Autor Wątek: Helgusia wita wszystkich:)  (Przeczytany 113 razy)

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 31.03.2021
  • M: Dolny Śląsk
Helgusia wita wszystkich:)
« dnia: 31.03.2021 o 18:05 »
Cześć, wreszcie postanowiłam dołączyć się do owczarkowatego forum:) Sądzę, że lepiej późno niż wcale (Helgusia podziela moją opinię) :D
Helcia chyba jest najstarszą psinką, która przyłącza się do Was już w zaawansowanym wieku. Liczy wiosen już 11 C:-)
Była sierotką ale znalazła dom (albo dom znalazł ją). Trafiła do nas 3 dni po śmierci i naszej 16-letniej suczki - mieszańca wyżła [**]
Jak tylko ogarnę przesyłanie zdjęć to odrazu prześlę :-[ 8)
Pozdrawiamy >:<

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
Odp: Helgusia wita wszystkich:)
« Odpowiedź #1 dnia: 31.03.2021 o 18:24 »
Jest jedno! Dzisiejsze [tak]  Muszę zmniejszać rozmiary zdjęć :-\

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31.03.2021 o 18:43 »
jeszcze trzy [tak]

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 31.03.2021 o 18:54 »
z prapraprapra.....wnuczkiem :D
z10-miesięcznym szczeniakiem :)

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2021 o 21:29 »
Witamy   >:<

Offline pawciorr

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 18.06.2014
  • M: Poznań
  • Tylko ona tak kochać umie!
« Odpowiedź #5 dnia: 01.04.2021 o 07:02 »
Witamy serdecznie  [zgoda]

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #6 dnia: 01.04.2021 o 10:10 »
witajcie !!!  :))

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 01.04.2021 o 13:20 »
Dzięki za miłe przyjęcie :) :)

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 01.04.2021 o 14:36 »
Dodam jeszcze kilka słów o Helgusi ;)
Jak skończyła 5 lat zaczęła się "psuć". Może to zbieg okoliczności ale wszystko się zaczęło po śmierci mojej psiej kruszynki ze schroniska [**] .
Najpierw podejrzenie zerwania więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego. Na szczęście trafiliśmy do dr Bierzańskiego (kliniki we Wrocku). Okazało się, że potrzebna będzie tylko blokada stawu. Zebrał się płyn w stawie.
Po roku przełom wiosny-lata pies dostał alergii i tak z przerwami jesienno-zimowymi.  Weterynarze nie wiedzieli na co ma alergie  :M
Aż sama trafiłam co jej jest (gryzą ją roztocza - trombikule lub często nazywane swędzik jesienny. Żerują w trawach zwłaszcza w rejonach podmokłych i leśnych). Na sobie też je miałam. Co dwa tygodnie dostawała preparat z [/color]permetryną. Minęło. Brak strupów, gryzienia, drapania, nerwowości (u niej i u nas). Przy tym dostała jeszcze zapalenie ucha. W domu miałam Oridermyl, więc na ucho odrazu podziałał.

ok 2 lat przerwy i coś jej wyszło na poduszkach przednich i tylnich. Nie mogła chodzić . Widać było, że ja boli. No i znowu do weta. Nie widzial czegoś takiego. Przepisał jej [/color]Advantan i Mupirox. Pomogło!

