Autor Wątek: Acana  (Przeczytany 18753 razy)

Niunia

• Gość
Acana
« dnia: 07.02.2005 o 18:53 »
Witajcie
Czy ktoś z  Was, Owczarkomaniaków zmieniał karmę z Royala GS24 lub Adulta na Acanę? Jeśli tak z jakim skutkiem? Napiszcie proszę
I mam jeszcze skromne pytanko: Czy ma może ktoś z Was do odsprzedania ok. 4-5kg karmy ACANA Adult Large Breed
Chciałam spróbować, a nie chcę od razu rzucać się na worek 15kg.
Tym bardziej, że już jedna próba zmienienia karmy Torcikowi zaowocowała pamiątką w formie prawie pełnego worka Ariona, z którym nie wiedzieliśmy co zrobić...pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 07.04.2014 o 12:23 wysłana przez monikach »

Offline LAZY

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.02.2005
  • M: Szczecin
karma Acana
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2005 o 19:56 »
Ja moja sunie karmię Acaną co prawda Adult Light bo sunia jest po sterylizacji. Jestem zadowolona, kupki nie są zbyt częste i za duze, nie ma kłopotów z sierścią ładnie się błyszc i mała nie wybrzydza. Z tym,że my wcześniej jedliśmy gotowane, wiec porównania  Royalem nie mam.

Niunia

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #2 dnia: 08.02.2005 o 09:00 »

Bu... Czy naprawdę nikt nie może mnie poratować?

Chyba czeka mnie kupno całego worka

Offline Sloneczko

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.03.2004
  • M: Warszawa
karma Acana
« Odpowiedź #3 dnia: 08.02.2005 o 09:19 »
Jakby co to ja mam aktualnie w menu Belli ACANA Adult Large Breed. Przeszlam na ACANA, bo mi suka coraz mocniej krecila nosem na RC. Przy przejsciu wlasciwie nie bylo zadnych rewelacji, no moze poza tym, ze po przeryciu calej michy znikaly chrupki ACANA a zostawalo RC

Offline lewka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.04.2003
  • M: Warszawa
karma Acana
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2005 o 09:29 »
Ja przeszłam z RC dla owczarków na Acane.
Cała 3 bardzo dobrze wygladała na Acanie i chętnie ją je.
(moje psy zawsze wszystko jedzą chętnie, połykają na wyścigi więc proszę się tym nie sugerować).
Ostatnio (dokładnie w styczniu, a więc ok. 4 m-ce po zmianie karmy) u jednego z ONków przestały mi się podobać kupale. Wyraźnie różniły się od produkcji pozostałych 2 psów. Poztanowiłam ponownie zmienić karme i własnie przestawiam całą 3 na BENTO.
Z Acany jestem zadowolona, ale nie mam ochoty każdego z psów karmić  karmą innej firmy, to mi trochę komplikuje życie
Jeżeli chcesz mogę Ci podarować końcówkę worka (nie wiem ile tego jest, ale nie dużo)Adult Large.
Zostało mi o wiele wiecej jagnieciny , którą zajada kundelka. Mam też jeszcze trochę Acany de Lux.
Jednakże możesz sobie zamówić Acane w warszawskim internetowym sklepie 4 kg opakowanie z dowozem do domu
o tutaj sklep

Szarotka

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2005 o 16:36 »
Ojoj, przepraszam nie zauważyłam. My własnie przeszlismy z RC na Acane Large Breed.  Zrobiłam to stopniowo( znaczy ostatnie 2 kg Royala wsypałam na wierzch nowootwartego wora Acany).
Rex ma sie super, je bardzo chetnie,a to straszliwy niejadek, jak na razie jedyna karma która zje nawet samą.
Z zastrzeżen tylko za małe granulki, wolę jak sa większe bo wtedy pies gryzie dokłądniej.
A moj portfel odetchnał z ulgą...
Mogę odsprzedac ale myslę ze sie bez problemu psiaki przestawią. Polecam mój sposób.

jkiersz

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #6 dnia: 01.03.2005 o 19:47 »

hej

moja Zara ma 2 miesiace i je glownie Acane Puppy kupiona na stronie www.acana.com.pl

