Autor Wątek: Onki w mundurach  (Przeczytany 6799 razy)

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Onki w mundurach
« dnia: 06.03.2005 o 18:45 »
Chciałbym pokazac kilka zdjęć z pracy naszych psów

Zabezpieczenie meczu
Na zdjeciach patrolowo -tropiący  Ebro i widać kawałek patrlowo - tropiącego Frigo

Zajęcia w szkole w ramach programu Czy psy muszą gryźć
suka Zenta -rozpoznanie pirotechniczne

ta sama Zenta w czasie przeszukania , kiedys juz podobne było i były uwagi do łancuszka tym razem w szorkach
Zdjęć z agresji nie zamieszczam aby być wierny swoim poglądom w tym temacie

Guest

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2005 o 19:07 »
Czy suki pracujace w policji sa wyciete, zeby hustawka hormonalna nie przeszkadzala w pracy? Bo ja wprawdzie znam suki, ktorym cieczka w pracy nie przeszkadza, ale jednak chyba to wyjatki.
Co do zabezpieczenia meczu - slyszalam, ze na meczowych zadymiarzy obecnosc psow dziala bardziej hamujaco niz zwiekszona ilosc mundurowych bez psow, ciekawam czy prawda.
Akcje w szkolach to super sprawa - emocje, z jakimi dzieci traktuja taka wizyte, pomoga im dluzej i silniej zapamietac wszystko co uslysza.
Zofia

michaeln

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2005 o 19:20 »
Fajne zdjęcia

Tami Ć

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2005 o 19:34 »
    Tak , pokazy na żywo w szkołach powinny być rutyną.  Na pewno wiadomości przekazane przez fachowca i psa dzieci zapamiętają na długo i jak należy. Ja osobiście bardzo chylę czoła przed takimi duetami : człowiek i pies pracujący w służbie ludziom.Barbie - czy Ty też masz pod opieką takiego psa?

michaeln

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2005 o 19:47 »
Wiadomo, że nauka na żywo jest lepsza, ale Michał Szalc i Straż Miejska przygotowali kilka lat temu doskonały film dla szkół, który pokazuje, co robić jak pies atakuje, jak się wobec psów zachowywać itp. Wykorzystano do filmu psy z Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Szkoły mogą zamówić CD za darmo od SM w Gdańsku.

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
Onki w mundurach
« Odpowiedź #5 dnia: 06.03.2005 o 21:14 »
Byc moze gdzieś są suki wysterylizowane ale nie jest to działanie rutynowe , Zencie cieczka nie przeszkadza w pracy .
Co do suni nie jestem przewodnikiem ale jest moja podwładną a jak wiadomo pies policyjny składa się z przewodnika smyczy i psa własciwego.Jej przewodnikiem jest mój partner .
Co do udzaiłu w zabezpieczeniach , psy w formacji działające po osłoną innych funkcjonariuszy przynoszą porządane efekty nawet użyte w kagańcach/ uderzenie jest bolesne /   , efekt psychologiczny tez jest własciwy .

Offline ina_

• hodowca
  • Hodowca
  • **
  • Data rej.: 06.01.2004
  • M: Podbeskidzie
  • Hod: Z Wilczych Wrzosów
Onki w mundurach
« Odpowiedź #6 dnia: 06.03.2005 o 22:53 »

Barbie, mialam przyjemność gościć na zeszlorocznej wystawie ZOND w Szczyrku grupę policjantów z psami. Zaprezentowali wspaniały pokaz pracy psów i muszę powiedziec że pokaz ten wzbudził ogromny zachwyt i entuzjazm wszystkich widzów.Pokaz był ogromnie ciekawy i rozbudowany a praca psów i przewodników perfekcyjna.Do dziś jestem pod wrażeniem przesympatycznych policjantów i ich wspaniałych, długowłosych zresztą psiaków.  Nie ukrywam, że mam nadzieję że i tegoroczną wystawę uatrakcyjnią swoją obecnością...A może i Ty do nas zawitasz?...

