Autor Wątek: Matowa sierść  (Przeczytany 157 razy)

Offline Hipssy

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.02.2021
Matowa sierść
« dnia: 21.04.2021 o 12:59 »
Witam serdecznie
Moja sunia długowłosa niedługo kończy 5 miesięcy waży ok 16 kg. Karmiona jest karmą Acana Puppy and Junior. Ogólnie to mam wrażenie, że mogłaby jeść cały czas. Jest bardzo pazerna. Dostaje 380 g karmy dziennie. Za mało? Za dużo? Od czasu do czasu jajko surowe i trochę twarogu, kawałeczek wołowinki. Ostatnim czasem zauważyłam, że jej sierść zrobiła się matowa i szorstka i jakby przerzadzona. Jak patrzę na inne ONki w jej wieku to mają ładna gęsta, lśniącą, już dosyć długą sierść a moja wygląda jakby wylniała. Macie jakiś pomysł co zrobić, żeby poprawić jej wygląd? Pozdrawiam cieplutko ☺️

Offline HelO

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 31.03.2021
  • M: Dolny Śląsk
Odp: Matowa sierść
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2021 o 17:28 »
Cześć moja Helga też miała kiedyś taką sierść. Mimo, że zawsze pożera :D karmę z wyższej półki tak jak twoja sunią. Żeby jej poprawić sierść dostawała preparaty z biotyną np.BIOSKINEX CANIS albo GAMMOLEN i olej z łososia (HUNTER albo OLEUM Canis). Biotynę dostawała ok 2 miesięcy. Zaczęła na nią działać biegunkowo. Olej dostaje do karmy cały czas ;)

Offline Hipssy

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 25.02.2021
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2021 o 17:49 »
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Muszę się zaopatrzyć w ten preparat i olej, może moja sunia nie będzie miała biegunki. Trzeba wypróbować. Buziaczki 😗

Offline Kamila_

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 16.03.2006
« Odpowiedź #3 dnia: 22.04.2021 o 19:18 »
pewnie jest to chwilowe i przejściowe

wspomagaj preparatami które zawierają kwasy omega.

czynnikow moze być wiele, od temperatury w domu (suche powietrze wywolane ogrzewaniem), po alergie pokarmowe, zmiane sierści lub najważniejsze - czynniki chorobotwórcze, możesz zrobić jej jakieś kontrolne badania krwi. Narządy wewnetrzne tez odpowiadają za zły stan sierści/skóry

Offline Hugo

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 16.03.2021
  • M: Kalisz
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2021 o 21:07 »
Zbadaj kał mieliśmy tez taki problem okazalo sie ze były pasożyty lambie i to była przyczyna.