Autor Wątek: Szkolenie w Poznaniu  (Przeczytany 1565 razy)

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Odp: Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 17.02.2004 o 21:47 »
ciekawe jak pracuja dla policji ? Może szkolą psy policyjne?

Offline madlen

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 22.06.2003
  • M: Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: 18.02.2004 o 09:41 »

no dobra, skoro mnie wywołali do odpowiedzi

nie polecam ośrodka "Na Woli" ponieważ:

- grupy są zbyt liczne, czasem po kilkanaście psów

- psy często nie są dobrane wiekowo - oprócz szczeniaków 6-7 miesięcznych w grupie są i dorosłe psy 2-3 letnie (a większość ludzi przychodzi na szkolenia z problemami)

- pieski cały czas na smyczach, bo spuścić taką sforę, aby chwilkę między ćwiczeniami sobie pobiegała to nie sposób - kto upilnuje?

- Pan M.S. ma dość dziwne jak dla mnie poglądy wychowawcze typu: pies do 18 miesiąca swojego życia powinien być odizolowany od innych psów i ludzi, wtedy będzie bardziej przywiązany i posłuszny wobec właściciela

Myślę, że starczy.

Ja też początkowo chciałam szkolić Czikę właśnie "Na Woli", ale po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego i rozmowie z Panem M.S. zrezygnowałam, czego nie żałuję.

OlaO

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 18.02.2004 o 10:13 »
grupa wyjściowo jest liczna, ale po kilku zajęciach jest dzielona na dwie grupy. w mojej grupie było 6 osób. pieski były w wieku od 6 m-cy do roku. jeśli chodzi o możliwość puszczenia psa ze smyczy, to chyba lepszego miejsca nie ma, jak rejon otaczający ośrodek. zaraz jest las, a obok wielka polana. w czasie przerw każdy szedł ze swoim psem, gdzie chciał i rzucał mu zabawkę. co do metod wychowawczych typu "odizolowanie psa od innych piesków i ludzi" to chyba wielkie uproszczenie. Chodzi raczej o to, nie należy pokazać psu, ze fajniej jest bawić się na spacerze z psami niż z panem/panią, bo pies będzie miał nas w nosie. Poza tym spacer to doskonała okazja, zeby poprzez zabawę pas szkolić, zamiast puścić go żeby się wyszałał z innymi psami (bo tak łatwiej). 

Offline madlen

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 18.02.2004 o 11:32 »

Cytat: OlaO
w czasie przerw każdy szedł ze swoim psem, gdzie chciał i rzucał mu zabawkę. co do metod wychowawczych typu "odizolowanie psa od innych piesków i ludzi" to chyba wielkie uproszczenie. Chodzi raczej o to, nie należy pokazać psu, ze fajniej jest bawić się na spacerze z psami niż z panem/panią, bo pies będzie miał nas w nosie. Poza tym spacer to doskonała okazja, zeby poprzez zabawę pas szkolić, zamiast puścić go żeby się wyszałał z innymi psami (bo tak łatwiej). 

Ola pisząc "odizolować psa" nie miałam na myśli tego, że nie podoba mi się zabawa właściciela tylko z własnym psem. Tu się zgodzę z Tobą, że lepiej jak pies w czasie przerw jest zajęty ze swoim panem/panią niż szaleje z innymi czworonożnymi, choć i to szaleństwo tez czasami się przydaje

"Odizolować" to znaczy nie pozwalać na kontakty z innymi psami i ludźmi, po to by pies zaczął sluchać tylko i wyłącznie swojego właściciela. A ja akurat poznałam fajnego dobka, który tymi metodami miał być właśnie wychowywany. Inne pomysły tez były. A pies po szkoleniu "Na Woli" nie dość, że był wygłupiony to jeszcze zaczął reagowac agresywnie nawet na własną właścicielkę.

Być może jednak metody Pana M.S zmieniły się od tego czasu z korzyścią dla psiaków i ich właścicieli. Jeśli tak to tylko przyklasnąć

A poza tym Ola to chyba nie będziemy się kłócić? Ważne, że ze szkolenia jesteś zadowolona i przyniosło ono efekty

OlaO

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 18.02.2004 o 11:53 »

kurcze, nie chciałam żeby to wyglądało jak kłótnia. dobrze, ze można podzielić się spostrzeżeniami. moja sunia była bardzo agresywna w stosunku do innych psów. To na szkoleniu dowiedziałam się, dlaczego tak się dzieje, co robie źle próbubując jej tego oduczyć i co zrobić, żeby oduczyć pas takiego zachowania. Zastosowałam się do rady i poskutkowało. Co do kontaktów i innymi psami, to moja sunia prawie wogóle nie bawi się z innymi psami, a jak zobaczy, ze mam w kieszeni zabawkę, to nawet sunia naszych znajomych nie portafi jej zachęcić do wspólnych zabaw.

