Autor Wątek: Policyjne psy - malinois jako psy szturmowe  (Przeczytany 2236 razy)

Offline Charlie82

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 12.07.2005
  • M: Łódź
Policyjne psy - malinois jako psy szturmowe
« dnia: 26.02.2006 o 00:35 »
http://www.maxmix.pl/filmy/policyjnepsy.html

Co o tym myślicie? Jak oceniacie poziom wyszkolenia tych psów? czy to normalne, ze jeden rzucił się na rękę faceta z antyterrorystycznej? Ogólnie jestem w szoku po obejrzeniu tego filmu. Te psy nie dają nawet ułamka sekundy na reakcje ze strony przestępcy, a ten który przeskoczył samochód... Normalnie kopara opada  Jestem ciekawy Waszej opini na ten temat. I sorry, że to nie o ONkach, a tak w ogóle to jaka to rasa? To są belgi? bo mam troszkę zepsuty monitor i nie za wiele niestety widzę.

Offline KrZyChU

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.12.2004
  • M: Częstochowa
Odp: Policyjne psy - malinois jako psy szturmowe
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2006 o 00:47 »

zajefajny filmik, super psiaki ale z tym samochodem to dobry jest

Offline mada28

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.09.2005
  • M: rybnik
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2006 o 10:24 »
To są malinois. Filmik faktycznie robi wrażenie.Choć dla tych co widzieli filmiki z Raszka to przeszkoczenie przez maliniaka samochodu nie jest zaskoczeniem.
 A co do reszty niech sie wypowie ktoś kompetentny.

Offline KrZyChU

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 26.02.2006 o 10:55 »
ale pies ugryzl goscia za reke no to jest troche dziwne nie odroznia bandyty od wlasciciela

Offline Krzysiek1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.10.2004
  • M: Bochnia
« Odpowiedź #4 dnia: 26.02.2006 o 11:39 »
Zdarzało się czego sam byłem świadkiem na kursie przewodników psów tripiących, że pies był tak pobudzony w trakcie rozpoznawania zapachów na słoikach, iż po rozpoznaniu kłapał zębami w okolicy uda przewodnika i musiał cos ugryźć.Jednym razem tak kłapsnął, że w kieszeni moro przegryzł paczkę papierosów na pół. Psy niejednokrotnie jak zuważyliście /kiedy się gryzą/ nie reagują na żadne komendy. Pies niestety nie rozpoznaje tych dobrych i tych złych jest to zależne od zachowania człowieka i ewentualnego wskazanaia celu przez przewodnika. 

Offline KrZyChU

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 26.02.2006 o 16:23 »
no tak, moja mama też miała dwa owczarki policyje i wolę sie nie wypowiadać

Marcin1985

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 26.02.2006 o 17:16 »
Dla mnie ten filmik nie był ani fajny , ani dobrym przykładem jak ma sie zachowywać pies policyjny
W/g mnie te psiaki już nie miały własnego instynktu tylko kaszke z mózgu gdzie można by było znależć tylko kilka komend i nic więcej. a więc:
1.Faktycznie nieźle skaczą i pewnie mają dobrą kondycje.
2.Nie reagowały na komende zaprzestania ataku.
3.Jeden z psiaków ugryzł (chyba właściciela) policjanta.
 Jeżeli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią to sorki ale ja i mój Cezar jesteśmy przeciwni robienia ze zwierzęcia maszynki do mielenia przestępców.

Offline Charlie82

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 26.02.2006 o 17:27 »
Marcin1985 ja przyznaję Ci rację... Dlatego zamieściłem ten filmik bo właśnie zdziwiło mnie, że te pieski musiały być na siłę odciągane od "ofiary" i jeden rzucił się na swojego...

Marcin1985

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 26.02.2006 o 17:36 »
Dlatego jestem za "Pomocą" zwierząt np. w policji itd. a nie wyręczniem się nimi. Spójrzmy na to inaczej-co się dzieje z takim psem kiedy odchodzi na "emeryture" (jeśli dorzyje) ???????????????????????????????????????????????

