Autor Wątek: Kupno szczeniaka- jak nie władować się na minę?  (Przeczytany 608 razy)

Offline Demo

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.06.2020
  • M: Skarżysko
Cześć wszystkim. Wraz z rodziną po latach (tak, trwało to trochę) analiz za i przeciw podjęliśmy decyzję, nasza rodzina się powiększy.

Tematy w stylu czy będziemy mieli czas dla psa, zapewnimy mu ruch itd. przerobiliśmy (mieliśmy już owczarki wiele lat temu więc znamy temat).

Poległem jednak na czymś czego się zupełnie nie spodziewałem. Wybór hodowli/ szczeniaka. 20 lat temu po prostu kupowaliśmy psa patrząc jedynie na rodziców czy ładni. Teraz chcę podejść zdecydowanie bardziej odpowiedzialnie, choćby z racji tego, że są dzieci. Bardzo proszę o pomoc w poniższych wątpliwościach:

1) Jakie dokumenty MUSZĄ BYĆ mi przedstawione, świadczące o legalności hodowli, zdrowiu szczeniaka i rodziców?
2) Jak mogę poznać, czy dokumentacja nie jest podrabiana (np. zdjęcie rtg innego psa? Nie znam tricków pseudohodowców).
3) Czy przy zakupie od poważnego hodowcy jest podpisywana jakaś umowa? Jeśli tak, są jakieś punkty które powinny się tam znaleźć?
4) Co może świadczyć w zachowaniu hodowcy/ szczeniaków/ rodziców szczeniaków, że hodowca (nawet jeśli przedstawił dokumenty z pkt 1) jest niegodny zaufania (pomijam kwestie czy psy są zadbane, jest czysto w obejściu)?
5) Czytam na forach/ grupach, żeby weryfikować skojarzenie rodziców. Na czym to polega?
6) Nie znalazłem info więc spytam. Znacie hodowlę Herbu Wilk spod Radomia? Godna polecenia?
7) Znacie hodowle godne polecenia, ~200-250km od Kielc. Takie, w których hodowca wskaże szczeniaka odpowiedniego dla nas?

« Ostatnia zmiana: 02.06.2020 o 12:30 wysłana przez Demo »