Autor Wątek: terapia światłem, lampy, choroby stawowo-reumatoidalne  (Przeczytany 134 razy)

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Nie moge nigdzie tego znaleźć.. kilka razy trafiałam na posty (na forum i fb) w którym ktoś kiedyś opisywał stosowanie lamp u psów z chorobami reumatoidalnymi oraz zwyrodnień u starszych psów. Zarówno lapmy w profesjonalnych klinikach ale i takich które można kupić stacjonarnie. Czy mógłby ktoś mi pomóc poszukac informacji na ten temat? Mam taki tymczas dla starszyzny i niektóre z psów nie są ''operacyjne''. Mają problemy ze stawami( dysplazja, wyrostki, bóle reumatyczne), chce w jakiś sposob pomóc tym psom ale dojeżdżanie pare set km na terapie światłem nie jest czymś możliwym... także czy ktoś stosował lampy które można kupić stacjonarnie? Czy dają one jedynie efekt placebo? czy  lepszym sposobem bedzie dogrzewanie stawów zwykłymi poduchami elektrycznymi które dawały już jakieś tam minimalne efekty), szczegolnie dla psów które nie mają ostrych stanów zapalnych... Na codzien masa produktów z gamedog + pływanie w kamizelkach oraz w niektórych przypadkach masaże według zalecen znajomej fizjoterapeutki..  Jest dobrze, ale może da się jeszcze coś polepszyc?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: terapia światłem, lampy, choroby stawowo-reumatoidalne
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2020 o 10:51 »
Ja nagrzewałam lampą sollux obolałe stawy i kręgosłup mojej seniorki lata temu  :)  Trudno mi powiedzieć jednoznacznie, ale jak dla mnie - pomagało. Oświetlane miejsce jest wyraźnie cieplejsze, a moja staruszka uwielbiała ciepło. Do tego rozmasowywałam jej te nagrzane miejsca, to już w ogóle była wniebowzięta.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: terapia światłem, lampy, choroby stawowo-reumatoidalne
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2020 o 10:30 »
dzięki Ania  >:<