Pies policyjny w/g mnie musi być w pełni opanowany , posłuszny i co najważniejsze BYć NADAL PSEM , a nie jak już wyżej napisałem maszynką.
Ehhh szkoda słów....................................

Offline monikach

• Moderator
  • Pasterz
  • Data rej.: 30.09.2004
  • M: Lublin
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2006 o 17:44 »
ale ten pies dziala na takim pobudzeniu o jakim naszym sie nie śniło nawet ,  odreagowal tak a nie inaczej co znów nie wydaje mi sie tak dziwnym ,  pare razy np widzialam ONka lekko powiem wariata , w pozytywnym ( co oczywiscie jest kwestią względną w zaleznosci od pkt widzenia) znaczeniu  ,który w czasie pracy z pozorantem  mial momenty takiego zapamietania, napięcia ze zdarzalo sie ze gdy sie konczyly mial odruch tanca dookola siebie i chapania , raz chapnął smycz , raz udo wlasciciela , mam jednak wrazenie ze nie mial swiadomosci co wlasnie ,,chapie" ,to mu pomagalo odreagowac , jeden ma w takiej sytuacji okazje pognac za pilką , inny rozładowuje się tak .  

Offline Krzysiek1

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 20.10.2004
  • M: Bochnia
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2006 o 19:45 »
W naszym kraju używając broni  jedną z zasad jest wyrządzenie jak najmniejszej krzywdy. Pies służbowy w kolejności znajduje się zaraz po broni i jego użucie bez kagańca też jest obwarowane przepisami podobnie jak użycie broni. Istnieją państwa gdzie broń służy policjantowi do tego aby zabć,a sięga się po nią w ostateczności  to samo jest z psem /nie ma komendy puść/. Niestety kazdy pies wyszkolony pozostawiony w nieodpowiednich rękach może byc potencjalnym zagrożeniem nie mówiąc o psach o wzmożonej agresji. Zrozumiałem, iz niektórzy widzą psa policyjnego merdajcego ogonkiem typu cyrkowego.

Offline Charlie82

• Owczarkarz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 26.02.2006 o 20:01 »
Może nie cyrkowego ale zawsze wydawało mi się, że taki policyjny pies jest bezwzględnie posłuszny. Tyle, że ja się nie znam, widocznie żyje w błędzie.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
« Odpowiedź #12 dnia: 26.02.2006 o 20:08 »
On jest bezwzględnie posłuszny, tylko ze gdy sie przekroczy pewien próg pobudzenia, to pies jest ślepy na ból, na bodzce z otoczenia, to nie jest brak wychowania tylko pies sie daje ponieść emocjom. Dla psa gryzienie samo w sobie jest nagrodą, wiec gdy chwyci bandyte bardzo sie nakreca, kumuluje w sobie emocje, a potem musi je jakos wyładowac.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
« Odpowiedź #13 dnia: 26.02.2006 o 20:19 »

dodatkowo  trzeba dodać ze te te psy to tzw szturmani To zupełnie oddzielna kategoria psów policynych i nawet on sam nie zmiele przestepcy kto uwaznie ogladał ten zauwazył ze  pies nie atakował sam tylko jako członek zespołu  on tylko biegł trochę szybciej .

To zw się uwiesił na przewodniku to nic nadzwyczajnego normalna reakcja .

Barbie38774,8479282407

fisch

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 26.02.2006 o 21:13 »
Był kiedyś artykuł w Komandosie o tego typu szkoleniu psów.
Na tym filmie psy działały jako członkowie zespołu, ale np w izraelu szkolą psy do samodzielnego praktycznie szturmowania pomieszczeń zanim wkroczy człowiek. Psy te szkoli się w ten sposób, że wychodzi się z założenia że zakładnicy zazwyczaj siedzą lub leżą na podłodze ,natomiast napastnicy stoją aby mogli wszystkich obserwować. Psy po wejsciu do pomieszczenia atakują każdego kto stoi ,trzyma coś (broń) lub mówi podniesionym głosem. W artykule tym była przytoczona akcja gdzie niestety dwa psy poległy ,ale bez strat w zakładnikach udało się zlikwidować zagrożenie ,czyli o ile dobrze pamietam 2 terrorystów.