Autor Wątek: Początek dysplazji u juniora - jak zapobiegać?  (Przeczytany 100 razy)

Offline aaleksiss

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 06.09.2020
  • M: Ruciane Nida
Witam serdecznie, pozwoliłam już sobie wcześniej opisać mój problem z psiakiem w innym dziale, ale że to też sprawa ortopedyczna to może tutaj się też temat szerzej rozwinie:
https://www.owczarek.pl/forum/index.php?action=profile;area=showposts;u=30852
Także staw biodrowy się wykrzacza i idzie ku dysplazji a ja odpowiednim żywieniem i suplementacja teoretycznie mam te zmiany fizyczne wyeliminować.
Ojciec i matka są psami wolnymi od dysplazji, a wet mnie uspokajał, że tak może się po prostu wydarzyc nawet jeśli rodzice byli zdrowymi psami.
Także będę wdzięczna jeśli podpowie mi ktoś, na jaką karme sucha powinien przejść mój ONek - czy weterynaryjna na stawy - a jeśli tak to jaką, czy po prostu lecieć na dobrych karmach dla juniorów a jeśli tak to jakie? W tym gąszczu psiego jedzenia można się zgubić, a narazie na żywo spotkałam się z opiniami różnymi, nawet skrajnie, w tym swoje 5groszy dołożyło 4 weterynarzy i narazie punktem wspólnym wszystkich opinii było stwierdzenie, że Romek ma być tylko na suchej karmie.
Pozdrawiam