Autor Wątek: Praca z psami w policji  (Przeczytany 5140 razy)

Offline Qudlata

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.09.2002
  • M: Gliwice
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #15 dnia: 03.03.2006 o 12:04 »
Może nie do końca to jest miejsce na tego typu temat, ale mam ogromną prośbę: Jeśli ktos ma jakis informacje dot. oddzialu policji pracującego z psami tzn. jak sie do niego dostać, jakie trzeba mieć kwalifikacje, umiejętności, czy kandydaci są wyłaniani spośród oddziałów prewencji bardzo prosiłabym o wszlekie informacje, najlepiej na prywatną skrzynkę na owczarku.

moje plany na przyszłość legły w gruzach, kiedy uniwersytety ogłosiły warunki rekrutacji :(
 z gory dziekuje za wszelkie informacje i uprzedzam, ze nie mam bezposredniego dostepu do internetu i forum, wiec nie zawsze bede mogla na biezaco odpowiadac.

Offline barbara.h

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.12.2004
  • M: Lublin
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #16 dnia: 03.03.2006 o 12:43 »

Offline KrZyChU

• zbanowany
  • Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.12.2004
  • M: Częstochowa
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #17 dnia: 03.03.2006 o 14:43 »

a co chciałabyś swojego psa szkolic do policji ?

Offline tomgo

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 23.01.2006
  • M: Słupsk
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #18 dnia: 03.03.2006 o 15:54 »

a propos tematu zapodanego przez Barbare - jedynym przewodnikiem jednego z policyjnych psow w okolicy mojego miejsca zamieszkania jest... palacz z kotlowni. .  pies rzuca sie na kazdego innego policjanta czy cywila i nie ma mozliwosci poskromienia go ani wyperswadowania (niegodnego munduru) zachowania .

na temat policyjnych psow i systemu ich szkolen a w szczegolnosci pozniejszego traktowania - nie chce mi sie pisac.

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #19 dnia: 03.03.2006 o 16:39 »
Na początku trzeba pracowac w policji, potem mozna zglosic chęc przystapienia do kursu dla przewodników z psem, kurs jest m.in. w Sułkowicach pod Warszawą, trwa chyba 4 miesiące... Pies moze mieszkac u przewodnika, ale zazwyczaj psy mieszkają w kojcu i jezdza na patrol. Przynajmniej tak to mniej wiecej wyglada jak rozmawiałam z policjantem przewodnikiem psa.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

Offline mada28

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.09.2005
  • M: rybnik
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #21 dnia: 03.03.2006 o 20:55 »
Qudłata ja tam trzymam za ciebie kciuki!

Offline mada28

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 09.09.2005
  • M: rybnik
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #22 dnia: 03.03.2006 o 21:01 »
Pytanie w imieniu qudłatej. Czy trzeba byc policjantem z prewencji? Bo ona nie ma 175 cm wzrostu hihih.
a wogole to myśli najpierw pójsc na psychologie a potem dopiero zając sie praca z psami- jedna z opcji policja

Offline Qudlata

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 27.09.2002
  • M: Gliwice
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #23 dnia: 04.03.2006 o 14:57 »
Sprawa się skomplikowała.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, to jest to, co naprawdę chciałabym robić, postaram się jeszcze urosnąc :)

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #24 dnia: 06.03.2006 o 20:56 »
Nanami szkoła jest tylko w Sułkowicach .

Tomgo a ile psów policyjnych wyszkoliłeś z iloma pracowałeś na ulicy ilu przewodników znasz aby miec prawo oceniac innych .

Offline tomgo

• Owczarkarz
  • **
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #25 dnia: 06.03.2006 o 21:09 »

Barbie - to w Slupsku, gdzie nawiasem mowiac jest Szkółka, szkolą chyba pszczoły w takim razie skoro Twoim zdaniem tylko w Sułkowicach... .

pytanie pod moim adresem badz laskaw sformulowac inaczej, bo nie wiem jak je odniesc do mojej wypowiedzi i przy okazji wytlumacz dlaczego jest agresywne?   cozem Ci ja uczynił? .  

