Autor Wątek: Rodowód ?  (Przeczytany 380 razy)

Offline Pawełek

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.01.2021
  • M: Podkarpackie
Rodowód ?
« dnia: 15.01.2021 o 21:29 »
Cześć, jestem na forum nowy.
Interesują  mnie dwie kwestie przy zakupie ON długowłosego.
1. Dzwoniłem do hodowcy i zapytałem czy piesek ma rodowód i otrzymałem wiadomość, że ma ale... rodowód klubowy - co to  znaczy ? z tego co się orientuję to hodowcy należą do związku kynologicznego, lub do FCI ewentualnie tylko do klubu jeżeli się mylę proszę o sprostowanie i ewentualnie opisanie różnic.
2. Dostałem również informację, że piesek ma tatuaż. Od czego zależy, że niektórzy hodowcy robią tatuaż a inni dają czip ?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Odp: Rodowód ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.01.2021 o 21:35 »
Szczeniaki z hodowli FCI/ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) dostają metryki urodzenia. Na podstawie metryki właściciel może, ale nie musi, wyrobić pełen rodowód. Na internecie można znaleźć wzory tych dokumentów.

Nie mam pojęcia co to jest "rodowód klubowy" - zapewne chodzi o rodowód jakiegoś klubu hodowców, czy innego tworu, które powstały, by omijać ustawę.
Najprościej się chyba zapytać w jakim związku hodowców jest zarejestrowana hodowla, poszukać info na internecie.

Obecnie w ZKwP hodowca może wybrać jedną formę znakowania - albo cały miot tatuuje albo czipuje. To zależy od wyboru hodowcy.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Pawełek

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 15.01.2021
  • M: Podkarpackie
Odp: Rodowód ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15.01.2021 o 21:37 »
bardzo dziękuję za odpowiedź  :)
miłego wieczoru