Autor Wątek: Silne swędzenie pomocy!!  (Przeczytany 200 razy)

Offline Muszka

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.10.2020
  • M: Kotorydz
Silne swędzenie pomocy!!
« dnia: 12.11.2020 o 09:53 »
Witam,
Jesteśmy nowi na forum, ale przyznam przeczytalam już dużo wątków ...(podgryzanie, żywienie, waga)
Bardzo potrzebuje rady co do swędzenia Adolfa.
Adolf ma 3 miesiące, jest z hodowli.
Jest z Nami 1,5 miesiaca ...jakieś 3 tygodnie temu zaczął się bardziej drapać ..(po wizycie u Veta dałam mu kaszę z kurczakiem no tak minowy weterynarz kazał).i na skórze wystapily krostki ropne ... oczywiście poszłam do Veterynarza.. .kazał czekać może pchełka ... Krople...też nic ....potem Adolf był w przedszkolu tak dostał multum kurczaka (jedyne co mi przychodzi do głowy z diety).i od tej pory minęły 4 dni i jest tragedia...tak sie drapie bo ogólnie łapach grzbiecie ...skóra jest idealna tam ...te krostki na brzuchu przygasły ...zmieniam dietę ...zgotowalam wołowinę i ryż ....a dziś jest jeszcze gorzej ..karmę ma norweska ...fakt jest w niej kurczak ..ale tej karmy od nas dałam minimum ... przepraszam za choas ..ale tak się o niego martwię ...a Vet chce tylko zastrzyk dać ....czy panikuje?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Silne swędzenie pomocy!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2020 o 11:15 »
Jeśli wet poleca do jedzenia "kaszę z kurczakiem" to zmień weta. A ten zastryk to pewnie z silnym lekiem przeciwzapalnym - na chwilę pomoże, ale potem wróci ze zdwojoną siłą. Najpierw trzeba udać się do porządnego weta znaleźć przyczynę - najlepiej do weta dermatologa.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2020 o 00:09 »
wyeliminuj z karmy całkowicie kurczaka (patrz dokladnie na skład). Wybierz się z psem do psiego dermatologa. Weterynarz który poleca żywienie psa kaszą jest konowałem. Uciekac jak najdalej. Musisz znalezc przyczynę, ktora jest najpewniej alergią pokarmową lub na innym podłożu. Testy, zeskrobina. Bez tego nie będziesz w stanie ''leczyc psa''

Offline Muszka

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.10.2020
  • M: Kotorydz
Odp: Silne swędzenie - alergia - ile czekać?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.11.2020 o 14:58 »
Moi Drodzy,
Dziękuję za porady.
Pojechałam do dermatologa. Zmieniłam karmę na Britt dla alergika - jagnięcina i ryż plus gotujemy wołowine. Stosujemy też Megaderm.
Zeszły krostki ropne które miał na skórze.  Drapie się, ale wydaje mi się że troche mniej.  Więc (wiem moja wina) raz na piękne oczy dałam mu dosłownie kawałeczek kurczaczka, a wczoraj serka białego, raz jajko ....
I pojawiła się raz na  tydzień jedna luźna kupka.

Czy taka raz na tydzień luźna może być? czy sie już martwic?
Zaraz sie mąż ze mną rozwiedzie serio :D temat Adolficzka to temat dominujący...  eh

Weterynarz powiedziała, że odczulanie może trwać nawet 8 tygodni, zaleciła szampon i kąpiel (bo miał łupieź) ten Megaderm, karmę jw.  i mówiła, że jakby sie pojawiła biegunka to wtedy przynieść kupki z 3 ech dni.
Tylko nie wiem czy biegunka oznacza kilka pod rząd... czy sieje się panikę nawet jak raz sie zdarzy?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #4 dnia: 24.11.2020 o 15:17 »
"Odczulanie" to zapewne chodzi o proces uspokajania organizmu po długim okresie kontaktu z alergenem - unormowanie skóry (łupież), zniknięcie krostek, swędzących miejsc.
Bo alergię będzie miał do końca życia i na diecie powinien być do końca życia.

Nie dawaj mu nic poza karmą, zwłaszcza w okresie przejściowym. Służy on do tego, by zobaczyć, czy zmiana diety służy - jak masz ocenić, jeśli co chwila dajesz mu coś ekstra? Nie będziesz mogła mieć pewności od czego nastąpiła znów reakcja. Dieta eliminacyjna - w najbardziej ścisłym i słusznym podejściu polega na podawaniu karmu monobiałkowej (z jednym źródłem białka - one są drogie, ale skuteczne) i niczego więcej. Po kilku tygodniach widać czy organizm toleruje ten rodzaj białka - jeśli jest okej, to dodajemy do diety kolejny składnik pokarmowy i obserwujemy. Jeśli jest okej - kolejny. Powoli, tydzień po tygodniu. Dochodzimy do punktu, że dodajemy kolejny - o, tutaj zaczyna się drapać! Więc np. indyka eliminujemy wtedy kompletnie z diety.

Jeśli teraz jesteś na karmie jagnięcina + ryż to sprawdzasz czy ten rodzaj mięsa i ryż toleruje. A ty dokładasz jeszcze wołowinę, kawałeczek kurczaka i serka białego i jajko... STOP. Przez te "słodkie oczka" wrócicie do punktu wyjścia i znów pies będzie cierpiał.

Jak już musisz dawać smakołyki czy przeskąski, to tego samego rodzaju co obecna dieta. Jeśli jagnięcina - to jako przysmaki tylko suszone mięso jagnięce.

Zrób sobie listę tego co dobrze toleruje, a co absolutnie nie. Są takie w internecie do odhaczania... każdy składnik osobno. Każdy rodzaj mięsa, każdy wypełniacz.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #5 dnia: 26.11.2020 o 22:02 »
biegunka może być powodowana alergią, osłabieniem psa, temperaturą... a nawet tym że przy stałym karmieniu karmą podajesz inne rzeczy. Żołądek wariuje gdy ma trawić i suche i inne rzeczy które np trawione są znacznie szybciej albo w ogole. Nawet ser który jest bezwartosciowy dla psa. Biegunka może być tez wywołana tym że zmieniasz psu karmę, im dłuzej bedziesz fundowac psu takie mieszanki tym dłużej bedzie trwała rewolucja żołądkowo jelitowa  [tak]

Kiedyś miałam wrazenie ze psy karmione wszystkim miały żelazne żolądki, teraz jest z  tym gorzej. Wiecej wrażliwców. Z karmami też bywa wesoło

Zrób tak jak Nanami radzi  [tak] trzymaj sie jednej dobrej karmy , postepuj według zalecen pani doktor i obserwuj psa nie zwracając uwagi na ładne oczki siersciucha :)) ;) (wiem... cięzko  :DD)