Autor Wątek: Szkoła AKI - Warszawa  (Przeczytany 1785 razy)

Guest

• Gość
Odp: Szkoła AKI - Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: 18.11.2002 o 09:41 »

Joana od Carsona chwalila szkolke w Domaszczynie pod Wroclawiem, popros ja o szczegoly.

zofia

Offline mocna

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.10.2002
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: 18.11.2002 o 11:13 »
No wiec pierwsza lekcja przebiegla nam na chodzeniu na smyczy i uczeniu reagowania na imie psuni i przychodzenia "do mnie" oraz na chodzeniu przy nodze. Najtrudniej przyszlo mi uczyc sie koordynacji wydawania komendy jednoczesnie odpowiednio manewrujac linka  i smakolykiem :).

Wolta dosc szybko zorientowala sie, ze najkorzystniej dla niej bedzie nie oddalac sie od nas i ogladac sie co chwile na nas, czy przypadkiem nie trzymamy juz w reku bonusika :).

Teraz jeszcze musze nauczyc reszte rodziny jak "to" sie robi, bo nie zawsze ja wychodze z psem na spacer.

pozdrawiam   --   monika

ps. A pogoda, trzeba przyznac, sprzyjala spacerom :)

Sunnta

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 18.11.2002 o 14:56 »
ja tez to miałam na pierwszej lekcji ale byłam z męże i obserwowłam jak on to robi i jakie rady daje mu treserka

Kasiunia

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 19.11.2002 o 09:58 »

ZGADZAM SIĘ Z WAMI! NA POCZĄTKU NAJTRUDNIEJSZA JEST KOORDYNACJA... JA MIAŁAM Z SAMEJ SIEBIE NIEZŁY UBAW. CZUŁAM, ŻE MIOTAM SIĘ GORZEJ NIZ GAJA. NA SZCZĘŚCIE TO SZYBKO MIJA!

POWODZONKA!!!

Offline madrak1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.09.2002
  • M: Warszawa-Bemowo
« Odpowiedź #19 dnia: 13.12.2002 o 12:24 »

No to widze, że teraz chyba wiekszość forumowiczów z Warszawy szkoli się w AKI  Miesiąc temu tez dołączyłam do zaszczytnego grona i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Uczę się, trenuję i jeszcze raz uczę się, abym  w końcu mogła usłyszeć jak pani Agnieszka chwali tak samo mnie jak mojego psa

ramzes 1

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 22.02.2006 o 15:56 »

Właśnie rozpoczeliśmy z Ramzesem szkolenie w Aki.Po pierwszych zajęciach musimy sporo zmienić.Jednak postępowanie zgodnie z zaleceniami przynosi zaskakująco dobre rezultaty.Wydaje się ,że to takie proste i oczywiste.

Jestem ciekawy jakie są wasze wrażenia i opinie?

Piszcie jesteśmy bardzo ciekawi!

Krzysiek&Ramzes 

Cinek

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 22.02.2006 o 17:06 »

Mam pytanie apropo szkolenia. Od jakiego wieku moga byc szkolone szczeniaki? Czy w wakacje tez sa prowadzone kursy szkoleniowe?

Cinek

ramzes 1

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 22.02.2006 o 18:48 »

Ramzes ma 5 miesięcy i super sobie radzi.Wejdź na www.aki.pl i zapytaj o szczegóły.

K&R

Ania & Frodo

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 22.02.2006 o 18:54 »
To raczej Ty się podziel wrażeniami, bo starzy "akowicze" - mogą być posądzeni o stronniczość. Powodzenia!

Offline kserbin

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 23.05.2004
  • M: Grodzisk Mazowiecki
« Odpowiedź #24 dnia: 22.02.2006 o 18:59 »

Moje wrażenia były bardzo dobre, zwłaszcza że na pierwsze spotkanie (Graf mial 4 m-ce) poszłam z psem który już wszytko umiał. Oczywiście w wieku 8-9 m-cy przychodzi kryzys, ale wtedy był ok. Dostałam bardzo dobre rady jak przyspieszać wykonywanie komend.

Chodziłabym tam do nich dłużej, ale okazało się że Graf ma dysplazję, zaczął kuleć i dostał szlaban na bieganie i większy wysiłek na 9 m-cy i tak nasza kariera sportowa się zakończyła.

Ale szkolenie polecam, bo jest indywidualne, unika się znużenia i znudzenia psa, co często występuje w grupach, a jednocześnie można testować posłuszeństwo na innych psach biegających w parku.

Uważam że to świetny wybór, życzymy powodzenia. Pisz o postępach, radach, na pewno będą ciekawe.

ramzes 1

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 22.02.2006 o 19:24 »

Jesteśmy po pierwszysz zajęciach .Całkiem ciekawe spojrzenie na ułozenie psa.Jestem w szoku ,ze Ramzes jest w stanie przejść obok bułek przy śmietniku i nie spojrzeć na nie!Do tej pory to abstrakcja!Moja żona wczoraj dzwoni żebym przyjechał z pracy bo nie moze złapać psa ( ja nie miałem z tym problemów d mnie przychodził bez problemów)Instruktorka wytłumaczyła żonie jakie popełnia błędy. I co?Pies na jej zawołanie przychodzi!Zdajemy sobie sprawę ,że dopiero zaczynamy, i że" pierwsza jaskólka......"ale jesteśmy silnie zmotywowani i chcemy mieć super przyjaciela w naszym ramzesie.Dlatego będziemy cierpliwie pracować.

Może ktoś ze "starych akowiczów" napisze coś o swoich postępach!

K&R

ramzes 1

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 26.02.2006 o 18:40 »

Pracujemy ciężko!Konsekwentnie trzymamy się wskazówek instruktrki i widać,że Ramzes powoli zaczyna kumać o co nam chodzi.Trochę się dziwi,że nie ma flexi smyczy tylko jakaś krótka której na dodatek nie opłaca się napinać.napiszemy Wam co będzie się działo w następnych tygodniach.

Może ktoś jeszcze będzie chciał opisać wrażenia ze szkolenia swoje i swojego psa.

K&R

Kasiunia

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 26.02.2006 o 19:06 »
Dzięki Beacie z AKI udało sie nam nieco utemperować szalonego potwora . Okazało się, że konsekwencja i WIEDZA czynią cuda. Rzeczywiście, dzięki niej rzeczy, z pozoru nierealne, nabrały realnego oddzwięku . To było dla nas jak objawienie. Wystarczyło zaledwie kilka lekcji, byśmy znaleźli z psem wspólny język. Polecam gorąco tę szkołę!!!!!!
Teraz każdego dnia ćwiczymy sami,ale... wiemy juz jak to robić!Kasiunia38774,7970023148