Autor Wątek: Skręt żołądka  (Przeczytany 156677 razy)

Offline Sylwia Moczydlowska

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.08.2016
  • M: kielce
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #180 dnia: 15.08.2016 o 10:01 »
Witam na forum ;)Mój Best Owczarek Niemiecki miał rozszerzenie żołądka zaledwie tydzień temu i chyba się udało bo w ostatniej chwili o pierwszej w nocy dojechaliśmy a raczej zdążyliśmy do kliniki weterynaryjnej i wprowadzili mu sondę do żołądka,upuścili gazy oczywiście wszystko co potrzeba :)Na całe szczęście nie miał operacji nie doszło jeszcze do skrętu ale śledziona była zaciśnięta do najgorszego dzieliły minuty :o Nasz Bestek jest teraz na diecie bardzo ścisłej 4 razy dziennie karma w małych ilościach godzinę po spacerze ,woda w małych ilościach (nie zimna)po posiłku tak z godzinę i brak szaleństw typu bieganie za patykami a raczej gałęziami :D Bardzo mi żal mojego psiaka bo to co uwielbiał skończyło się w jednej chwili ma zaledwie osiem lat i pięć mies nigdy nie było żadnych problemów zdrowotnych zawsze szalony i radosny,zaskarbił sobie wszystkich bo grał w piłkę na boisku a teraz jak by był uwięziony smycz, kaganiec i brak tego co dawało mu radość :(Boję się że znów może wystąpić rozszerzenie a ja ie zdążę na czas :( Ile razy psiak może mieć takie okropne rozszerzenie??Dajcie znać czy u Was się powtarzało i co ile.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #181 dnia: 15.08.2016 o 11:16 »
Owczarki są niestety narażone na skręt żołądka. Normalna profilaktyka zaleca dla dorosłego psa: posiłki 2 razy dziennie, 30 min przed posiłkiem bez ruchu, 2 godziny po posiłku bez wymuszonego ruchu i szaleństw. Wodę dozować, o ile pies pije łapczywie i ma tendencje do łykania powietrza. To jednak tylko ogólne wytyczne, bo są przypadki, gdy żołądek skręcił się choć był pusty (np. pies się nałykał trochę własnej śliny i to wystarczyło), więc nic nie daje gwarancji. Niestety, jeśli już się pojawił i udało się psa uratować, to lubi skręt żołądka bądź kiszek bądź śledziony nawracać, dlatego stosuje się profilaktycznie operację przyszycia żołądka do powłok brzusznych. Ale i tu słyszałam, że czasem to nic nie da.
Ja bym poczekała aż pies dojdzie do siebie, a potem wróciła do tej normalnie zalecanej profilaktyki... ewentualnie pomyślała nad operacją profilaktyczną, jeśli pies jeszcze w dobrej formie. Bo jeśli ma wrócić, to wróci choćby chuchać i dmuchać, a przecież nie chodzi o to, by psa pozbawiać radości życia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Sylwia Moczydlowska

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.08.2016
  • M: kielce
« Odpowiedź #182 dnia: 18.08.2016 o 10:33 »
Witam wszystkich :)Mój Bestuś ma się coraz lepiej zaraz będzie dwa tygodnie po rozszerzeniu żołądka [brawo] Jest cały czas na diecie GASTRO INTESTINAL zmieszane z glutem siemienia lnianego 4 razy dziennie po spacerze i przed godzina i woda nie zimna 3/4 szklanki  :D Robi ładne kupki 2,3 razy dziennie tylko nie widzę i nie czuję u niego żadnych gazów a chyba to ważne?.Bez zaleceń weta kupiłam ESPUMISAN i od wczoraj po 1 tabletce do jedzenia  podaję,nie wiem czy to bezpieczne?Na forum przeczytałam że podają.Obserwówka  non stoper  :M Wyczytałam na forum że podobno Zgazowanie żołądka czy rozszerzenie to nie to samo co skręt to w końcu jak to jest???Czy ktoś ma taki problem ze swoim psiakiem jak ja??? Przypominam że mój psiąbek nie miał skrętu i nie miał operacji tylko jak to nazwać zgazowanie,rozszerzenie i wszystkie objawy świadczące o rozszerzeniu.Nie miał operacji,ze śledzioną ok mimo że była zgnieciona,badania RTG wykonano został sondowany i na drugi dzień wypuszczony do domu z zaleceniami aby przez dwa dni podawać mu antybiotyk w zastrzyku w klinice.Dajcie znać ale z rozszerzeniami bo ja się już pogubiłam z rozróżnianiem ::)

Offline JakŻyćPanie

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.10.2019
« Odpowiedź #183 dnia: 29.10.2019 o 13:34 »
Witam,odkopię trochę temat:
w sobotę mój owczarek dostał skrętu żołądka,
operowany był po kilku godzinach (dostał go w nocy - zauważyliśmy dopiero z rana),
nie bedę sie rozwlekał co i jak , podobno cudem to przeżył.
Od zabiegu mija 3 dzień,weterynarz który go operował  odstawił mu kroplówki,
nakazał tylko pojenie wodą w ilościach rozsądnych (kilka łyków) a pierwszy posiłek dopiero za około 2-3 dni.
mam w związku z tym takie pytanie do szanownych forumowiczów:
co doradzacie ,żeby mu podać ? myślałem o piersi drobiowej ,zmiksowanej z nwm może ryżem?
i czy podac mmu gotowane czy raczej surowe?
psiak ma troche ponad 4 lata

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #184 dnia: 30.10.2019 o 12:44 »
Myślę że wet powinien ci określić rodzaj diety pooperacyjnej. Ja swego czasu przy cięzko chorym psie stosowalam kilka dni gerbery dziecięce, jakies tam mięsko niby z warzywami.