Autor Wątek: STORAT - akcje i działania  (Przeczytany 18898 razy)

Offline Aall

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.06.2002
  • M: Bristol UK
Odp: STORAT - akcje i działania
« Odpowiedź #60 dnia: 30.09.2004 o 13:17 »
Bardzo krótką relację ze swoich "popisów" zawarłem w temacie: Egzaminy psów ratowniczych w ZKwP
Przepraszam ale brak czasu

Offline Joana

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.09.2002
  • M: Wrocław
« Odpowiedź #61 dnia: 06.10.2004 o 13:19 »
Właściwie historia niezwiązana jest bezpośrednio z psami. Może z wyjątkiem tego, że Carson cały czas 'wspierał' mnie będąc obok. Niemniej bardzo silnie skojarzyła mi się ze STORATem i grupami poszukiwawczymi, bo jest zakończeniem zaginięcia, które mogło być podsumowane na przykład w ten sposób (za Stroną STORAT):

"# 28.09.2003 r. Leżajsk - Przychojec (KP Policji Leżajsk)
poszukiwanie 77-letniego chorego mężczyzny
Wynik: w terenie wyznaczonym do przeszukania nie odnaleziono zaginionego.
Zwłoki odnalezione poza obszarem poszukiwań przez przygodnych ludzi 29.09.2003r."

Całe wydarzenie miało miejsce dosłownie dwie godziny temu. Siedziałam w domu z dzieckiem, gdy zainteresowały mnie jakieś głosy na dworze. Mieszkamy w dość odludnej okolicy, więc każda taka sytuacja zwraca uwagę. Okazało się, że wkoło samochodu, który stał koło naszego domu kręcił się pewien starszy pan. Z daleka wyglądał na bezdomnego. Widać było, że próbuje się dostać do samochodu. Oczywiście wiedziałam, że samochód nie jest jego i szkoda by było, gdyby go zniszczył. Nie wiedziałam natomiast, czy pan jest pijany, czy może być agresywny, czy jest w stanie na przykład wziąć kamień i wybić szybę żeby się jednak do samochodu dostać. Zostawiłam dziecko i poszłam się zapytać o co chodzi. Pan bełkotał, że chce się dostać do środka. Na pytanie, czy to jego samochód twierdził, że tak.
Dziecko w domu płakało, że na ulicy było słychać. Nie mogłam przecież tak stać i rozmawiać z panem, który próbował się przy pomocy patyków dostać to do drzwi, to do bagażnika. Zadzwoniłam po Straż Miejską (ukłony w stronę naszego rejonowego strażnika p. Sadowskiego).
I co się okazało? 'Włamywacz' według własnych wyobrażeń był w Nowym Tomyślu, na osiedlu, na którym mieszka i próbował wsiąść do swojego samochodu. Tylko kluczyków nie mógł znaleźć.
Jak to się stało, że 'jego' samochód stoi na odludziu we Wrocławiu, z dala od szlaków komunikacyjnych? - to już chyba nikt nie odpowie.
Na szczęście wszystko się w miarę spokojnie skończyło a ja, choć nie szukałam, pomogłam w odnalezieniu człowieka. To chyba jakieś fatum za mną chodzi.

Offline Grzes

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2002
  • M: Wrocław / Bydgoszcz
« Odpowiedź #62 dnia: 06.10.2004 o 13:25 »
polecam artykuły na temat tegorocznej nagrody nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. Amerykanie Richard Axel i Linda B. Buck zostali laureatami za badanie nad zmysłem węchu u człowieka. Może przyda się następnym razem?

Offline Joana

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: 06.10.2004 o 13:28 »
No właśnie. Osoba chora, a już na pewno osoba zaginiona na pewno inaczej 'pachnie'. Carson szczeka wybiórczo - zwykle na pijaków i różnych meneli, którzy się tu kręcą. Na tego pana nie szczekał. Gdybyśmy my mieli takie zdolności, moglibyśmy na ulicy typować osoby zaginione.Joana38266,5622569444

sarrat

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: 11.10.2004 o 12:18 »
Joano - poszukiwanie ludzi zaginionych tak naprawde jest wielka ruletką, przy przystepowaniu do działań pewne jest tylko to ,ze ktoś zaginął....lub czasem (chcoć na to trzeba uważać) ewentualnie miejsce gdzie osoba widziana była po raz ostatni. Przyczyny zaginięć są różne od błachyc z pozoru ucieczek z domu (nie tylko w wykonaniu dzieci), poprzez nagle pojawiająca się chorobe do zdarzeń kryminalnych. Przystępując do poszukiwań żadko znany jest powód zaginięcia, w większości jednak przypadków dodatkowo rodziny/swiadkowie nie przedstawiają "całej" prawdy o okolicznościach zaginięcia czy sytuacji osoby zaginionej przed tym faktem (np. awantury rodzinne, złe traktowanie, poniżanie). poszukiwania prowadzone sa zazwyczaj intuicyjnie przez kierującego akcja poszukiwawczą  zazwyczaj na zasadzie eliminacji ewentualnych terenów. Jak już kiedys opisywałem (ostatnio zapomniany dział)..z akcji ratowniczych w znacznej wiekszości ok 95% <potwierdzone także w statystykach niemieckich grup> poszukiwania kończą się odnalezieniem osoby/zwłok w miejscu poszukiwań. Ludzie są niestety zwierzetami mobilnymi :)...trudnymi do zlokalizowania.

