Autor Wątek: Szkolenie Trójmiasto  (Przeczytany 10388 razy)

Luna

• Gość
Szkolenie Trójmiasto
« dnia: 20.08.2002 o 14:44 »

Witam,

Zalezy mi na informacji, gdzie w Trojmiescie (w okolicach Gdanska) mozna znalezc dobra szkole i tresera dla ON-kow?

Offline Inka

• Pasterz
  • Data rej.: 24.06.2002
  • M: Gdańsk
Odp: Szkolenie Trójmiasto
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2002 o 15:11 »

Trudna sprawa.

Misia i ja uczęszczałyśmy do przedszkola p. Agnieszki Kępki tj.: Hau-Ward z siedzibą w Gdańsku-Oliwie, przy ul. Mściwoja II 31, tel.: 0-58/558-14-80 lub: 0-608/286-107. Zajęcia odbywały się w niedziele w Gdańsku-Żabiance, przy ul. Pomorskiej (placyk obok torów SKM-ki). Więcej przeczytasz na stronie: http://www.hauuward.pl/

"Dorosłą szkołę" będziemy kończyć albo u p. A. Kępki albo w Związku Kynologicznym, który również ma przedszkole i szkoli nie tylko pieski z papierami. Związek ma siedzibę w Sopocie, przy ul. Sikorskiego 6, tel.: 0-58/551-33-69. Zajęcia odbywają się w Gdańsku-Oliwie, przy ul. Spacerowej na tzw. "Leśnym Boisku". Stronka ZKwP O/Gdańsk to: http://strony.wp.pl/wp/zkwpgdańsk/

Witam :) po maleńkiej przerwie

Luna

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 20.08.2002 o 20:38 »

Dziękuję:)

Jesteś nieoceniona:)) Pooglądałam sobie podane przez Ciebie strony i stwierdzam, że wyglądają sensownie. Interesują mnie jednak Twoje osobiste wrażenia po tym psim przedszkolu. Myślę, że moim brzdącom się taka zaprawa przyda (choć właściwie powinnam powiedzieć, że przyda się mnie - jako... hmmm... przewodnikowi - dość dziwnie mi to brzmi).

Pozdrawiam serdecznie

Kasiunia

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 20.08.2002 o 23:32 »

Luna, jestem wprawdzie z Warszawy i szkoły Hauuward nie znam ale... gdy miałam problem na jaki rodzaj szkolenia zapisać się z Gaja i jak powinna być szkolona znalazłam adres internetowy tej szkoły i napisałam mejla. Opisałam cała sytuacje i po jednym dniu! otrzymałam bardzo wyczerpujacą i fachową poradę. P. Agnieszka Kępką przesłał mi też załączniki z róznymi artkułami na temat szkolenia psiaków i udzieliła naprawdę dobrych porad! Tylko tyle wiem o tej szkole ale wydaje mi sie, że osoba ja prowadzaca jest dobrym fachowcem i zyczliwym człowiekiem NAPRAWDĘ kochającą psiaki i swoja pracę.

Pozdrawiam

Luna

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 21.08.2002 o 09:26 »

Cześć,

tak mi to wlasnie wyglada - na zyczliwa i wiedzaca co robic osobe:) Poczytalam sobie wczoraj bardzo uwaznie to, co zawarte jest na stronach szkoly. Pierwsze lody w stosunku do moich krnabrnych szczeniat zostaly przelamane. Nagrody naprawde dzialaja i psiaki zupelnie inaczej chodza!:))

Pewnie zatem skorzystam i z psiego przedszkola i dalszej nauki. Jednak widze, ze problem jest nie tyle w psiakach, co w czlowieku - duzo trzeba sily woli zeby samemu sie opanowac i konsekwentnie i spokojnie prowadzic takie stworzenie... Niezla szkola przed pojawieniem sie dzieci...;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Offline Inka

• Pasterz
« Odpowiedź #5 dnia: 21.08.2002 o 10:27 »

Wcale mnie nie dziwi, że to Ty odczuwasz głód wiedzy o pieskach. Przekonałam się na własnej skórze, że to ja - Przewodnik przede wszystkim się uczę i to już od przedszkola, a właściwie nawet wcześniej...

A moje własne doświadczenia? Domyślałam się, że o to pytasz i dlatego napisałam, że to trudna sprawa .

Może nie wszystko nadaje się na Forum, może część powinnam wysłać Ci na priv? OK, spróbuję.