Pozdrawiam

Pozdrawiam

ina_ ze sforką z "Wilczych Wrzosów"

Offline Gładziorek&Viva

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.12.2003
Onki w mundurach
« Odpowiedź #7 dnia: 06.03.2005 o 23:25 »
Kurcze pamietam jak jeszcze w podstawowce przyjezdzali policjanci z psami to naprawde rzecz za ktora sie teskni.

Offline sanda

• hodowca BOS
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 14.11.2003
  • M: Wrocław
Onki w mundurach
« Odpowiedź #8 dnia: 07.03.2005 o 08:41 »
Brawo, moim zdaniem warto pokazać, że pies w policji pracuje nie tylko zębami. A tak prywatnie - to jak widze policjantów z psem to zaraz ich lubię

Smieszny

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #9 dnia: 07.03.2005 o 09:42 »
Cytat: Zofia
Czy suki pracujace w policji sa wyciete, zeby hustawka hormonalna nie przeszkadzala w pracy? Bo ja wprawdzie znam suki, ktorym cieczka w pracy nie przeszkadza, ale jednak chyba to wyjatki.
Co do zabezpieczenia meczu - slyszalam, ze na meczowych zadymiarzy obecnosc psow dziala bardziej hamujaco niz zwiekszona ilosc mundurowych bez psow, ciekawam czy prawda.
Akcje w szkolach to super sprawa - emocje, z jakimi dzieci traktuja taka wizyte, pomoga im dluzej i silniej zapamietac wszystko co uslysza.
Zofia

Z własnego doswiadczenia wiem iz na stadionowych huliganow pies działa rownie mocno co strzał z pocisku gumowego z tym ze sam widok psa jest odstraszajacy natomiast widok broni niebardzo znam sprawe z autopsji jestem kibicem (nie mylic z huliganem na mecze chodzą tez normalni ludzie)i widok psow znacznie mnie uspokaja bo wiem iz wowczas moge spokojnie obejrzec sportowe widowisko bez ryzyka dostania w łebSmieszny38418,4060185185

Magda C.

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #10 dnia: 07.03.2005 o 10:46 »

Słyszałam, że do obstawy stadionów, psy na komendę ujadają. Działa jak złoto.

Offline maria-wilq

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.09.2002
  • M: Wrocław
Onki w mundurach
« Odpowiedź #11 dnia: 07.03.2005 o 11:34 »
Bardzo doceniam programy edukacyjne prowadzone w szkolach

Pokaz psow policyjnych mialam okazje ogladac takze podczas....wyscigow psich zaprzegow z zeszlym roku w Zielencu - musze przyznac, ze wzbudzil ogromne zainteresowanie
 A same pokazy i kontakt z ludzmi przyczyniaja sie tez do lepszego odbioru Policji w społ. - a co za tym idzie lepszego wizerunku

ps.Fajne fotki

jojki2

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #12 dnia: 07.03.2005 o 14:02 »
Same psy gdy siedzą spokojnie ( w kagańcach) to nie robią na kibicach większego wrażenia, dopero gdy wchodzą do akcji wszystko się zmienia. Jednak największy chyba strach robią szarżujące konie...

Smieszny

• Gość
Onki w mundurach
« Odpowiedź #13 dnia: 08.03.2005 o 08:58 »
z tym ze koni nie wolno stosowac w sesie szarzowania moga jedynie stac i to nie na stadionie chyba cie troszku ułanska fantazja poniosła:)

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
Onki w mundurach
« Odpowiedź #14 dnia: 08.03.2005 o 18:33 »
Nieprawda Śmieszny konie mogą mieć zastosowanie w kordonie oraz róznej formacji np. klin , tyraliera ,do działań spychajacych lub rozpraszających , zresztą podobnie jak psy  z tym ze sa bardziej skuteczne , ale to chyba nie to forum .