Autor Wątek: Łupież po furminatorze  (Przeczytany 106 razy)

Offline Atom

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.01.2021
Łupież po furminatorze
« dnia: 07.02.2021 o 12:15 »
Czy to normalne , że po wyczesaniu furminatorem pojawił się łupież . Atom nie drapie się . To dość brzydko wyglada . Nie wiem czy go wykapać teraz jest bardzo zimno nie chciałabym go przeziębić , czy dalej tylko wyczesywać .

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
Odp: Łupież po furminatorze
« Odpowiedź #1 dnia: 08.02.2021 o 00:13 »
czy to łupież tylko po wyczesaniu furminatorem?

Jeśli pies mieszka w domu, Wydaje mi się że to wina raczej ogrzewania, zmiany temperatury. Sucha skóra, psi kłak dostosowuje sie do temeperatury w której ma funkcjonować. Jak jest zmiana kłaków, sucha skóra, to zwyczajnie może się łuszczyć...
Może też być wiele innych czynników, takich jak zmiana jedzenia ewentualnie jedno i drugie. Lub zmiany chorobowe.

ja swoich nie kąpie, unikam  [tak] .. Jeśli już masz taką potrzebę zrób to szamponem hypoalergicznym żeby problemu nie pogłębić. Osobiscie wolałabym zostać przy wyczesywaniu. Gdy zacznie rosnąc nowy kłak, skóra wróci do normy wszystko się poprawi.

Offline Atom

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.01.2021
Odp: Łupież po furminatorze
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2021 o 12:07 »
Chyba rzeczywiście poczekam na nowy włos i będę dalej wyczesywać . Nieprzyjemnego zapachu nie ma. Pies się nie drapie. A i tak jak tarza się po podłodze to zbiera wszystkie okruszki, normalnie jak miotła.