Przede wszystkim nie znam szkolenia Związkowego. Oba place szkoleniowe są bardzo blisko siebie położone, a ceny identyczne, jeśli chodzi o "dorosłą" naukę, przedszkole HAUWARD-u kosztowało ostatnio 7 zł za niedzielę, przedszkole Związkowe prawdopodobnie jest jeszcze (bo kiedyś było tak i w HAUWARDZIE) darmowe.

Co do szkoleniowców uważam, że najlepszym na naszym terenie jest p. Michał Szalc, który akurat jest członkiem komisji szkoleniowej ZKwP. Marzę o tym, byśmy z Misią dostały się do niego, ale to potwornie trudna sprawa, prawie niemożliwa. Pan Michał jest po prostu rozchwytywany i bardzo zajęty przez różne "spec-firmy" (m.in. Policja, Straż Miejska itp.) i takie szaraczki jak Misia i ja mogą sobie tylko powzdychać, bo p. Michałowi niewiele pozostaje czasu na indywidualne pieski. Chyba, że... Pomarzyć dobra rzecz

Kontaktowałam się zarówno z p. Michałem, jak i z p. Agnieszką zanim kupiłam Misię. Bardzo uważnie wybierałam hodowcę, pytałam w Związku, pytałam weterynarzy i szkoleniowców. Zrobiłam cały wywiad, bo chciałam nabyć szczeniaka od człowieka, który naprawdę kocha zwierzęta, a nie rozmnaża ich dla zysku. W każdym razie spotkałam się ze zrozumieniem, otrzymałam pomoc w postaci wielu fachowych wskazówek (no i referencje dla hodowcy).

Do przedszkola HAUWARDU uczęszczałyśmy z Misią od października do maja, kiedy to moja panienka zaczęla dojrzewać i po prostu była już zbyt dorosła na przedszkole. W HAUWARDZIE świetna atmosferka, ciekawe lekcje i mili szkoleniowcy - p. Agnieszkę wspomagają też inne osoby. Zawsze po zajęciach znajdowali czas na pomoc w rozwiązaniu indywidualnych problemików związanych z wychowywaniem malucha.

Nie jestem jednak zdecydowana, czy będziemy kontynuowały tam naukę, czy w Związku. Po pierwsze HAUWARD pomaga w przygotowaniu piesków do wystaw, ale z wyjątkiem ON-ków (!), a nam jak na razie spodobały się wystawy, więc pod tym względem musimy sobie radzić bez p. Agnieszki. Co więcej mam nadzieję przystępować z moim Misiaczkiem do szkolenia i egzaminów PT, IPO, co akurat możliwe jest też w HAUWARDZIE, ale... Może to ogólnie problem szkoleń grupowych, może coś innego - nie chcę by zabrzmiało to jak oskarżenie HAUWARDU... W każdym razie okazało się, że mimo pilnej nauki popełniam od początku kilka błędów, których w przedszkolu nikt nie dostrzegł i kilka drobiazgów, których tam się uczyłam kłóci się troszeczkę z tym, czego wymaga się od pieska zdającego ww. egzaminy. Teraz sama mam problem z wyborem szkoleniowca.

W każdym razie przedszkole HAUWARDU warto było kończyć, wiele tam się dowiedziałyśmy i była to świetna zabawa. Trzeba widzieć radość psiaczka, który orientuje się w trakcie spacerku, że dzisiaj idziemy do przedszkola!

sliwa_oka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 28.10.2002 o 22:03 »
Mam siedmio miesieczna suczke i chcial bym ja wyszkolic. Mieszkam w Gdansku wiec chcialbym wlasnie tu chodzic z psem na szkolenie. Jest to moj pierwszy piesek i nie mam pojecia zupelnie o tym gdzie mozna sie udac. Chcialbym zeby osoba zorietowana podala mi namiary na jakas dobra szkole i napisala kilka slow o niej.

Offline Inka

• Pasterz
« Odpowiedź #7 dnia: 29.10.2002 o 09:53 »

Ooo! To aż trzy osoby mają w Gdańsku owczareczki!

Witam!

Proponuję dwie strony: http://www.hauuward.pl/ oraz http://strony.wp.pl/wp/zkwpgdansk/ Zajrzyj - zapytaj. Nie jestem na tyle zorientowana w ich pracy, by pisać, że są dobrzy bądź źli. Z Misiaczkiem kończyłam przedszkole u p. Agnieszki Kępki (HAUUWARD) - obecnie uczęszcza tam Forumowiczka Luna ze swoimi R & R. Na wyższe stopnie jeszcze się nie wdrapałyśmy.