Jeśli chodzi o metody szkolenia w ośrodku "Na Woli", to oczywiście nie byłam bezkrytyczna. Jeśli coś mi nie leżało, to prosiłam o możliwość szkolenia psa w inny sposób. Tak dowiedziałm się, że szkoły tresury psów są przeróżne. Moja sprawa, jaką wybiorę. Najważniejsze, żeby jej nie zmieniać. Często rozmowa na temat metod szkolenia tak nas wciagała, ze zamiast godziny zostawaliśmy na placu treningowym do późnego wieczora.     

Offline ankap

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.04.2005
  • M: poznań
« Odpowiedź #20 dnia: 10.11.2005 o 02:02 »
Mam prośbę czy moglibyście polecić mi dobrą szkołę dla psów w Poznaniu.
« Ostatnia zmiana: 09.04.2014 o 19:25 wysłana przez Nanami »

Offline madlen

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 10.11.2005 o 09:40 »
w Poznaniu tak na dobrą sprawę są 2 duże:
Na Woli p. Marka Skórskiego www.nawoli.pl
ABC p. Piotra Lisieckiego www.abc.poznan.pl

na obecną chwilę nie mogę polecić żadnej...
pierwszej nie znam na tyle, aby polecać
co do drugiej - byłam kiedyś jej kursantką - obecnie jestem na etapie rozczarowania

zależy Ci na czymś szczególnym? Przedszkole, kurs podstawowy? Ponoć fajne przedszkole jest w ABC, prowadzone przez P. Izę

najlepiej przejedź się do każdej ze szkół, zobacz jak się pracuje z psiakami, porozmawiaj z trenerem, kursantami... i podejmij decyzję

Offline ankap

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 10.11.2005 o 12:57 »

Dzięki Madlen

Na przedszkole nasz piesek jest za duży (8 miesięcy), chodzi mi o szkolenie podstawowe. Oskar zna podstawowe komendy, w domu jest najukochańszym i posłusznym psem, ale na spacerku kiedy pojawiają się "rozpraszacze", głownie w postaci innych psów jest dużo gorzej. Dlatego potrzebujemy fachowej ręki, która pomogłaby w ułożeniu naszego psa.

Jeżeli ktoś szkolił pieska w tej szkole "Na woli" to proszę o opinie dot. kursu, instruktorów, po prostu jak tam jest.

Pozdrawiam

jkiersz

• Gość
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #23 dnia: 07.02.2006 o 20:14 »

witajcie

moja Zarunia jak wiecie od prawie uodzenia brala prywane lekcje szkolenia 2 razy w tygodniu.efekty sa bardzo dobre.od 3 miesiecy juz ich nie ma-lekcji.chcialam ja zglosic teraz na szkolenie do Zwiazku,bo bez niego nie moze Zara zdawac egzaminu na psa towarzysza.i co teraz?jak oceniacie te szkolenia?w wielkopolsce kierownikiem sekcji jest p.Roszkiewiczi on wlasnie szkoli psy przed egzamem.poradzcie mi cos!

Offline anka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 11.12.2002
  • M: Białystok
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #24 dnia: 08.02.2006 o 06:47 »
A dlaczego musisz iść na szkolenie Związowe żeby zdawać egzamin?
Do egzaminu możesz podejść nawet jeśli nie szkoliłaś w ZK, musisz spełniać tylko dwa warunki: być członkiem ZK i mieć opłaconą składkę za obecny rok oraz uiścić opłatę za egzamin. Wysokość opłat za egzaminy ustalają oddziały i tam musisz się dowiedzieć ile taki egzamin kosztuje.

Offline Monika

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2002
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #25 dnia: 08.02.2006 o 09:15 »

tak jak pisze Ania, egzamin możesz zdawać eksternistycznie, bądź "przyczaić" jakieś zawody PT i na nich wystartować, w ten sposób będziesz miała zaliczony też egzamin

natalia25

• Gość
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #26 dnia: 14.02.2007 o 14:32 »
Moja sunia ma juz 4,5 miesiąca i zaczęlam rozglądać się za jakąś szkołą dla niej (chcemy zacząć wiosną). Czy ktoś zna jakies dobre szkoły w poznaniu?

Offline ankap

• Owczarkarz
  • **
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #27 dnia: 16.02.2007 o 15:35 »

Natalia tyle znalazłam na forum tutaj na Owczarku: http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=442&KW=szkolenie+w+Poznaniu

Ja byłam na szkoleniu "Na Woli" i szczerze mówi±c mam mieszane uczucia, ale ja zaczynałam szkolenie z dorosłym psem, a twój nadaje się do psiego przedszkola. Słyszałam dobre opinie o psim przedszkolu w szkole ABC. A i ostatnio znalazłam w necie stronkę szkoły  http://www.pawelzielinski.pl/szkola.htm ale nic o niej nie wiem.

ankap39129,6774189815

natalia25

• Gość
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #28 dnia: 16.02.2007 o 21:47 »
dzieki:) pozdrawiam

Offline Monika

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 13.05.2002
Szkolenie w Poznaniu
« Odpowiedź #29 dnia: 16.02.2007 o 22:28 »
podobno latem ma się pojawić u nas szkoła cywil z Warszawy, będą ćwiczyć na cytadeli ich stronka