Autor Wątek: Dylemat odnośnie żywienia  (Przeczytany 219 razy)

Offline Ehem

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 02.12.2020
  • M: Polska
Dylemat odnośnie żywienia
« dnia: 10.01.2021 o 19:09 »
Cześć wszystkim,
Moja Brita, która ma 3 miesiące dostaje suchą karmę purizon jagnięcina. Gdy w kuchni przyrządzam jakieś mięso, to zaczyna szaleć, skacze na meble, szczeka i zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem przejść na BARF. To co jej wsypię z suchej karmy to zje. Jak czasami dam jej porcję surowizny, to wciąga jak odkurzacz.
Czy można pozostać przy suchej karmie i od czasu do czasu wrzucić dla psiaka kawałek surowizny - wołowina, jakaś ryb, podroby?
Co z przekąsek dla psa? Przekąski są lepsze suszone czy surowe? Jakie polecacie dla szczeniaka?

Offline Barton_

• in statu nascendi
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
Odp: Dylemat odnośnie żywienia
« Odpowiedź #1 dnia: 13.01.2021 o 07:31 »
Nie łącz w krótkich odstępach czasu surowego z suchym. Odstęp powinien być kilkunastogodzinny z uwagi na sposób trawienia tych karm.

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 17.01.2021
  • M: Łódź
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2021 o 22:23 »
Myślę że bez sensu zakładać nowy wątek, ten jest bardzo podobny.

Pies za parę dni skończy 5 miesięcy. Aktualnie je suchą karmę Royal Canin German Shepherd Puppy. Tak, wiem, skład wygląda nieciekawie i planuje właśnie przejść na coś innego. Moje typy nad którymi myślę to:

1. Doctor Dog Junior (Jednobiałkowa wołowina bez zbóż i mączek)
2. Alpha Spirit The Only One Puppies
3. Simpsons 80/20 Puppy Mixed FISH&CHICKEN
4. ACANA HERITAGE Puppy Large Breed
5. Purizon Large Puppy

Pomimo średniego składu i różnych opinii co do Royala, to muszę przyznać, że i kupa i sierść wygląda bardzo dobrze. Może akurat mojemu psy podeszła.

Zmierzając do meritum. Pies obecnie je tylko suche i dostaję troszkę większą gramaturę niż zaleca producent. Mimo to żeberka można policzyć i kości na tyłku też się pokazują.
Zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować na przykład z porannej porcji suchej karmy i zastąpić ją na przykład puszką 400g ROCCO CLASSIC?
Z tego co widzę to Barton_ odradza mieszanie, co prawda mówi o BARFie a nie o puszce, ale to pewnie podobnie zadziała na brzuszek malucha.
Może ktoś mądrzejszy ode mnie podpowie coś w tej materii? Z góry dziękuję za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 23.01.2021 o 22:25 wysłana przez wy_black_uy »

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2021 o 07:46 »
według tych które wymieniłeś Acana i Simpsons wypadają ok  [tak]

Też nie widzę sensu mieszać żarcia, dotyczy to również puszek. Szczególnie takich z niższej i średniej półki gdzie skład to głownie podroby i odpady takiego typu jak wymiona, pyski, itp
Jakies dłuższe przerwy w podawaniu takich mieszanych posiłków nie powinny jakoś wpłynąc na układ trawienny, ale po co ryzykować sraczkami?  :D

Możesz całkowicie psa przerzucić na puszki, ale jakościowo lepsze. Bliżej im do barfa, ale są już na tyle zbilansowane że nie potrzebują suplementów i innych dodatków. Na pewno wyjdzie drożej

Offline wy_black_uy

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 17.01.2021
  • M: Łódź
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2021 o 08:45 »
Możesz całkowicie psa przerzucić na puszki, ale jakościowo lepsze. Bliżej im do barfa, ale są już na tyle zbilansowane że nie potrzebują suplementów i innych dodatków. Na pewno wyjdzie drożej

Dzięki za podpowiedź w wyborze suchej :)

Rocco Classic podałem ze względu na to że ma fajny skład, no i jest polecana na Karmopedii - http://www.karmopedia.pl/rocco-classic-mokra-karma-dla-psow-puszka/
Nie wiem czy wspominając o puszkach z niskiej i średniej pułki miałaś ją na myśli?
Jeśli mogę Cię prosić to podaj jakieś nazwy dobrych i sprawdzonych puch, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 13:46 »
rocco jak i wiele innych karm ma na 1 miejscu w skladzie podroby, tak na prawde nie wiemy ile tego mięsa tam jest. A powinno znaleźć się własnie na początku i być go najwięcej

Z innych polecanych dobrych mokrych karm pełnoporcjowych czy uzupełniających: Meatlove, Carnilove, Herrmanns, Alpha spirit