Guest

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: 17.06.2005 o 08:56 »
Informacja bardzo wazna, naglasniajcie wszedzie jako przeciwwage oskarzen  pod adresem psow!
Dzis w nocy po 5-godzinnej akcji ON Orfeus Traho, pies Storatu, odnalazl zaginiona 79-letnia kobiete - byla skrajnie wychlodzona, odtransportowana juz do szpitala. Odnalazl ja w potoku, trzymajaca sie kurczowo kamieni, nie mogla sie ruszyc, wyjsc z wody o wlasnych silach,,,.
Oglaszajacie wszedzie, prosze Roni o kontakt, warto, aby to naglosnila Telewizja, ze psy pracuja dla ludzi!!!
Wlaczylam sie na chwile - Zofia

PS ten pies byl kupiony jako szczenie w Czechach, z hodowli psow pracujacych. Na wystawie nie mialby szans na uzyskanie uprawnien reproduktora u nas... Mimo ze jest fenomenem pracy. Na szczescie w Czechach i na Slowacji mozna uzywac psow ktore nie maja ocen doskonalych za eksterier, ale sa doskonale uzytkowo.Zofia38520,4019675926

Offline Joana

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #66 dnia: 17.06.2005 o 10:23 »
Chylę czoło przed Orfeusem i wszystkimi, którzy się przyczynili do uratowania człowieka.

Jeszcze nie pisałam o przypadku, który przydażył się kilka lat temu w mojej rodzinnej miejscowości. Starszy pan wpadł do wykopu, z którego nie potrafił się wydostać. Spędził w nim kilka dni. Poszukiwania rodziny i policji nie dawały rezultatów. Został odnaleziony przez kundelka, zupełnie nieszkolonego, który wyszedł ze swoją starszą panią na spacer - pies pobiegł do wykopu i nie chciał wrócić zmuszając swoją panią do wędrówki po krzakach.

Offline Grzes

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.12.2002
  • M: Wrocław / Bydgoszcz
« Odpowiedź #67 dnia: 17.06.2005 o 10:25 »
Ofreusa Traho - czyli po prostu Platona - mialem okazje poznac podczas mego krotkiego pobytu w Rzeszowie. Sliczny ON, w starym typie i bardzo bardzo w moim typie! Zostalem nawet przez niego raz "uratowany"
Milo poczytac jeszcze czasem o ONkach jeszcze cos poza wynikami wystaw. Niestety coraz rzadziej.

Gratulacje dla STORATu, wielki trud sie oplaca.

Nie udalo mi sie zrobic najlepszej fotki Platonowi, dlatego pod spodem wrzucam druga, wygrzebana na stronie Storatu:

Grzes38520,436400463

Rauni

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: 17.06.2005 o 10:32 »
Fantastyczna wiadomość, już wklejam gdzie się tylko da :) Gratulacje dla psa i Storatu.

Guest

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: 17.06.2005 o 10:33 »
A ja raz jeszcze dziekuje wszystkim ktorzy pomagaja tez Storatowi - czy to pelniac role "ofiar" w trakcie treningu, czy tez przekazujac bodaj niewielkie kwoty, ten jeden procent od podatku zamiast fiskusowi - na rzecz Storatu.
Bo u nas nie ma ani stalych dotacji, ani nikt za nic grosza nie bierze...zapraszam na strone www.storat.pl
Grzesiek, Twoje pozorowanie tez przyczynilo sie do dobrego wyszkolenia tego psa! Dzieki i Tobie i wszystkim ktorych kiedys porwalam na trening do Rzeszowa - nowi pozoranci zawsze mile widziani!!!
Ale bedziecie mieli radoche, kiedy pies uczony na Was, uratuje kogos naprawde!!!

Zofia Zofia38520,4421990741

Offline Małgoś

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.12.2003
  • M: Gliwice
« Odpowiedź #70 dnia: 17.06.2005 o 12:47 »
Gratulacje dla psa, przewodnika i całego Storatu.

czarnula

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: 17.06.2005 o 13:58 »
Dołaczam sie do gratulacji..

Offline AM-ON

• Ekspert
  • Data rej.: 10.04.2004
  • M: Kraków
« Odpowiedź #72 dnia: 17.06.2005 o 14:08 »
Wielkie gratulacje dla Platona i jego przewodnika
Pozdrawiam,
Aneta, Kenny (*), Gwen (*), Hot i Mini-Me :)

Rysia

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: 17.06.2005 o 14:12 »

Brawo!!. Niedawno w radiu jadą samochodem usłyszałam madra wypowiedż - nie ma psów głupich, są takie jak ukształtują je ludzie - lub coś w tym stylu. Czyli wiecej jest ludzi myślacych jak my.

Pozdrawiam Rysia

Szarotka

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 17.06.2005 o 20:14 »
Wspaniale!!! On naprawde uratował tej kobiecie życie! Człowiek trzymający sie czegoś w rzece opływany przez lodowata wode wychładza się błyskawicznie. Co z tego że ratownicy bez psa pewnie znależliby ja kilka godzin pózniej.

Może los owczarków niemieckich nie jest jeszcze przesądzony. Mój następny na 100% będzie z linii pracującej. Ze względu na zdrowie przede wszystkim.

Zobaczcie tutaj

http://www.aurelian.wz.cz/

Dom rodzinny Platona
Z takim dziecinstwem to faktycznie mozna wiele w zyciu osiagnac.

Szarotka38520,8550578704