Jak skończyła 8 lat zaczęło coś się robić z jej oczami. Jakiś dziwny nalot - nie zaćma. Czytam książki z okulistyki przeglądam net.... aż trafiłam - [/color]łuszczka. Do weta po maść ze sterydem . Dostawała ją  - nie pamietam jak długo - ale z przerwami. wiadomo sterydy maja skutki uboczne.
Raz było lepiej raz gorzej. Jeszcze miała robione nadziąślaki ::)  Wyniki krwi przed zabiegiem jak u zdrowego 5-latka :)
Styczeń 2020 Helcia ma problemy z wypróżnianiem. Chce a nie może. Dostaje leki(nie wiem już ale napewno antybiotyki po miała stan zapalny). I tak do marca aż wreszcie znowu Jest gorzej. Znowu czytam, oglądam. Patrzę czyraczyca odbytu!. Wet potwierdza  - cyklosporyna wchodzi w życie :(
Trochę było  odpoczynku, aż do do 26.02 21. kiedy to Helgusia rano wygladała jakby nie mogła złapać równowagi (często na ulicy chodzą osobnicy na dwóch nogach i trzymają się ściany) ;)  Leciała na lewa stronę. ogólnie czuła się dobrze jadła, pila, była świadoma. Mam w domu leki przeciwbólowe [/color]Scanodyl. Dostała i spala pół dnia. W sobotę po nocce jadę z nią do weta. żeby ja zdiagnozował. Dalej leciała na lewa stronę i bała się iść po schodach. A jest ich 6.
Wet swoje a ja swoje. mówi, że dobrze zrobiłam, że dałam jej Scanodyl. Nic tylko, że to od bólu stawów albo wylew! Jakiś absurd  xxx :M Zaznaczam, że jest to jeden z najlepszych weterynarzy u mnie w mieście. Dostała Cimalgex do domu. A w gabinecie zastrzyk.
Przyjeżdżamy do domu , a pies po kilku godzinach ok 15-16 upada w pokoju. Oczywiście wszyscy już jesteśmy przerażeni.
Wstała z moja pomocą poszła spać. Dzwonię do innego bardzo dobrego weta ale niestety jest sobota i już nikt nie odbiera. A ja do pracy.
zwalnia się z roboty, żeby być z nią w nocy ( w piątek tez się zwolniłam). Rano w niedziele jedziemy do weta do którego nie mogłam już się dodzwonić w sb. Mówię co i jak. Została zbada neurologicznie. Diagnoza -[/color][/color]zespół przedsionkowy. Ten zastrzyk co dostała to był steryd deksametazon. Doktorka widzi, że pies jest zadbany. Piękna sierść, przyrost masy ciała rownież :D
W pon pobranie krwi. We wtorek wyniki. Międzyczasie zamawiam jej na weterynaryjny.pl Neurossuport. Omawiamy wyniki.
Jak u zdrowego 6-latka. [tak] [size=78%] Miała zrobiony panel geriatryczny. Nie ma się czego przyczepić. Wet przepisuje jej właśnie N[/size][/size]eurossuport[/size][size=78%] i [/size][/color][/size]Karsivan.[/font]
[/size]Po tygodniu od [/size]objawów[/size] [/size]zespołu[/size] przedsionkowego, zaczyna [/size]często[/size] sikać. To było w [/size]piątek[/size] [/b][/size]popołudniu. w sb pojawia się w moczu krew a w ndz rano po powrocie z pracy sama krew. Więc znowu do weta w niedzielę. Zapalenie przęcherza jej się przyczepiło. Myślę, że to po tych roztopach było. Antybiotyki i wszystko przeszło.
[/size]Helgusia zaczęła być chodząca apteką ;)
Co do [/color]Karsivanu: polecam wszystkim, kto ma psa starszego, który ma problem ze wstawanie, ślepnie głuchnie (Helga jest głucha jak pień, chociaż teraz nasłuchuje). Lek jest fantastyczny widzę to po niej. Lek dotlenia organizm. Żałuje, ze poprzedni weterynarz do którego chodziłam nie dał jej tego wcześniej.  Mogą go prać psy z chorobami serca. Na nerki tez nie jest szkodliwy. Helcia bierze 2,5 tabletki rano i wieczorem. Dostała piękne oczy. Są takie żywe, jak u młodego psa. Naprawdę czuje się lepiej niż było.
Wiadomo, że więcej dni za nią niż przed nią ale stary pies nie musi być paralitycznym strauszkiem ^W^ :)

Ma nadzieje, że mój "wykład" się przyda. Przeglaadne jeszcze forum widziałam, że już ktoś pisał o łuszczce i czyraczycy.

Offline Paulina K.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.03.2015
  • M: Szczecin
« Odpowiedź #9 dnia: 01.04.2021 o 19:31 »
Witamy na forum :) Pozdrawiam :)

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #10 dnia: 01.04.2021 o 19:39 »
Rzeczywiscie masz zdrowotne przeboje z dziewczyną  ::) Swoje lata ma... jeden pies choruje  :( drugi jest okazem zdrowia 
Każde takie doswiadczenie daje nam wiedze na przyszłość,  :) i to każdemu z nas
Najwazniejsze że bardzo o nią dbasz i walczysz, serce sie raduje  **> (::)