Autor Wątek: Impregnacja budy wewnątrz  (Przeczytany 119 razy)

Offline blazej

• Forumowicz
  • *
  • Data rej.: 29.08.2021
  • M: Toruń
Impregnacja budy wewnątrz
« dnia: 29.08.2021 o 08:47 »
Zakupiłem dużą budę z tarasem dla pieska, tylko popełniłem chyba duży błąd i przemalowałem podłogę WEWNĄTRZ budy i ściany na wysokość 50cm lakierobejcą Sadolin Extreme. Jest to lakierobejca na bazie wody, więc nie ma przynajmniej dla człowieka zbyt drażniącego zapachu, ale nie wiem jak będzie z pieskiem... Czy taka impregnacja po wyschnięciu może być dla psa drażniąca?

Jeżeli tak, to co teraz, zeszlifować tą powłokę ? generalnie w większości jest to do zrobienia, ale taka niezaimpregnowana buda to też może być magazynem pleśni i grzybów.
Druga sprawa to w domu na lakierowanej podłodze piesek siedzi i nie ma z tym problemów, ale to może inny rodzaj lakieru...

Offline blazej

• Forumowicz
  • *
Odp: Impregnacja budy wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: 01.09.2021 o 20:37 »
Ściany już zdarłem szlifierką do gołego drewna, całe popołudnie roboty...
Czy myślicie, że podłoga może być zaimpregnowana i ew. na to przybić nowe surowe dechy, czy też zdzierać?

Offline Barton_

• in statu nascendi
  • Pasterz
  • Data rej.: 18.04.2012
« Odpowiedź #2 dnia: 01.09.2021 o 21:51 »
Psy podobnie jak ludzie mogą być uczulone. Czy i na co to loteria. Jeżeli nie będzie objawów a środek jest bezwonny to nie ma co na wyrost popadać w przesadę.

Offline blazej

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 02.09.2021 o 08:34 »
Narazie śmierdzi, ale 5 dni od malowania to normalne, pewnie z czasem wywietrzeje, pewnie przesadzam, ale się nasłuchałem, że to niedopuszczalne, żeby psu lakierobejca malować w środku, że pies nie będzie chciał tam spać, że psy dostają zapalenia spojówek itp...