Sa tam rozne wiekosci i przy wiekszych przesylka gratis.w ogole to strona producenta i ma BARDZO korzystne ceny w porownaniu do lecznic,sklepow,internetu itp.

polecam ciasteczka firmy Acana

Offline itka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2005
  • M: Łódź
karma Acana
« Odpowiedź #7 dnia: 14.01.2006 o 09:20 »

Witam,

a ja bym chciała wrócić do tego tematu. Czytałam na jakimś forum że royal nie ma klasyfikacji a acana jest klasy premium i nie mozna tych dwóch karm porównywać, co o tym myslicie? My jesteśmy na royalu i zastanawiam sie nad zmianą chociaż mój pies jest niewybredny wciaga wszystko niczym odkurzacz. Tylko się przestraszyłam, że moze rc nie jest taki dobry jak o nim piszą.

pozdrawiamy

Offline Silonka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 21.04.2003
karma Acana
« Odpowiedź #8 dnia: 13.07.2006 o 09:55 »
Karma Acana pupy large breed, którą zamówiłam na www.acana.com.pl dotarła do mnie juz po 1,5 dnia. Dziś otworzyłam worek i podałam karme po raz pierwszy. Wbrew temu co słyszałam (być może dotyczyło to innego typu karmy tej firmy) granulki są duże, takie jak RC maxi junior. Nie są jednak natłuszczone tak jak Royal, nie mają takiego połysku. Pies o dziwo bardzo chętnie zjadł próbną dawke, czego nie można było zauważyć podczas podawania innych karm premium (EUKANUBA - absolutnie odpada, ROYAL - raczej zjadliwy).

A oto co zainteresowało mnie w składzie tej karmy i po części skłoniło do jej zakupu:
"CZYSTA GLUKOZAMINA HCI POCHODZENIA OCEANICZNEGO ORAZ SIARCZAN
CHONDROITYNY, pochodzące ze sproszkowanego pancerza homara oraz tkanki chrzęstnej rekina, z suplementem Omega 3 pomagają utrzymać sprawność stawów i zapewniają dobrą kondycją ruchową (...)"

Relacje z moich początków z Acaną zdałam, a na jej polecanie w moim przypadku jest jeszcze za wcześnie.

Wojo

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #9 dnia: 18.07.2006 o 09:31 »
Którą Acane wybrać dla 13 tygodniowego szczeniaka?Wojo38916,3984143519

Offline Silonka

• Owczarkarz
  • **
karma Acana
« Odpowiedź #10 dnia: 18.07.2006 o 09:56 »
Acana Puppy Junior jest dla szczeniąt raz średnich i dużych do 6m-ca życia, a od 6 m-ca wzwyż poleca się Acane Puppy Large Breed.Silonka38916,4149305556

Wojo

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #11 dnia: 18.07.2006 o 10:09 »
Podane na stronie Acany dawkowanie dotyczy masy ciała dorosłego psa czy szczeniaka?(wg mnie to drugie, ale nie jestem pewien).

Offline Silonka

• Owczarkarz
  • **
karma Acana
« Odpowiedź #12 dnia: 18.07.2006 o 10:27 »
W tabelkach zazwyczaj jest założenie dla "wagi psa dorosłego", ale tym razem sama nie wiem. Ja zaczęłam od Acany Puppy Large Breed wiec nie musiałam borykac się z tym problemem.Silonka38916,4434953704

Offline andzia123

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.10.2008
karma Acana
« Odpowiedź #13 dnia: 21.10.2008 o 11:05 »
Witam , swojej 3 miesięcznej suczce podaje ACANA PUPPY JUNIOR , DOBRZE JĄ TOLERUJE , dawka na opakowaniu podana jest dla wieku i masy ciala , jednak dawka dzienna dla mojego psa , to jakby za malo , Saba chodzi takjakby gloda i stale szuka cos do zjedzenia , czy zwiększyc jej porcje jak uwazacie? Smile

Moni28

• Gość
karma Acana
« Odpowiedź #14 dnia: 21.10.2008 o 14:32 »
Jerry był przez pewien okres czasu na Acanie z ryba i ziemniakami,ale potem zaczął śmierdzieć rybami i zmieniliśmy karmę na Belcando z jagnięcina i ryżem i jak do tej pory wszystko jest w jak najlepszym porządkuThumbs%20Up