Autor Wątek: Przecięty opuszek  (Przeczytany 190 razy)

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 16.03.2019
  • M: Rzeszów
Przecięty opuszek
« dnia: 26.02.2020 o 16:36 »
Dzień dobry,
Pisze do was, ponieważ mój roczny onek stanął podczas spaceru na czymś ostrym.Krew zaczęła się dość mocno lać, bandażowałem mu łapę i w końcu przestała.Byłem u weterynarza stwierdził że nie trzeba szyć. Martwię się ponieważ mija już 3 dzień a rozwarcie nie bardzo chce sie zrosnąć. Widać delikatne rozwarcie koloru czerwonego.Oczywiście bandaże zmieniam 3-4 razy dziennie i smaruje maścią propolisową. Najtrudniejsze są spacery zawijam mu łape bandażem wmiare uciskam nie za mocno i zawijam workiem tak aby nie przemoczył. Doradźcie mi co mogę jeszcze zrobić, aby to otwarcie szybciej się zrosło.Dziękuje za pomoc   

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Przecięty opuszek
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2020 o 16:45 »
Szyje się albo od razu, albo wcale. Po jakimś czasie po prostu rana zaczyna się sama goić i aby zaszyć, trzeba ta tkankę narośniętą usunąć. Więc na to już za późno, chyba że rana nie będzie chciała się goić.
Przede wszystkim trzeba trzymać ją czysto, nie może tam być piasku ani zabrudzenia. Dobrze jest moczyć więc łapę w misce z ciepłą wodą z roztworem rivanolu (uwaga, barwi wszystko na żółto).
Dobre są skarpetki bawełniane dla małych dzieci z powierzchnią antypoślizgową, ściśnięte lekko w nadgarsku. Bandaż niezbyt, bo utrudnia dostęp powietrza - rana powinna być "przewietrzana" w domu, a pakowana w worek (albo specjalny but dla psów) na spacery.
Generalnie rany opuszek długo się goją, bo to miejsce "pracuje" - przy chodzeniu brzegi rany się rozchodzą. Tak więc 2-3 tygodnie nawet.
Fajna maść na przyśpieszenie ziarninowania jak hydrożele - OCTENILIN czy GranuGEL.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline stemplowski

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 16.03.2019
  • M: Rzeszów
Odp: Przecięty opuszek
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2020 o 17:15 »
Bardzo dziękuje za pomoc.Spróbuje założyć coś przewiewnego, aby szybciej się goiła