Autor Wątek: Praca z psami w policji  (Przeczytany 3396 razy)

baku00

• Gość
Praca z psami w policji
« dnia: 22.03.2005 o 18:17 »

Witam wszystkich

Mam pytanie co trzeba zrobić by móc pracować z psem w Policji?

Offline Rafka

• dogoterapeuta
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.02.2003
  • M: Gdynia
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #1 dnia: 22.03.2005 o 21:31 »
Pewnie Brabie jest w stanie na to pytanko odpowiedziec......

Offline maria-wilq

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.09.2002
  • M: Wrocław
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2005 o 21:51 »
ja wiem - trzeba miec ojca komendanta

pozdrawiam!

Fajamen

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #3 dnia: 22.03.2005 o 21:55 »
Musisz być w policji od 3 lat. Komendant danej jednostki musi złożyć zapotrzebowanie na psa no i przedewszystkim musisz mieć skierowanie na szkołe do sułkowic którą musisz skończyć

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2005 o 21:57 »
Trzeba wstapić do policji , ukonczyc szkolenie podstawowe , być funkcjonariuszem w słuzbie stałej , dostać sie do Sułkowic , skonczyc szkołe i wtedy mozna pracować do późnej starości czyli gdzieś tak do 45- 48 roku życia .

jojki2

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #5 dnia: 22.03.2005 o 22:12 »

Cytat: Barbie
Trzeba wstapić do policji , ukonczyc szkolenie podstawowe , być funkcjonariuszem w słuzbie stałej , dostać sie do Sułkowic , skonczyc szkołe i wtedy mozna pracować do póĽnej staro¶ci czyli gdzie¶ tak do 45- 48 roku życia .

Nie trzeba być f-szem w służbie stałej, i jeśli dobrze pamiętam to zarządzenie nr. 11/2002 KGP przewiduje również pracowników cywilnych jako przewodników - ale szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem z cywilem - przewodnikiem. Dodam jeszcze, że u nas swego czasu myślano wprowadzić cywili do pracy z psami w osmologi, ale ten pomysł narazie upadł.

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #6 dnia: 22.03.2005 o 22:39 »
 Cywil tylko na stanie laboratorium krym .  Co do słuzby nikt z przełozonych nie skieruje na kurs człowieka na przygotowawczej za duże ryzyko nie wiadomo co z niego będzie, na przygotowawczej wystarczy jedna opinia ujemna i wypad.

edka

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #7 dnia: 22.03.2005 o 23:02 »
Cześć.
Pies policyjny-inaczej:"pies słuzbowy-to pies będący na stanie Policji"
/rozdz.I&2 Zarządzenie nr 11 Komendanta Głównego Policji z dn.04-07-2002r/
i dalej:"przewodnikami psów/służbowych/ mogą być policjanci którzy ukończyli szkolenie specjalistyczne"
/rodz.III&7.1 w/w Zarządzenia/
i dalej:"w szczególnie uzasadnionych przypadkach przewodnikiem psa może być również osoba nie będąca policjantem,ktora zdała egzamin z zakresu wiadomości i umiejętności zawodowych w trybie przewidzianym w obowiązującym programie szkolenia specjalistycznego dla przewodników psów"
/rozd.III&7.2 w/w Zarządzenia/
Na chwilę obecną -z tego co mi wiadomo nie ma w Polsce przewodnika psa służbowego-nie będącego policjantem.

Pies po egzaminach wstępnych przeprowadzanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach-przechodzi tam szkolenie specjalistyczne-długość czasowa tego szkolenia zależy od specjalizacji w kierunku której jest pies szkolony.
Reszta-tak jak napisał Barbie.

Guest

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #8 dnia: 23.03.2005 o 09:31 »
Ale swoja droga fajna bylaby taka mozliwosc - pies przeegzaminoway w odpowiedniej specjalnosci wechowej w Sulkowicach i jak trzeba np przeszukac jakis teren za materialami dowodowymi albo sprawdzic, czy w szkolnych lawkach nie chowa sie trawki - to pod kierunkiem policaja pracuje cywil...z psem-Cywilem...
Jasne, ze nie w poscigu czy przy zatrzymaniu, ale tylko do przeszukiwan za konkretnym przedmiotem, zapachem.
I na zasadzie nieodplatnego wolontariatu.
Zofia

kuncewmr

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #9 dnia: 23.03.2005 o 14:50 »

We Francji czasem  (b.rzadko i o wiele za rzadko ) cywilne psy sa wzywane do poszukiwania osob zaginionych. I wylacznie osob zaginionych, nigdy kryminalistow. Czestotliwosc niestety nie zalezy od kwalifikacji psa tylko od ukladow z dana jednostka zandarmerii. Dotyczy to tylko tropicieli, bo tych nie ma duzo w sluzbie panstwowej. Psy przeszukujace sa i to duzo.

My z Loulka bralysmy udzial w 3ch akcjach. Teraz od dluzszego czasu nie, bo posprzeczalam sie troche z 'odpowiednimi' ludzmi.

M+L

Offline Rafka

• dogoterapeuta
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.02.2003
  • M: Gdynia
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #10 dnia: 23.03.2005 o 16:36 »
Cytat: Zofia
Ale swoja droga fajna bylaby taka mozliwosc - pies przeegzaminoway w odpowiedniej specjalnosci wechowej w Sulkowicach i jak trzeba np przeszukac jakis teren za materialami dowodowymi albo sprawdzic, czy w szkolnych lawkach nie chowa sie trawki - to pod kierunkiem policaja pracuje cywil...z psem-Cywilem...
Jasne, ze nie w poscigu czy przy zatrzymaniu, ale tylko do przeszukiwan za konkretnym przedmiotem, zapachem.
I na zasadzie nieodplatnego wolontariatu.
Zofia

mi tez sie taki pomysł podoba! Chetnie tez pojechalabym z wlasne pieniadze na szkolenie do Sułkowic.

baku00

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #11 dnia: 23.03.2005 o 16:39 »
Dzieki za odpowiedz pozdrobaku0038454,9724537037

jojki2

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #12 dnia: 23.03.2005 o 16:55 »

Cytat: Rafka

mi tez sie taki pomysł podoba! Chetnie tez pojechalabym z wlasne pieniadze na szkolenie do Sułkowic.

Myślę, a wręcz jestem pewny, że byś się rozczarowała 

dik23

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #13 dnia: 10.04.2005 o 16:02 »
musisz być policjantem i nie w służbie stałej bo to obojetne zgłosić się na ochotnika i ukończyć szkolenie w sułkowicach

edka

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #14 dnia: 10.04.2005 o 17:39 »
Zofia napisano:
"...Ale swoja droga fajna bylaby taka mozliwosc - pies przeegzaminoway w odpowiedniej specjalnosci wechowej w Sulkowicach i jak trzeba np przeszukac jakis teren za materialami dowodowymi albo sprawdzic, czy w szkolnych lawkach nie chowa sie trawki - to pod kierunkiem policaja pracuje cywil...z psem-Cywilem...
Jasne, ze nie w poscigu czy przy zatrzymaniu, ale tylko do przeszukiwan za konkretnym przedmiotem, zapachem..."

W Gdańskiej Straży Miejskiej jest pies-który ukończył szkolenie w Sułowicach-o specjalności:wyszukiwanie zapachów narkotyków.Przewodnik jest Strażakiem-i razem z psem współpracuje z Policją/Strażnikowi Miejskiemu nie wolno samodzielnie dokonać przeszukania pomieszczenia/