Autor Wątek: Krzywe łapy u szczeniaka  (Przeczytany 88 razy)

Offline agaak06

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 19.10.2020
  • M: Kraków
Krzywe łapy u szczeniaka
« dnia: 19.10.2020 o 13:06 »
Witam, mam szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego, suczka 4 mies. Waży 22 kg i mierzy 53 cm w kłębie. Ostatnio robiąc jej zdjęcia, zauważyłam ze łapki się krzywią ( może mi sie tak wydaje, albo naprawdę tak jest) dlatego piszę o radę do osób które mają wiedze na ten temat oraz wieloletnie doświadczenie z tą rasą. Czy to może być spowodowane wagą pieska? Pani weterynarz mówi że jest ona bardzo grubokoścista i będzie ogromną suczką, nie wydaje się mieć otyłości ( załączę zdjęcia). Czy w tym wieku można jakoś zaradzić krzywiźnie łapek ? Suczka dostaje dodatkowo wapno z glukozą, które poleciła pani weterynarz. Jak dbać o suczkę odnośnie łapek, ile powinna mieć ruchu, czy łapki sie wyprostują, czy może wyglądają tak bo jest szczeniakiem i rośnie? Proszę o rady. :)

Offline Diakhva

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 12.11.2020
  • M: Bialorus
Odp: Krzywe łapy u szczeniaka
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2020 o 07:02 »
Dzień dobry! O ile rozumiem, twój szczeniak ma opadające tylne śródręcze. Przednie nogi również wymagają wsparcia. Pies prawdopodobnie nie ma ruchu i witamin. Jeśli chodzi o ruch, konieczne jest większe obciążenie: pies powinien biec w dół, po żwirowej drodze. Jednak przed podaniem dużego obciążenia lepiej pokazać psa weterynarzowi, aby wykluczyć obecność chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Ale moim zdaniem nadal brakuje ćwiczeń i witamin. A teraz o witaminach ... Mieszkam na Białorusi i nie wiem, jakie witaminy dla psów sprzedaje się w Polsce. Ale mogę polecić witaminy Canina Canhydrox GAG tabletten. Budują tkankę chrzęstną. POLIDEX GELABON PLUS to także dobre witaminy. Wspierają również uszy, ponieważ uszy szczeniaka wciąż się formują po 4 miesiącach. Spójrz, na pewno te witaminy są sprzedawane w Polsce. Ale jeśli wybierzesz między Caniną a POLIDEX - Canina jest bardziej skuteczna. Nie choruj i rosnij w siłę!