Offline Barbie

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 03.07.2003
  • M: Nowy Targ
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #26 dnia: 06.03.2006 o 21:16 »
to że w Słupsku jest szkoła policyjna to wiem , ale psy szkoli tylko Zakład Kynologii Policyjnej CSP Legionowo

Pytanie do Ciebie nie jest agresywne usiłuje tylko ustalic czy posiadasz wiedzę na temat psów policyjnych aby  krytykować .

Offline tomgo

• Owczarkarz
  • **
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #27 dnia: 06.03.2006 o 22:08 »

nie krytykuje psow policyjnych - to raz. (to osobne zagadnienie)

dwa, Twoja wiedza na temat tychze, jak rowniez na temat szkolenia jest zapewne wieksza od mojej, do czego sie przyznaje bez bicia nawet policyjna palka .  ale zwroc uwage, ze posiadanie przez Ciebie wiedzy, wiekszej od mojej, na powyzsze tematy obliguje Cie jednoczesnie, do posiadania wiedzy - tej nazwijmy ja - mniej przyjemnej.  mam na mysli dokladnie to co powiedzialem - macosze traktowanie psow przez przypadkowych przewodnikow, dowolne zmiany tychze, brak checi znajomosci psiej psychologii przez prowadzacych, system szkolenia i emerytury - te 'psie'.  rowniez kilka innych aspektow o ktorych powszechnie sie milczy i uznaje za tematy niewygodne.

w Słupsku szkoli sie psy do pracy w policji.  moja wiedza o systemie pochodzi z pierwszej reki - sam szkole psa u emerytowanego policyjnego tresera.   tylko dzieki obopolnej umiejetnosci pojscia na kompromis (tresera i mojej) - jakos sie to 'toczy' naprzod.

edka

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #28 dnia: 07.03.2006 o 00:07 »
Tomgo-w Słupsku zapewne szkolą te pszczoły do pracy w Policji-bo jedynym Zakładem Kynologicznym gdzie są szkolone psy policyjne jest szkoła w Sułowicach.Jest jeszcze drugi ośrodek w Lubaniu-ale tam szkolą psy Straży Granicznej,wojska...
A to że szkolisz psa u emerytowanego "policyjnego trenera" to co z tego?Zapewniam Cię że ten trener nie ma żadnych uprawnień do szkolenia-nie ma licencji pozoranta,ani skończonych kursów trenerskich-jeśli jest cywilem i szkoli cudze psy to powiniem takie uprawnienia mieć.Jeśli jest policjantem-i szkoli Ci psa odpłatnie-robi to bezprawnie.A bycie przewodnikiem psa służbowego nie daje uprawnień do szkolenia psów innych ludzi.To zwykłe dorabianie się na naiwności ludzkiej -bo ludzie myślą że jak ktoś był-jest przewodnikiem psa policyjnego to potrafi nauczyć psa wszystkiego...Niekoniecznie jednak nawet najlepszy siatkarz w drużynie może zostać trenerem całej drużyny...
A co do "innych"aspektów-to proponuję Ci wypad do najbliższego schroniska-taki los zgotowali psom również cywile nie tylko Ci bezduszni policjanci-przewodnicy psów z przypadku...edka38783,0086226852

Marek.

• Gość
Praca z psami w policji
« Odpowiedź #29 dnia: 07.03.2006 o 10:51 »

No może nie tak ostro - nie wiem prawnie czy bezprawnie ale jeżeli Plicjant pomaga komuś układać psa po skończonej służbie to nie widzę w tym nic złego, a za wykonaną pracę wynagrodzenie jest całkiem naturalną rzeczą. Mojego psa też pomaga mi układać Policjant - to jest właśnie alternatywa dla ludzi którzy żyją w małych miasteczkach gdzie nie ma żadnych trenerów z licencjami, psich szkół itd. no a chcą ze swoimi psami coś zrobić.

Tak ogólnie - wszystkim się wydaje, że szkolenie policyjne to jakieś brutalne, ostre metody itd. Nieprawda. To jest nauka oparta.. ja to nazywam, że na zrównoważonych środkach. Jest dużo nagród i pochwał, ale jest również kolczatka. Metody troche z Brzezichy a trochę jak u naszej Zofii:) Może mozna nowocześniej, może można szybciej, może można delikatniej, ale.. naprawdę - trener nie robi psu żadnej krzywdy na szkoleniu a pies go po prostu uwielbia pomimo że czasem dostaje łomot kolcami za nieposłuszeństwo.