Luna

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 29.10.2002 o 09:57 »

Czesc,

poczytaj sobie temat pt. "Gdzie na szkolenie w Trojmiescie" - moze sie okaze przydatny;

poza tym fajnie, ze objawil sie ktos z Gdanska:) bo jak na razie jestesmy tu we dwie z Inka oraz trzema suniaczkami:) urzadzamy wspolne spacerki w rozne ciekawe i mniej ciekawe miejsca, co zostalo nieco 'zepsute' przez zmiane czasu, gdyz ciemno sie robi juz o 18.00, a nie o 19.00 jak przed niedziela jeszcze ;) kiedy to spokojnie sie mozna bylo nad morze wybrac :) a teraz ciemnosc straszy...

pozdrawiam(y) cala piatka (bo mysle, ze Inka sie dolaczy do tych pozdrowien, a suniacze tez nie beda dluzne)

sliwa_oka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 29.10.2002 o 19:22 »
Dzieki za wszystki pomocne podpowiedzie a w szczegolnosci za pozdrowienia. Podrawiam rowniez!!!

Olka

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 14.11.2002 o 17:38 »
Cześć Śliwa, i ja jestem z Gdańska. Serdecznie pozdrawiam. Co do szkolenia, zobacz też stronę www.pzspu.pl, oni prowadzą szkolenie specjalnie pod kątem on-ów a na plac szkoleniowy zawsze można przyjechać i zobaczyć, jak ćwiczą szkolone u nich psy i czy szkolenie się podoba. Osobiście zaś, polecam.

Michał R.

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 21.11.2002 o 15:33 »
Czesc ja jestem tez z Gdańska, moj ON ma juz 6 miesiecy. Pozdrawiam i proponuje zrobic kiedys Trojmieski zlot wlascicieli ON-a

Offline Inka

• Pasterz
« Odpowiedź #12 dnia: 22.11.2002 o 15:50 »

Michał - pomysł doskonały! Przepraszam, że nie odpowiadałam od razu, ale troszeczkę zawirowań w związku z przeprowadzką pewnego pieska, którego przynależność rasową dyplomatycznie przemilczę, siedzimy z Luną na prywatnym kanale.

Wyraźnie owczarkomaniacy są w manii zapoznawczej   Może by tak poświęcić temu (znaczy Trójmiastu) odrębny temacik, jak to zrobiła Kasiunia dla Warszawiaków? Zajmiesz się tym? - ja za moment wypadnę z netu aż do poniedziałku i pomysł może umknąć uwadze ewentualnych zainteresowanych, a nie ujawnionych.

Zaglądam nowym forumowiczom w profile i w ten sposób udaje mi się czasami wyłowić tubylca. Stąd moja znajomość z Luną, od dłuższego czasu realna, a nie tylko wirtualna, ale zdążyłam zamienić już parę słów również z Basią od Colta i Olką. Niektórzy jednak nie podają w profilu, z jakiego są miasta, a mogliby być również zainteresowani spotkaniem. Jeżeli sprawy tak szybko się potoczą, że padnie już termin - zanim zdążę znów zajrzeć na Forum, proszę: 1 grudnia nie mogę - mam nadzieję, że będę wtedy w Poznaniu.

Pozdrawiam serdecznie!

Luna

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 22.11.2002 o 18:32 »

hi,

Michal - witamy:) to mamy pieski (znaczy ja mam sunie;) ) prawie w tym samym wieku:) Moja Raksa ma 5 miesiecy i trzyma sie dobrze;

czekamy na 'bliskie spotkania w Gdansku'

L.&R.

Dimona

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 04.01.2004 o 18:15 »
Hej mam 2,5 miesięcznego onka i lada moment trzebaby się wybrać na pierwsze szkolenie.Właśnie rozglądamy się, gdzie można by się udać.Czy ktos mógłby mi poradzić, gdzie w okolicach Gdańska najlepiej znależć takie "przedszkole"?Szukałam już w tematach na forum, ale  nic nie znalazłam.I może zna ktoś przypuszczalne ceny?Tak tylko dla orientacji, bo zupełnie nie mam pojęcia ile można na to przeznaczyć z domowego bużdżetu?